Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zupełne odłączenie alarmu VW Jetta II

RADU23 09 Sty 2012 19:38 1237 3
  • #1 09 Sty 2012 19:38
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Witam!
    Posiadam VW Jette II z zamontowanym alarmem. Niestety alarm jest irytujący ze względu na to że czasem sam się włącza i odcina...no właśnie (rozrusznik kręci normalnie ale samochód nie odpala). Następuje walka z unieruchomieniem alarmu. Czasem pilot potrafi sam sobie zmienić pasmo i trzeba go programować na nowo. Nie jestem znawcą jeśli chodzi o alarmy, ale znam się na elektronice.
    Moje pytanie, czy jestem w stanie sam alarm odciąć zupełnie (jakiś bezpiecznik,przekaźnik lub coś takiego...), czy tylko wizyta w punkcie gdzie zakładają alarmy przyniesie efekt?.

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2012 19:48
    robokop
    Moderator Samochody

Jeśli zadajesz takie pytania to odpowiedź jest jedna - jedź do fachowca, sam go nie odetniesz. Tym bardziej że pewnie nawet nie wiesz co to za alarm. I nie chodzi tutaj ani o bezpiecznik, ani o przekaźnik - teoretyzując to należy wywalić fizycznie moduł alarmu - czasem wystarczy odciąć mu zasilanie, żeby zdeaktywować syrenę i awaryjne, zmodyfikować sterowanie centralnym zamkiem i przywrócić ciągłość obwodu unieruchamiającego elektronikę silnika.

0
  • #3 09 Sty 2012 19:57
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Wnioskuję iż pozostaje autoryzowany punkt z alarmami.
    Dziękuję za odpowiedź.

0
  • #4 09 Sty 2012 20:00
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Należy dokopać się do centralki, odszukać model zastosowanego alarmu, sprawdzić, czy ma blokadę wewnętrzną, czy zewnętrzną, czy działa w stanie aktywnym, połączyć przerwany obwód, sprawdzić, w co jeszcze ingeruje alarm. Odłączyć mu zasilanie. Zdezaktywować syrenkę, jeśli z własnym zasilaniem.
    Ale skoro piszesz, że

RADU23 napisał:
    Nie jestem znawcą jeśli chodzi o alarmy

to może lepiej odżałować kilka złotych i zlecić robotę specjaliście. A jeśli jest tam centralny, to od razu można zamontować nowy sterownik.

0