Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najlepszy wzmacniacz do 600zł

danio600 17 Jan 2012 22:36 4135 14
    danio600
    Level 9  
    Witam!
    Chciałbym dowiedzieć się, jaki jest najlepszy pod względem mocy i jakości dzwięku wzmacniacz do 600pln. Tematów tego rodzaju było dużo, aczkolwiek byly stare i lepsze wzmacniacze są za mniejszą cenę. Chciałbym uniknąć wzmacniacza tylko na 2 kolumny, minimalnie na 4, mile widziane są też możliwości rozbudowy np. do 8 kolumn, ale oczywiście nie koniecznie. Prosiłbym również o podanie zestawu kolumn, do którego pasuje wzmacniacz. Moje wymagania co do zestawu to mocny bas, który czuję się już przy małych głośnościach i pasujący do tego wysoki ton, który komponuje się z niskimi tonami nie zagłuszając ich. Pokój w którym dany zestaw będzie grać, ma wymiary 5m na 3m. Proszę zamieszczać swoje propozycję. Mile widziane linki do aukcji na allegro, lub innych stron, z których dany sprzęt można zyskać.
    Pablo1964
    Moderator
    danio600 wrote:
    Chciałbym uniknąć wzmacniacza tylko na 2 kolumny, minimalnie na 4, mile widziane są też możliwości rozbudowy np. do 8 kolumn

Przy podłączeniu 4 kolumn nie potrzebujesz wzmacniacza o dobrej jakości brzmienia. Do 8-kolumnowej kakofonii w pomieszczeniu 15 m² wystarczy chiński zestaw z najniższej półki hipermarketu.
    Tiestorin
    Level 12  
    Podzielam zdanie Pablo1964. Może warto się popatrzeć na jakieś niedocenione pioneer'ki ;) kup porządny 2-kanałowy i do tego 2dobre kolumny. Oczywiście jeżeli piszesz o sprzęcie do słuchania w domu.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli ma to grać tylko i wyłącznie w jednym pomieszczeniu, to stereo. NAD C340 - C350, CAMBRIDGE AUDIO 500. Zamiast płacić za 4 zestawy lepiej w tych pieniążkach kupić jeden.
    danio600
    Level 9  
    Aha, rozumiem doskonale. Właściwie to racja, gdzie ja bym te kolumny wcisnął... Więc poprosiłbym o podanie konkretnych firm i modeli dobrych, mocnych i czysto grających 2/4 kanałowców, a także podanie ich mocy i opinii na temat tego sprzętu, to znacznie pomoże mi w wyborze sprzętu. Swoją drogą jeszcze te kolumienki ;) ... Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. :)
    Pablo1964
    Moderator
    danio600 wrote:
    mocnych i czysto grających 2/4 kanałowców

Wszystkie są dwukanałowe. Część ma jedynie możliwość podłączenia 4 kolumn, wtedy moc każdego kanału rozkłada się na 2 kolumny. Również rozważyłbym propozycje, które podał przemo-lukas.
    danio600
    Level 9  
    Co myślicie o PIONEER A-604R, ma 2x100W przy 8Ohm i 2x120W przy 4Ohm, taki by mi pasował w 100%. Chce jedynie poznać wasze opinie na jego temat, wady i zalety.
    przemo-lukas
    A jaki zestaw głośnikowy?
    danio600
    Level 9  
    Zestaw kolumn również do zakupu, przeznaczona cena na zakup kolumn około 400zł.
    przemo-lukas
    danio600 wrote:
    Zestaw kolumn również do zakupu, przeznaczona cena na zakup kolumn około 400zł.

Nie bardzo rozumiem. Więc poprzednio chciałeś przeznaczyć po 100 na parę?
    danio600
    Level 9  
    Nie. Na wzmacniacz chcę przeznaczyć do 500/600zł i jeszcze na kolumny dokładam do 400zł... Czyli na audio do domu chcę przeznaczyć 1000zł. Możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie przeznaczyć na wzmak z 300/400zł a resztę na kolumnynie mam pojęcia, prosze podać najlepszy zestaw wzmacniacza/amplitunera i do tego kolumny, aby wszystko pięknie grało i żeby można było w pełni wykorzystać moc wzmacniacza/amplitunera...
    przemo-lukas
    Czyżby kolejny temat o Altonach i im podobnych?
    Co kolego już słyszałeś i co Ci się podobało? Szukasz jakości czy "basu"? Może i mi umknęło, ale jakie gatunki muzyczne?
    danio600
    Level 9  
    Sęk w tym, że nic nie słyszałem. Ja słucham praktycznie każdego gatunku muzyki, jedynie metalu nie słucham.. Tak to Pop, Rock, troszeczkę Jezz'u, Hip-Hop... Lubię słyszeć mocny bass, który czuje się w sobie, ale też wysoki ton, aby było wyraźnie słychać treść i wszystkie tony piosenek...

Wiem, jestem strasznie wymagający, z czego dziękuję tym, którzy zainteresowali się tym tematem i chcą mi pomóc w wyborze.

Pozdrawiam Daniel
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Do 15m2 z podłogowych to Tannoye Mercury M3, Mission 703 lub minitorki Tannoy Mercury M2, jednak nie oczekuj basu który będzie przenosił meble w takim pomieszczeniu, a wzmacniacz hmm PIONEER A-447, Sony TA-F500ES prawdopodobnie i tak przekroczysz budżet.
    danio600
    Level 9  
    Obecnie nie ma wymienionego wyzej sprzetu na allegro, moge poprosic inne propozycje? Jezeli oczywiscie takowe istnieja.

P.S. Brak polskich znakow - Opera mini na Pocket PC, przepraszam.