Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla - Nierówne obroty, brak mocy

TomRz 24 Jan 2012 23:19 3178 3
 • #1
  TomRz
  Level 9  
  Jestem posiadaczem Corolki z '94 1.6. Dwa dni temu w deszczową pogodę (mgła, ogólnie duża wilgotność) silnik zaczął pracować tak jakby nie palił na jeden gar. Odpalał za każdym razem (mało chętnie) ale obroty nierówne i brak mocy bez względu czy silnik zimny czy ciepły. Obejrzałem świece wszystkie wyglądały jednakowo, finalnie wymieniłem wszystkie - nic nie pomogło. Następnie wymieniłem przewody, dalej nic. Potem zacząłem podczas pracy silnika pojedynczo wyjmować przewody z kopułki i za każdym razem piękny przeskok iskry. Następnie każda z nowych świec wykręciłem, wszystkie równo osmalone. Brak mi pomysłu co dalej. Silnik pracuje jakby nie palił na jeden gar ale to chyba jednak nie to.... Zdemontowałem kopułkę, w środku sucho i czysto poprzecierałem styki i "śmigiełko" co rozdaje iskrę, skręciłem i dalej nic. Co do kompresji - jej braku np z powodu wyszczerbienia zaworu to chyba nie jest przyczyna gdyż silnik nie wkręca się na wysokie obroty nawet na biegu jałowym. Ogólny brak mocy, ciężko dojść 100km/h. Odpalanie podobne do pracy silnika - nierówne, szarpane.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #3
  TomRz
  Level 9  
  Jak wyciągam fajkę z którejkolwiek z świec nic się nie dzieje, bez zmian obroty delikatnie falujące. Po wyjęciu dowolnych dwóch fajek obroty nadal tak jakby się nie zmieniały (auto nie posiada obrotomierza) ale falowanie jakby znikało.
 • #4
  TomRz
  Level 9  
  Corollka wróciła od mechanika. Okazało się, że napinacz paska rozrządu odmówił posługi po czym pasek przeskoczył i taki był tego efekt końcowy. Dzięki za wskazówki.