Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zamontować karton gips na nie równe ściany

ANDRZEJlodz1977 24 Mar 2012 14:55 15770 8
 • #1 24 Mar 2012 14:55
  ANDRZEJlodz1977
  Poziom 9  

  Witam was piszę do was gdyż mam problem polegający na tym iż w kuchni podczas skrobania ścian odpadała farba razem z tynkiem ale tylko miejscami szczególnie koło zlewozmywaka i teraz sytuacja jest taka iż chciałbym położyć płytki tyle że do tego potrzebna jest równa ściana a znajomy podpowiedział by na karton gips położyć płytki tyle że nie wiem jak skoro pierw muszę jakoś sam ten karton gips przymocować do ściany i powstaje pytanie czy mam nie ubytki na ścianie jako tako załatać gipsem ? czy jak radzi znajomy skuć w kilku miejscach ścianę do cegły ,posmarować unigruntem w miejsca skute nałożyć klej do karton gipsu i przykleić ? jak przymocować karton gips na zniszczoną ścianę ? może po prostu kupić zaprawę zrównującą za pomocą której zrównać ścianę i na to płytki czy jak? tak jak już pisałem ściana koło zlewu ma sypki tynk , farba zdrapana , płytki planuję położyć od 85cm jakiś metr w górę do szafek wiszących

 • #2 24 Mar 2012 15:31
  Jaduda
  Poziom 32  

  Moim zdaniem najlepiej skuć cały tynk, wyrównać powierzchnię zaprawą i na to położyć płytki.

 • #3 24 Mar 2012 15:48
  kkknc
  Poziom 41  

  Najważniejsze to solidna podstawa. Zrób jak kolega wyżej ci poradził. Bo inaczej spadną ci te płytki i to płatami za rok razem z resztką tynku i zmurszałą cegłą. Płyta KG w kuchni i na niej płytki to zły pomysł. Kładzenie płytek na elastyczne i pracujące podłoże płyt KG zwłascza na łączeniach to dla mnie kiepski pomysł.

 • #4 25 Mar 2012 18:52
  prezesAdammm
  Poziom 12  

  Ja na początek opukał stary tynk, bo może okazać się że tylko punktowo odpadł, jeśli tak to bym wyczyścił te miejsca szczotką drucianą, odpylił a następnie wyrównał gotową zaprawą tynkarską i po zagruntowaniu przykleił płytki. Jeśli okaże się że tynk w wielu miejscach odspaja się, lepiej będzie jednak usunąć stary i położyć nowy, więcej czasu to zajmie, ale zmniejszy to ryzyko odpadania płytek...

  Płyty gipsowo-kartonowe przykleja się do ściany na placki, OK można na to spokojnie przykleić płytki klejem "bardziej elastycznym", ale trzeba liczyć się z tym że coś spowodowało te odpadanie tynku, a jeśli to wilgoć? Nawet zielone płyty G-K impregnowane (stosowane do łazienek) zaczną wchłaniać taką wilgoć, bo to tylko kawałek gipsu pokryty arkuszem papieru...

 • #6 28 Mar 2012 12:18
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  Gdybym to ja robił, to dałbym regips mocowany w kilku punktach na kołki rozprężne i w kilku miejscach placki kleju, aby lepiej to przylegało. Potem na takiej bazie glazura.

 • #7 28 Mar 2012 13:26
  mczapski
  Poziom 38  

  Szkoda, że nic nie wiemy o budynku. Podejrzewam, że chodzi o stary tynk wapienny. On tak się zachowuje z czasem. Generalnie jest miękki. Stosowanie płyty gipsowej w takiej sytuacji to spore nieporozumienie. To tak obecnie modne zakrywanie biedy dyktą. Dodatkowe koszty to inna sprawa. Ja jednak uzupełniałbym tynk słabą masą tynkarska. Poza tym i tak trzeba będzie ułożyć warstwę wyrównawczą. Pracy chyba nie będzie więcej, ale za bardziej fachowo.
  Przypomniało mi się właśnie jak to pewien znajomy chcąc uniknąć właśnie wygładzania ścian zastosował płyty gipsowe na stelażu. W efekcie zmniejszył wydatnie powierzchnię pomieszczenia, dołożył sobie dużo roboty i kosztów. Efekt był właściwie niezauważalny poza mniejszą powierzchnią. Ale modnie.

 • #8 28 Mar 2012 15:12
  minizebra
  Poziom 2  

  PrezesAdamm poruszył najważniejszą kwestię, podstawą jest zlikwidowanie przyczyny odpadania tynku! Jeśli tego nie zrobisz, wszystkie twoje działania są bez sensu, bo i tak ściana będzie się sypać i zmarnujesz tylko pieniądze, bo zaraz potrzebna będzie kolejna naprawa.

 • #9 15 Kwi 2012 16:21
  ANDRZEJlodz1977
  Poziom 9  

  Najmocniej wam dziękuję

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME