Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung clp 315 dosypałem proszku do tonerów i zasypana maszyna

dankos1 29 Mar 2012 10:49 1514 0
    dankos1
    Poziom 8  
    Witam. Zacznę od początku w drukarce samsung clp315 skończył mi się toner czarny i żółty więc zamówiłem z neta toner w butelce do nabicia, po uzupełnieniu tonerów kontrolki ze wskaźnikiem niskiego poziomu tonerów nie zgasły ale to nie był problem, problemem był czarny pasek po lewej stronie na wydruki, wyjąłem z powrotem pojemniki z tonerem okazało się że wszędzie jest na rozsypywany czarny toner (teraz wiem że źle założyłem blaszkę w pojemniku) po odkurzałem drukarkę i zrobiłem wydruk próbny drukarka strasznie zaczęła skrzypieć więc wyciągnąłem jeszcze raz tonery i bęben - wyjąłem z niego zabezpieczenie wyciągnąłem bolec trzymający bęben i dokładnie wszędzie poodkurzałem (wysypał mi się z pod bębna proszek przypominający kurz było go sporo) teraz drukarka nic nie drukuje świecą się wszystkie kontrolki od tonerów od niebieskiego bardzo słabo i pomarańczowa prawie czerwona kontrolka przy włączniku

Czy może mi ktoś coś doradzić bo nie mam pojęcia co mogłem popsuć i czy mogłem uszkodzić bęben ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.