Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung clp 315 dosypałem proszku do tonerów i zasypana maszyna

dankos1 29 Mar 2012 10:49 1628 0
    dankos1
    Level 9  
    Witam. Zacznę od początku w drukarce samsung clp315 skończył mi się toner czarny i żółty więc zamówiłem z neta toner w butelce do nabicia, po uzupełnieniu tonerów kontrolki ze wskaźnikiem niskiego poziomu tonerów nie zgasły ale to nie był problem, problemem był czarny pasek po lewej stronie na wydruki, wyjąłem z powrotem pojemniki z tonerem okazało się że wszędzie jest na rozsypywany czarny toner (teraz wiem że źle założyłem blaszkę w pojemniku) po odkurzałem drukarkę i zrobiłem wydruk próbny drukarka strasznie zaczęła skrzypieć więc wyciągnąłem jeszcze raz tonery i bęben - wyjąłem z niego zabezpieczenie wyciągnąłem bolec trzymający bęben i dokładnie wszędzie poodkurzałem (wysypał mi się z pod bębna proszek przypominający kurz było go sporo) teraz drukarka nic nie drukuje świecą się wszystkie kontrolki od tonerów od niebieskiego bardzo słabo i pomarańczowa prawie czerwona kontrolka przy włączniku

Czy może mi ktoś coś doradzić bo nie mam pojęcia co mogłem popsuć i czy mogłem uszkodzić bęben ?