logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy warto wymienić zasilacz Codegen 300W dostarczony z obudową? Sugestie?

jkbgajda 09 Kwi 2012 20:31 3787 31
REKLAMA
  • #1 10776121
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Witam co sądzicie o zasilaczach marki Codegen.Czy należą one do zasilaczy no-name?
    Czy powinienem wymienić zasilacz na inny?
    Dodam że ten zasilacz (Codegen 300W) był dostarczony razem z obudową,kupiłem ją bo sam złożyłem PC jak na razie wszystko chodzi bez problemów
    Jakie są wasze sugestie?
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 10776179
    młody14
    Poziom 37  
    Posty: 4013
    Pomógł: 319
    Ocena: 230
    Są nawet wierszyki na temat "zasilaczy" tej "marki" : Codegen w poezji :D
  • #4 10776353
    galica7
    Poziom 26  
    Posty: 843
    Pomógł: 70
    Ocena: 68
    Jezeli to komputer dla kogoś a zależy ci na dobrej opinij to go lepiej wymień.
    To po prostu badziew :D
  • #6 10776494
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Trzeba mieć jaja żeby trzymać Codegena w obudowie z pracującym komputerem. Mi kiedyś, kiedyś ten zasilacz niechcący "zepsuł" wszystkie kondensatory na płycie głównej. Jaka przyjemność była z jego "utylizacji" młotem 5kg.
  • #7 10777653
    terminator988
    Poziom 20  
    Posty: 522
    Pomógł: 8
    Ocena: 7
    Mi kiedyś pociągną komputer może nie super PC ale szkoda było z PC został tylko dysk i wentylatory.
    Codegen to nie zasilacz to coś na wzór zasilacza.
  • #8 10777716
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    terminator988 napisał:

    Codegen to nie zasilacz to coś na wzór zasilacza.

    Raczej tandetna imitacja zasilacza ;)
  • REKLAMA
  • #9 10777718
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    W moim starym komputerze Codegen chodzi już 5 lat i nic się nie stało
    Ale zdaję sobie sprawę że posiadanie tego zasilacza jest ryzykowne
    Reszta sprzętu to:
    Płyta Głowna: MSI k7 Mainboard kt4av
    dysk twardy:Seagate Barracuda 7200.7
    Nagrywarka:Asus
    Stacja dyskietek:Panasonic
    Procesor:AMD Athlon XP
    Coller:Boxowy od AMD
    Jaki polecacie inny zasilacz do tego komputera?
    Ile ma mieć WAT
  • #10 10777722
    bartosz789
    Poziom 30  
    Posty: 1955
    Pomógł: 92
    Ocena: 381
    Wystarczy Fortron 400W albo Delta.
  • #11 10777736
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Z drugiej strony nawet jak coś uszkodzi to nie będzie to wielka strata bo to twoja jednostka jest warta ze 100 góra 150zł. Kup Fortrona 300-350W z mocnymi liniami 5V z allegro, 30-40zł kosztuje.
  • #12 10777791
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Dzięki chyba kupię
    Jednak na razie Codegen dobrze się spisuje.Dopiero jak będę na komputerze trzymał ważne dane to wymienię.Jak Codegen chodził już 5 lat i się nie sfajczył to na razie bez sensu
  • #13 10777833
    irondick
    Poziom 31  
    Posty: 1724
    Pomógł: 112
    Ocena: 131
    Jest Codegen jest zabawa! Coś ala hardcorowy koksu! Nie polecam.
  • REKLAMA
  • #14 10777948
    terminator988
    Poziom 20  
    Posty: 522
    Pomógł: 8
    Ocena: 7
    to obawiaj się mi sfajczyło po 1godzinie grania
  • REKLAMA
  • #15 10779044
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    I takie sfajczenie może doszczętnie popsuć sprzęt?
  • #16 10779083
    artaa
    Poziom 43  
    Posty: 15070
    Pomógł: 1814
    Ocena: 1693
    Może, chociaż obudowa z reguły przetrwa.
  • #17 10779126
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Dobrze wymienię,bardzo nastraszyliście mnie i skłonili do tej operacji
  • #18 10779136
    artaa
    Poziom 43  
    Posty: 15070
    Pomógł: 1814
    Ocena: 1693
    Tylko kup sprawny firmowy zasilacz, a nie zużyty lub niesprawny firmowy zasialcz...
  • #19 10779441
    terminator988
    Poziom 20  
    Posty: 522
    Pomógł: 8
    Ocena: 7
    bo jeżeli kupisz firmowy nie sprawny moęe być tak samo co z codegenem
  • #21 10779514
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Ja bym wziął tego Fortona z allegro tylko ile? 300 czy 350 WAT?
    Czy proponujecie jeszcze jakieś inne marki?
    Takie żeby dość długo wytrzymały bez awarii
    Pozdrawiam
  • #22 10779524
    artaa
    Poziom 43  
    Posty: 15070
    Pomógł: 1814
    Ocena: 1693
    350W z gwarancją.
  • #23 10779565
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Jak myślicie opłaca się kupować na allegro te Fortony po 30-40zł
    Czy z powodu niskiej ceny nie są one uszkodzone?
  • #24 10779570
    artaa
    Poziom 43  
    Posty: 15070
    Pomógł: 1814
    Ocena: 1693
    Bez gwarancji bym nie kupował.
  • #25 10780609
    bartosz789
    Poziom 30  
    Posty: 1955
    Pomógł: 92
    Ocena: 381
    Ja posiadam taką i działa już 3 rok.
    Ale może poszukaj z gwarancją,
  • #26 10782218
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Czyli nie na allegro?
    W wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html Forton jest zaliczany do polecanych zasilaczy ale jest napisane że tylko "nie modyfikowane" co to dokładnie oznacza i czy nie będę miał z tym nie modyfikowaniem problemu przy kupnie
    Pozdrawiam
  • #27 10783005
    artaa
    Poziom 43  
    Posty: 15070
    Pomógł: 1814
    Ocena: 1693
    Nie ważne gdzie byleby z gwarancją.
    Pamietaj, że każdy zasilacz się zużywa, tylko nowy firmowy PSU jest pewny i ma pełną gwarancję.
  • #28 10783165
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Dzięki zasilacz już kupiłem komputer śmiga jak tra lala.
    Nie chcę zakładać nowego tematu więc tu się pytam co to za wtyki,czy się ich jeszcze używa i czy można gdzieś jeszcze dostać:
    Czy warto wymienić zasilacz Codegen 300W dostarczony z obudową? Sugestie?
  • #29 10783183
    artaa
    Poziom 43  
    Posty: 15070
    Pomógł: 1814
    Ocena: 1693
    Od zasilacza AT do MB.
  • #30 10783236
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Posty: 660
    Pomógł: 36
    Ocena: 26
    Czy można to gdzieś jeszcze dostać bo zasilacz z tym mi się spalił
    Czy ten standard jest nadal stosowany?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o zasilacz Codegen 300W, który otrzymał z obudową, i zastanawia się, czy warto go wymienić. Odpowiedzi wskazują, że zasilacze Codegen są uważane za niskiej jakości i ryzykowne, co może prowadzić do uszkodzeń innych komponentów komputera. Wiele osób sugeruje wymianę na markowy zasilacz, taki jak Fortron lub Delta, z mocą 300-400W. Użytkownik zauważa, że jego Codegen działa od 5 lat, ale jest świadomy ryzyka. Ostatecznie decyduje się na zakup nowego zasilacza, preferując model z gwarancją.
REKLAMA