Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

emulator zmieniarki DMC 9088 nie działa z MCD Navi

placeq 07 Maj 2012 15:00 5242 4
 • #1 07 Maj 2012 15:00
  placeq
  Poziom 2  

  Witam,
  proszę o pomoc w następującej kwestii. Posiadam 8-pinowy emulator zmieniarki DMC 9088 do VW. Do chwili obecnej był podłączony do radia Gamma 5 i spisywał się bez zarzutu.
  Zmieniłem radioodtwarzacz na RNS-MCD VW i po podłączeniu emulatora okazuje się, że w tej konfiguracji nie działa pomimo zapewnień producenta o kompatybilności z tym radioodtwarzaczem.
  RNS-MCD ma to samo połączenia mini iso co Gamma 5, niestety po wywołaniu przyciskiem CD emulatora pojawia się na chwilę informacja, że przełącza na CDC (emulator), urządzenie odczytuje włożonego pendriva (mruga dioda) a następnie pojawia się napis NO DISC. Nie zapala się też dioda zasilania emulatora (POWER).
  Sprawdziłem wszystkie połączenia (w tym dodatkowa masa), są OK tym bardziej, że po podłączeniu Gammy 5 wszystko działa bez problemu.
  Dodam jeszcze, że ten emulator posiada przełącznik i wyprowadzone z niego kable zmieniarka CD/ emulator MP3 i gdy do wyjścia CD po przełączniku podłączam oryginalną zmieniarkę CD VW a do wyjścia MP3 zakupiony emulator to wszystko działa poprawnie, nawet z RNS-MCD, przełączam się bez problemu pomiędzy radiem, emulatorem i wbudowanym odtwarzaczem CD.
  W momencie fizycznego odłączenia zmieniarki CD nadal działa emulator i radio ale już po wyłączeniu zasilania radia (np. wyjęcie kluczyka) i ponownym włączeniu emulator już nie działa. Muszę wtedy znowu podłączyć zmieniarkę CD i układ działa poprawnie. problem w tym, że nie chcę podłączać zewnętrznej zmieniarki mając do dyspozycji emulator o odtwarzacz CD wbudowany w RNS-MCD.

  pozdrawiam

  0 4
 • #2 08 Maj 2012 21:52
  bin85
  Poziom 11  

  Witam

  Mam ten sam problem, zmieniarka mp3 działa z radiem symphony ale z nawigacją już nie, a zmieniarka CD panasonica działa na obydwu radiach. Nie sprawdzałem czy działa jeżeli podłączona jest zmieniarka i emulator naraz ale sprawdzałem ten kabel i gdy przełącznik jest w pozycji mp3 to zmieniarka CD jest odłączana oprócz jej zasilania więc tym bardziej jest to dziwne jeżeli mówisz tak działa

  0
 • #3 09 Maj 2012 11:12
  placeq
  Poziom 2  

  Hej,
  jest dokładnie tak jak napisałeś, użycie przełącznika to również fizyczne pozbawienie zasilania zmieniarkę CD a mimo to MCD przejmuje "czytanie" emulatora DMC.
  Wydaje mi się że to problem komunikacji emulatora DMC (soft). Podłączenie oryginalnej zmieniarki CD a potem jej odłączenie (wyłącznikiem lub fizyczne wypięcie) przy jednoczesnym pozostawienie emulatora symuluje w MCD stan podłączenia jakiegoś urządzenia zewnętrznego, w moim wypadku właśnie emulatora DMC.
  Sytuacja wygląda w ten sposób: podłączam do MCD obie zmieniarki, włączam radio MCD, ustawiam dostarczony z emulatorem przełącznik MP3/CDC w pozycję CDC (oryginalna zmieniarka CD), radio ją rozpoznaje, następnie tym samym przełącznikiem (lub fizycznie, odłączając wtyczkę) przerzucam zasilanie na emulator DMC i on wtedy zaczyna działać. Wszystko jest ok pod warunkiem nie wyłączenia radioodbiornika MCD. Gdy wyłączę radio i uruchomię go ponownie emulator jest już niewidoczny i aby zadziałał muszę całą operację powtórzyć.
  Wniosek jest następujący, albo mimo wszystko wozić w samochodzie podłączone dwie zmieniarki albo w miejsce tej oryginalnej CD próbować podłączyć jej "symulator".
  Tylko co nim może być...?


  pozdrawiam

  2
 • Pomocny post
  #4 09 Maj 2012 18:19
  bin85
  Poziom 11  

  Cześć, problem rozwiązany ustaw "zworki" w emulatorze w konfiguracji na zmieniarkę 12pin
  czyli:

  1 - OFF
  2 - ON
  3 - OFF
  4 - OFF

  1
 • #5 10 Maj 2012 10:00
  placeq
  Poziom 2  

  działa! :D
  wielkie dzięki

  0
  Szukaj w 5mln produktów