Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Emulator CAN CAN-BUS firmy PCCM (EMU-200) - działa nieprawidłowo

karlben 22 Nov 2017 22:01 6180 8
    karlben
    Level 10  
    Witam.

Zamontowałem w swojej A3 8l 2001r (bez CAN-A), pełny fis. Radio to RNS-E pochodzące z A4-ki
    Radio, nawigacja działa poprawnie.

Mam emulator CAN-BUS firmy PCCM (EMU-200) dedykowany dla Concert II
    Zdjęcie:
    Emulator CAN CAN-BUS firmy PCCM (EMU-200) - działa nieprawidłowo

Podłączyłem dwa wolne przewody (niebieski, żółty) odpowiednio do CAN-H oraz CAN-L w RNS-E.
    Podświetlenie, Włącz/Wyłącz po stacyjce działa oraz radio nie wyłącza się po 30 minutach.

Problemy:
    - nie mam wyświetlania RDS'A na wyświetlaczu FIS. Wcześniej z radiem Concert 1 było.
    - po podłączeniu wspomnianego emulatora CAN, bardzo szybko rozładowuje mi się akumulator. Bez emulatora CAN nie było problemu z akumulatorem
    - brak sterowania jasnością wyświetlacza
    - brak GALA;

Teraz pytania:
    - Czy te problemy to wina z kodowaniem czy problem z emulatorem CAN ?
    - Czy w ogóle można podłączyć ten emulator do RNS'E ? Jeżeli tak, to czy ktoś ma pinout tego urządzenia ? Widziałem zdjęcia takiego samego emulatora z wiązką dedykowaną do RNS-E ale nie potrafię na zdjęciu odszukać przewodów

//W sobotę będę miał działający kabelek to podepnę i sprawdzę kodowanie.

3.1.15. Problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    lukashb
    Level 39  
    A to nie jest tak, że Twoje auto niema Cana i fis się "zasilał" interfejsem 3 kabelkowym? Twoje obecne nowe radio działa tylko i wyłącznie po CANie stąd potrzeba emulacji najważniejszych dla niego do działania parametrów (podświetlenie, stacyjka). Innymi słowy, zbyt nowe, do starszego auta. Nie zagada. Nie te interfejsy. Stary 3 kabelkowy to bodajże interfejs 3LB, a nowe to po CAN pcha dane z navi do fisa.
    karlben
    Level 10  
    lukashb wrote:
    A to nie jest tak, że Twoje auto niema Cana i fis się "zasilał" interfejsem 3 kabelkowym? Twoje obecne nowe radio działa tylko i wyłącznie po CANie stąd potrzeba emulacji najważniejszych dla niego do działania parametrów (podświetlenie, stacyjka). Innymi słowy, zbyt nowe, do starszego auta. Nie zagada. Nie te interfejsy. Stary 3 kabelkowy to bodajże interfejs 3LB, a nowe to po CAN pcha dane z navi do fisa.

Zgadzam się. Dlatego założyłem emulator CAN, sęk w tym, że emulator jest dedykowany do Concert 2 Chorus 2 Symphony 2.
    W wiązce takiego samego emulatora, dedykowanego dla RNS-E gdzieś podłączony jest PIN 6 z emulatora, w mojej wiązce PIN ten jest pusty, nie wiem gdzie go podłączyć i czy w ogóle potrzebne jest podłączenie.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    karlben wrote:
    nie mam wyświetlania RDS'A na wyświetlaczu FIS. Wcześniej z radiem Concert 1 było.

Kupiłeś zły emulator - bez obsługi FIS.

Dodano po 45 [sekundy]:

karlben wrote:
    brak sterowania jasnością wyświetlacza

To ustawiasz w menu radia.
    karlben
    Level 10  
    Wszystkie problemy rozwiązane. Wszystko ze sobą działa - nie jest to problem "za starego auta", ponieważ auto ma interface CAN.
    Niezbędnym było odłączenie K-leitung i ponowne zakodowanie radia i licznika za pomocą VCDS.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    karlben wrote:
    Wszystkie problemy rozwiązane. Wszystko ze sobą działa - nie jest to problem "za starego auta", ponieważ auto ma interface CAN.
    Niezbędnym było odłączenie K-leitung i ponowne zakodowanie radia i licznika za pomocą VCDS.

Co za bzdety !

Coś ściemniasz.

Ciekawe którędy idą dane do fisa jak emulator na foto który kupiłeś nie ma wyjścia na trzecią kostkę do fisa ?
    lukashb
    Level 39  
    Oczywiście, że bzdety gada, to widać, ponieważ nagle jego auto zyskało CAN co można zobaczyć w dwóch cytatach:
    1. Cytat (brak CAN)
    Quote:
    Zamontowałem w swojej A3 8l 2001r (bez CAN-A),

2. Cytat (CAN nagle jest w starej Audicy)
    Quote:
    nie jest to problem "za starego auta", ponieważ auto ma interface CAN.

Rozumiem, że wymieniłeś w między czasie ECU, licznik na Canowski, pół instalacji, by obsłużyć CANa radiowego? no i super... ale coś wydaje mi się, że nie podołałeś tematowi i kończysz by nie było wtopy, że zły emu kupiłeś.
    mobista
    Level 35  
    Poczytaj od kiedy pojawił się GATEWAY w VAG'u do sam odpowiesz sobie na pytanie, czy to auto ma CAN, czy nie.
    karlben
    Level 10  
    Wybaczcie brak konkretnej odpowiedzi ale byłem za granicą i nie miałem okazji odwiedzić forum :(.

Co do tematu,
    Dokopałem się do schematów licznika i znalazłem wyprowadzenia CAN-H oraz CAN-L. Podłączyłem je z odpowiednimi pinami (CAN-H/ CAN-L) w RNS-E i odłączyłem K-leitung. Po podłączeniu do nawigacji oraz zrobieniu kodowania odpowiedniego do wyposażenia auta(VCDS->STG 56 (Navigation System) -> Coding -> Function 07) wszystko działa jak należy.

Rzeczywiście emulator nie "grał" z RNS-E. Obecnie radio podłączone jest bez tego emulatora, który "siedzi" w aucie z SYMPHONY II.
    Dziękuję za wszelką pomoc :) W razie pytań, służę pomocą PW