Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Emulator CAN CAN-BUS firmy PCCM (EMU-200) - dzia豉 nieprawid這wo

karlben 22 Lis 2017 22:01 1380 8
  • #1 22 Lis 2017 22:01
    karlben
    Poziom 9  

Witam.

Zamontowa貫m w swojej A3 8l 2001r (bez CAN-A), pe軟y fis. Radio to RNS-E pochodz帷e z A4-ki
    Radio, nawigacja dzia豉 poprawnie.

Mam emulator CAN-BUS firmy PCCM (EMU-200) dedykowany dla Concert II
    Zdj璚ie:
    Emulator CAN CAN-BUS firmy PCCM (EMU-200) - dzia豉 nieprawid這wo

Pod陰czy貫m dwa wolne przewody (niebieski, 鄴速y) odpowiednio do CAN-H oraz CAN-L w RNS-E.
    Pod鈍ietlenie, W陰cz/Wy陰cz po stacyjce dzia豉 oraz radio nie wy陰cza si po 30 minutach.

Problemy:
    - nie mam wy鈍ietlania RDS'A na wy鈍ietlaczu FIS. Wcze郾iej z radiem Concert 1 by這.
    - po pod陰czeniu wspomnianego emulatora CAN, bardzo szybko roz豉dowuje mi si akumulator. Bez emulatora CAN nie by這 problemu z akumulatorem
    - brak sterowania jasno軼i wy鈍ietlacza
    - brak GALA;

Teraz pytania:
    - Czy te problemy to wina z kodowaniem czy problem z emulatorem CAN ?
    - Czy w og鏊e mo積a pod陰czy ten emulator do RNS'E ? Je瞠li tak, to czy kto ma pinout tego urz康zenia ? Widzia貫m zdj璚ia takiego samego emulatora z wi您k dedykowan do RNS-E ale nie potrafi na zdj璚iu odszuka przewod闚

//W sobot b璠 mia dzia豉j帷y kabelek to podepn i sprawdz kodowanie.

3.1.15. Problem musi by bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez u篡tkownik闚, a tytu powinien zawiera mark, model oraz skr鏒owy opis usterki.

0 8
  • #2 22 Lis 2017 22:10
    lukashb
    Poziom 39  

A to nie jest tak, 瞠 Twoje auto niema Cana i fis si "zasila" interfejsem 3 kabelkowym? Twoje obecne nowe radio dzia豉 tylko i wy陰cznie po CANie st康 potrzeba emulacji najwa積iejszych dla niego do dzia豉nia parametr闚 (pod鈍ietlenie, stacyjka). Innymi s這wy, zbyt nowe, do starszego auta. Nie zagada. Nie te interfejsy. Stary 3 kabelkowy to bodaj瞠 interfejs 3LB, a nowe to po CAN pcha dane z navi do fisa.

0
  • #3 23 Lis 2017 08:11
    karlben
    Poziom 9  

lukashb napisa:
    A to nie jest tak, 瞠 Twoje auto niema Cana i fis si "zasila" interfejsem 3 kabelkowym? Twoje obecne nowe radio dzia豉 tylko i wy陰cznie po CANie st康 potrzeba emulacji najwa積iejszych dla niego do dzia豉nia parametr闚 (pod鈍ietlenie, stacyjka). Innymi s這wy, zbyt nowe, do starszego auta. Nie zagada. Nie te interfejsy. Stary 3 kabelkowy to bodaj瞠 interfejs 3LB, a nowe to po CAN pcha dane z navi do fisa.

Zgadzam si. Dlatego za這篡貫m emulator CAN, s瘯 w tym, 瞠 emulator jest dedykowany do Concert 2 Chorus 2 Symphony 2.
    W wi您ce takiego samego emulatora, dedykowanego dla RNS-E gdzie pod陰czony jest PIN 6 z emulatora, w mojej wi您ce PIN ten jest pusty, nie wiem gdzie go pod陰czy i czy w og鏊e potrzebne jest pod陰czenie.

1
  • #4 23 Lis 2017 09:49
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

karlben napisa:
    nie mam wy鈍ietlania RDS'A na wy鈍ietlaczu FIS. Wcze郾iej z radiem Concert 1 by這.

Kupi貫 z造 emulator - bez obs逝gi FIS.

Dodano po 45 [sekundy]:

karlben napisa:
    brak sterowania jasno軼i wy鈍ietlacza

To ustawiasz w menu radia.

0
  • #5 09 Gru 2017 09:09
    karlben
    Poziom 9  

Wszystkie problemy rozwi您ane. Wszystko ze sob dzia豉 - nie jest to problem "za starego auta", poniewa auto ma interface CAN.
    Niezb璠nym by這 od陰czenie K-leitung i ponowne zakodowanie radia i licznika za pomoc VCDS.

0
  • #6 09 Gru 2017 09:37
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

karlben napisa:
    Wszystkie problemy rozwi您ane. Wszystko ze sob dzia豉 - nie jest to problem "za starego auta", poniewa auto ma interface CAN.
    Niezb璠nym by這 od陰czenie K-leitung i ponowne zakodowanie radia i licznika za pomoc VCDS.

Co za bzdety !

Co 軼iemniasz.

Ciekawe kt鏎璠y id dane do fisa jak emulator na foto kt鏎y kupi貫 nie ma wyj軼ia na trzeci kostk do fisa ?

0
  • #7 09 Gru 2017 12:24
    lukashb
    Poziom 39  

Oczywi軼ie, 瞠 bzdety gada, to wida, poniewa nagle jego auto zyska這 CAN co mo積a zobaczy w dw鏂h cytatach:
    1. Cytat (brak CAN)

Cytat:
    Zamontowa貫m w swojej A3 8l 2001r (bez CAN-A),

2. Cytat (CAN nagle jest w starej Audicy)
    Cytat:
    nie jest to problem "za starego auta", poniewa auto ma interface CAN.

Rozumiem, 瞠 wymieni貫 w mi璠zy czasie ECU, licznik na Canowski, p馧 instalacji, by obs逝篡 CANa radiowego? no i super... ale co wydaje mi si, 瞠 nie podo豉貫 tematowi i ko鎍zysz by nie by這 wtopy, 瞠 z造 emu kupi貫.

0
  • #8 11 Gru 2017 08:09
    mobista
    Poziom 35  

Poczytaj od kiedy pojawi si GATEWAY w VAG'u do sam odpowiesz sobie na pytanie, czy to auto ma CAN, czy nie.

0
  • #9 27 Lut 2018 10:01
    karlben
    Poziom 9  

Wybaczcie brak konkretnej odpowiedzi ale by貫m za granic i nie mia貫m okazji odwiedzi forum :(.

Co do tematu,
    Dokopa貫m si do schemat闚 licznika i znalaz貫m wyprowadzenia CAN-H oraz CAN-L. Pod陰czy貫m je z odpowiednimi pinami (CAN-H/ CAN-L) w RNS-E i od陰czy貫m K-leitung. Po pod陰czeniu do nawigacji oraz zrobieniu kodowania odpowiedniego do wyposa瞠nia auta(VCDS->STG 56 (Navigation System) -> Coding -> Function 07) wszystko dzia豉 jak nale篡.

Rzeczywi軼ie emulator nie "gra" z RNS-E. Obecnie radio pod陰czone jest bez tego emulatora, kt鏎y "siedzi" w aucie z SYMPHONY II.
    Dzi瘯uj za wszelk pomoc :) W razie pyta, s逝輳 pomoc PW

0
  Szukaj w 5mln produkt闚