Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12 - Niedziałająca kierownica + kontrolka poduszki świeci

dragonfly_pl 10 May 2012 23:08 4482 7
    dragonfly_pl
    Level 2  
    Witam,

od kilku dni nie działa w Toyocie Corolli E12 kierownica (sterowanie radiem, klakson) oraz świeci się kontrolka poduszki. Elektryk powiedział że na 99% jest to wina "taśmy pod kierownicą", że się przetarła. Po przedzwonieniu do serwisu Toyoty i usłyszeniu ceny (1200zł), poszukałem na allegro, i znalazłem coś takiego (patrz załącznik).

Czy orientujecie się czy to jest ta część?

Dzięki
    wyimaginowany29
    Level 13  
    WItam . Na foto jest zdecydowanie tasma o ktorej piszesz , ale czy do Twojej konkretnie corolli to glowy nie dam... Pozdrawiam.
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Tak, to jest to.
    dragonfly_pl
    Level 2  
    Dzięki za pomoc. Mój rocznik E12 to (grudzień) 2001 - co dziwne nigdzie nie ma takiego rocznika w informacjach o Corolli E12. Więc mam nadzieję że będzie pasować.
    wyimaginowany29
    Level 13  
    Hmm... Jak to nie ma? Toyota corolla e12 produkowana była od 2001 - 2007 , wiec chyba źle interpretuje wypowiedz...

Popraw pisownię!
    [Z]
    dragonfly_pl
    Level 2  
    Nigdy nie wchodziłem w szczegóły, ale kupując kilka rzeczy zawsze przy częściach był podany zakres 2002-2007 , i na wiki też taki jest podany. Ale być możemasz rację.
    dragonfly_pl
    Level 2  
    Wyczaiłem taśme na allegro , ale sprzedający powiedział mi żebym się upewnił sprawdzając ile ma pinów taśma oraz ilu obrotowa jest. Jak mogę się do niej dostać?

Dodano po 17 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno pytanie. Jeżeli - przypadkiem - jednak kupię złą taśmę to jaka jest najgorsza możliwość?

a) totalnie nie będzie pasować i stracę 150zł
    b) nie będzie działać tylko sterowanie radiem (klakson będzie aktywny + kontrolka poduszki zgaśnie)
    c) są inne możliwości?