Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ERROR adaptacji Polo classic 1.4 z 1997

15 Maj 2012 23:12 2762 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich fachowców. Mam problem z przepustnicą wiem, że już było o tym wiele wątków ale nic nie znalazłem na swój problem. Falowały mi obroty na gazie i delikatnie na paliwie więc postanowiłem wyczyścić przepustnice. Gdy rozebrałem ją okazało się że jest tam jakaś uszczelka na silikonie której nie miałem a sklepy były zamknięte więc wyczyściłem przypustnicę i założyłem na specjalny silikonie poskręcałem wszystko i odpaliłem. Obroty były normalne zgasiłem silnik i po chwili przyjechałem się i od tamtej pory obroty są wysokie też i falują. Postanowiłem zrobić adaptację i tu zaczynają się schody. Biorę tak w vag-com :
    - włączam zapłon
    -01 silnik
    -08 bloki pomiarowe
    - 001 i patrze na temperaturę ( w drugim polu) gdy osiągnie powyżej 80 to następnie wyłączam silnik i :
    - włączam zapłon
    -01 silnik
    - sprawdzam błędy i mam błąd 01087 kasuję go po tym
    -08 bloki pomiarowe
    - grupa 098 i Go
    są tam jakieś wartości ale gdy naciskam nastawy podstawowe to wyskakuję error tak jak widać na zdjęciach.
    Samochód to Polo Classic silnik 1,4 podajże axe lub aee 8 zaworowy jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o pomoc pozdrawiam.

ERROR adaptacji Polo classic 1.4 z 1997 ERROR adaptacji Polo classic 1.4 z 1997 ERROR adaptacji Polo classic 1.4 z 1997
  • Texa PolandTexa Poland
  • Admin grupy Samochody
    Poskładaj jak bozia przykazała na początek.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 35  
    Witam.
    Prawdopodobnie od tego silikonu co dales zawiesila sie przepustnica i masz duze obroty. Z kolei blad wywala przepustnica (ewentualnie sie czujnik popsul). Zaloz oryginalna uszczelke, wymien czujnik.
  • Poziom 9  
    Silikon dałem dokładnie tak jak była uszczelka i środek wyczyściłem z tego silikonu może pomoże zamiast 098 to 001 i wcześniej wykasowanie ustawień wyuczonych. Pomogło by wypięcie czujnika temperatury ? że sprawdzić czy obroty się ustabilizują pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ściągnąłem jeszcze raz ten filter żeby obczaić przypustnicę i okazało się, że jak mam wysokie obroty to jak ściągnę kabel od krokowca to obroty spadają gdy włożę spowrotem wzrastają i ty pytanie czy można jakoś go wyczyścić zregenerować czy się kupuje całą przepustnice z tym krowowcem? macie jakieś pomysły pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    pufocek1234 napisał:
    Ściągnąłem jeszcze raz ten filter żeby obczaić przypustnicę i okazało się, że jak mam wysokie obroty to jak ściągnę kabel od krokowca to obroty spadają gdy włożę spowrotem wzrastają i ty pytanie czy można jakoś go wyczyścić zregenerować czy się kupuje całą przepustnice z tym krowowcem? macie jakieś pomysły pozdrawiam.
    Sam nie wiem co robię, ale sobie robię. Satysfakcja gwarantowana.
  • Użytkownik usunął konto