Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do telefonu "piszczy"

16 Maj 2012 07:52 22065 4
  • Poziom 8  
    Tydzień temu zakupiłem telefon. Ładowałem go już kilka razy i wszystko było OK. Po ostatnim ładowaniu gdy odłączyłem telefon ładowarka zaczęła "piszczeć". Chciałem iść z tym do salonu ale najpierw pytam Was czy ładowarka jest uszkodzona i czy można nią bezpiecznie ładować telefon? Telefon to Sony Ericsson a ładowarka jest oryginalna i wszystko jest na gwarancji. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 29  
    Witam

Piszczenie - nie oznacza jeszcze że ładowarka jest uszkodzona.
    Należało by zmierzyć przynajmniej napięcie wyjściowe.
    Piszczy jakaś cewka w środku.

Ładowarka to tak naprawdę zasilacz, układ ładowania i nadzoru nad baterią znajduje się po stronie telefonu.

Jeśli masz gwarancję to ją wymień.
    Piszczenie urządzenia jest denerwujące.
  • Poziom 34  
    Lepiej ją oddaj do sklepu, pewnie rozkleił się jakiś element indukcyjny. W każdym razie tak nie powinno być choćby ze względu na sam komfort i spokój w czasie ładowania telefonu.

• Poziom 28  
    Czy wcześniej zdarzało Ci się pozostawiać ładowarkę włączoną pomimo odłączonego telefonu? Wewnątrz ładowarki znajduje się przetwornica impulsowa. Niektóre z przetwornic przy braku obciążenia mają dokładnie takie objawy o jakich piszesz. Piszczenie powinno zniknąć po podłączeniu telefonu. Sądzę, że wszystko jest w porządku jednak jeśli uznasz, że pisk Ci przeszkadza to śmiało idź do salonu wymienić na nową. Tylko może się okazać, że nowa będzie zachowywać się identycznie.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    ok dzięki za rady