logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Identyfikacja elementu SMD (SOT89) z oznaczeniem BA RN - tyrystor?

thekuki 09 Cze 2012 19:25 1251 2
REKLAMA
  • #1 10983931
    thekuki
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 8
    Witam
    Nie wiem co to za element SMD, ma oznaczenia BA RN (BA przy jednej nóżce, RN przy drugiej)
    nigdzie nie mogę znaleźć
    chodzi o element Q1 na schemacie (wrzuciłem też wygląd jego obudowy SOT89)
    problem mam taki że R26 zaczyna się grzać, a przy podłączonym silniczku (M) grzeje się też rezystor 6R8
    diode i tranzystor sprawdziłem, nie wiem tylko co to jest ten Q1, pewnie tyrystor, tylko dokładnie jaki ??
    znalazłem tylko że 2SB1132 ma oznaczenie BAR ale ten ma BA RN

    schemat poniżej
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • REKLAMA
  • #2 10984093
    krzysztofh
    Poziom 29  
    Posty: 1557
    Pomógł: 101
    Ocena: 936
    To jest najprawdopodobniej tranzystor pnp 2SB1132.
    Wpisz w Google to znajdziesz notę katalogową.
    Na schemacie jest ewidentny błąd - dwa razy jest opis GND. Na dole może być VCC, ale z pewnością nie GND.
  • #3 10984167
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165

    Na forum obowiązuje REGULAMIN i "przyklejone" do niego pytania wraz z komentarzami.
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

    + REGULAMIN -->
    Pkt 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA.
    Początek zdania? Zaczynamy wielką literą.
    Poza tym, o ile się nie mylę, to w polskiej pisowni stosujemy znaki przestankowe takie jak kropka, przecinek i piszemy z ogonkami np. ą, ę itd.
    Nazwy własne też piszemy z wielkiej litery np. Polsat, Philips itd.
REKLAMA