Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja motoroweru bez papierów

Marceloton14 11 Cze 2012 14:43 18072 14
  • #1 11 Cze 2012 14:43
    Marceloton14
    Poziom 8  

Witam, chciałbym zarejestrować motorower który znalazłem w szopie i odpicowałem.
    Był podrdzewiały i po wypadku (pogięte zawieszenie), brakowało kilku elementów to kupiłem i złożyłem. Posiadam rejestracje wszystko inne czyli numery tabliczka znamienowa są. Motorower należał do wujka mojego szwagra. Czy jest możliwa rejestracja? Zaznaczam że motorower jest z 1974 roku.

Z góry dzięki.

0 14
  • #2 11 Cze 2012 16:30
    kamil907
    Poziom 28  

Jesli nie masz żadnego potwierdzenia własności to nie ma możliwości zarejestrowania takiego motoroweru.
    Mój kuzyn miał podobną sytuację. Chciał zarejestrwać starą WSKę którą odrestaurował. Była wyrejestrowana od kilkunastu lat ale kuzyn posiadał fakturę potwierdzającą zakup tego motocykla przez jego ojca więc bez większych problemów udało się ponownie zarejestrować.

1
  • #3 13 Cze 2012 01:03
    autocash
    Poziom 2  

Wszystko wynika stąd, że urząd nie wie, czy Ty ten motorower znalazłeś w szopie, czy ukradłeś. Dlatego zapytaj wujka o dokumenty. Możesz też ewentualnie przejść się do urzędu i powiedzieć, jaka jest sytuacja - może udzielą Ci informacji, na kogo motorower był ostatnio zarejestrowany. Może ten ktoś sprzedał go później bez dokumentów, a je same trzyma gdzieś w domu?
    A tak na wstępie, to zapytaj wujka :-)

1
  • #4 13 Cze 2012 01:32
    sajmosia
    Poziom 15  

Slyszalem ,ze we Francji do 50cc nie trzeba rejestrowac....

pozdrawiam

2
  • #6 13 Cze 2012 01:56
    sajmosia
    Poziom 15  

autocash napisał:
    U nas trzeba

Tak - ale to w ostatecznosci - jakby w polsce jakims dziwnym trafem sie "nie dalo" to zawsze moze byc import z francji :)

Pozdro.

0
  • #7 13 Cze 2012 10:02
    autocash
    Poziom 2  

Nie wydaje mi się, żeby to było takie proste na dłuższą metę

Dodano po 2 [minuty]:

Za dwa lata (motorower będzie miał 40 lat) nie będziesz musiał już mieć OC. Być może wtedy taki numer by przeszedł.

0
  • #8 18 Cze 2012 19:09
    Marceloton14
    Poziom 8  

Słyszałem także że można zarejestrować jako składak,np. kupiłem części od jakiegoś chłopa, ramę znalazłem w szopie itd.

0
  • #9 19 Cze 2012 11:06
    kamil907
    Poziom 28  

Można ale na ramę i tak musisz mieć papiery.

0
  • #10 19 Cze 2012 11:32
    pietia215
    Poziom 7  

Nie wiem czy jest to jeszcze aktualne, ale kiedyś była taka opcja, że szedłeś na najbliższą jednostkę Policji i tam sprawdzali czy taki pojazd jest czysty (czy nie został skradziony), a potem z potwierdzeniem wystawionym przez Policję szło się do wydziału komunikacji. Wiadomą rzeczą jest, że jeśli motorek został skradziony to będą go musieli zabezpieczyć :cry: . Na twoim miejscu udałbym się do wydziału komunikacji i zapytał co zrobić.

0
  • #11 06 Mar 2017 22:03
    CHOPIN66
    Poziom 11  

Witam
    Przepraszam ,że odświeżam temat , mam podobny dylemat a nie chcę otwierać nowego tematu,więc proszę moderatorów o nie zamykanie tematu i nie przenoszenie postu do kosza. :) Mam możliwość kupienia ogara 200 w bardzo dobrym stanie i atrakcyjnej cenie .Problem w tym ,że sprzedający kupił go od pewnego Pana bez papierów i nie spisał umowy kupna-sprzedaży. Motorowerem tym wcześniej jeździł teść Pan od którego obecny sprzedający kupił ogara .
    Motorower stał 6 lat w piwnicy pod prześcieradłem zanim osoba od której chcę go kupić go nabyła. Czy jeżeli spiszę umowę Kupna-Sprzedaży i będę chciał zarejestrować motorower na unikat to czy nie będzie problemów prawnych z tym związanych? :) Proszę bardzo szybką odpowiedź . :D
    Pozdrawiam
    EDIT : 07.03.2017 10:59

Wysłałem maila z zapytaniem w tej sprawie do WK w Szczecinie :)

0
  • #12 07 Mar 2017 18:28
    zed71
    Poziom 22  

Jezeli ogar ma 25 lat (a ma) to mozesz spróbować zarejestrować go na podstawie umowy kupna sprzedaży. Najpierw musisz spisać umowę że jesteś posiadaczem, opinia rzeczoznawcy, potem badania (obecnie obowiązkowe nawet dla motorowerów) i opłata oc. potem na podstawie umowy zarejestrujesz go (chyba że masz dowód rejestracyjny- wtedy musisz mieć ciągłość umów ale odpada rzeczoznawca.

1
  • #13 07 Mar 2017 22:54
    CHOPIN66
    Poziom 11  

Oglądałem tego ogara i wyszła ciekawa niespodzianka -ma czytelne tylko 2 cyfry numeru ramy :shocked!: ile może kosztować wybicie nowego numeru ramy w motorowerze ? bo w samochodzie wiem ,że razem z rzeczoznawcą , wizyta w WK oraz na stacji diagnostycznej razem 400zł :shocked!: .

0
  • #14 02 Kwi 2017 21:46
    katerinio
    Poziom 1  

Witam!Mam problem,posiadam skuter/piaggio-zip,12letni teraz/.Dostałam go w prezencie,kupiony nowy,w salonie,opłacałam ubezpieczenie przez 8lat,zagranicą.Przywiozłam go doPolski i od 4lat stoi w garażu,poniewaz zgubiłam jego dowód rejestracyjny!!Co teraz?byłam kiedys juz pytac w urzędzie,kazano mi go przetłumaczyc/wtedy go miałam/,wysłalam koleżance do tłumaczenia..Zginąl w liscie lub Ona gdzies "posiała".Jakie jest teraz wyjście z tej sytuacji ,jest jakies?Mam tylko papier,e został mi podarowany/po polsku/i stare dowody oplat za oc alianz na moje nazwisko.

1
  • #15 02 Kwi 2017 22:52
    bogdanpower
    Poziom 10  

Co do starszych to proponuję skontaktować się z rzeczoznawcą który zajmuje się rejestracją zabytków. Jak nie kradziony to wszystko się da tylko to kosztuje. Słyszałem o rejestracji jako kolekcjonerski, to nie kosztuje jak zabytek, ale to musicie dopytać, znajomy tak rejestrował, bez papierów ale nie na zabytek. ;)

Trudne sprawy polecam załatwiać pocztą w urzędzie, wtedy jak nie chcą czegoś zarejestrować to muszą uzasadnić i jakiś paragraf podać, i wiadomo jak dalej działać.

katerinio napisał:
    Witam!Mam problem,posiadam skuter/piaggio-zip,12letni teraz/.Dostałam go w prezencie,kupiony nowy,w salonie,opłacałam ubezpieczenie przez 8lat,zagranicą.Przywiozłam go doPolski i od 4lat stoi w garażu,poniewaz zgubiłam jego dowód rejestracyjny!!Co teraz?byłam kiedys juz pytac w urzędzie,kazano mi go przetłumaczyc/wtedy go miałam/,wysłalam koleżance do tłumaczenia..Zginąl w liscie lub Ona gdzies "posiała".Jakie jest teraz wyjście z tej sytuacji ,jest jakies?Mam tylko papier,e został mi podarowany/po polsku/i stare dowody oplat za oc alianz na moje nazwisko.

Być może konieczne będzie pismo do urzędu za granicę, albo wycieczka za granicę popytaj w urzędzie komunikacji u nas, za granicą też mają urzędy powinni Ci jakieś potwierdzenie z urzędu zza granicy wystawić że ten sprzęt do Ciebie należał. W urzędzie u nas w kraju muszą mieć jakąś podkładkę, że ten sprzęt do Ciebie należy.

CHOPIN66 napisał:
    wizyta w WK oraz na stacji diagnostycznej razem 400zł
    Na motorower pewnie trochę taniej będzie.

Na stronie podanej poniżej były kiedyś opisane sposoby rejestracji zabytków, ale coś mi przeglądarka wyświetla że strona zawiera oprogramowanie złośliwe, więc lepiej bez antywirusa nie próbować wchodzić. 8-O :-?
    http://www.oldtimery.com/

0