Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Geforce GTX 260 na GA-73PVM-S2?

patrykdymerski14 29 Jul 2012 17:17 1632 10
    patrykdymerski14
    Level 9  
    Witam

Mam płytę główną GA-73PVM-S2
    Procesor Intel core2duo e7300 2.66Ghz OC na 3.10ghz
    Zasilacz 500W
    I mam zamiar kupić GTX-a 260 lecz moje pytanie brzmi czy ta karta będzie dobrze działała na tej płycie po drugie czy mój procek mocno bd tą kartę ograniczał i czy zasilacz wytrzyma??

proszę o szybką odp...
    jeśli nie gtx 260 to co wybrać z góry dzięki... :D
    Kasek21
    Level 43  
    patrykdymerski14 wrote:
    Zasilacz 500W

Marka i model PSU?

Budżet na kartę?
    patrykdymerski14
    Level 9  
    PSU ? marka tego zasilacza i tak nie jest ważna bo to jest jakieś Logic wiem ze muszę wymienić ale jak na ten czas musi wystarczyć budżet ... głównie chodzi mi o GTX 260 bo mam możliwość kupna takowego za 260zł a wiem ze jak na tą cenę to chyba nic lepszego nie kupię czekam na odp... ;)
    pawelr98
    Level 39  
    Ten zasilacz dosłownie usmaży ci tą kartę. Za tą cenę możesz równie dobrze kupić 5770 (kosztuje około 300zł). A tak apropo odważny jesteś aby kręcić na tej płycie przy tym zasilaczu.Mimo wszystko karta bez problemu powinna pracować na tej płycie (oczywiście po wymianie zasilacza)
    daavid117
    Level 42  
    patrykdymerski14 wrote:
    głównie chodzi mi o GTX 260 bo mam możliwość kupna takowego za 260zł a wiem ze jak na tą cenę to chyba nic lepszego nie kupię czekam na odp... :wink:

Zwykła GTX260 za 260zł to zdzierstwo. Za tyle masz nową 4850 GDDR5, która będzie miała podobną wydajność lub używaną 5770, która będzie wydajniejsza i dużo chłodniejsza. Z zasilaczem to niezły żart - "musi wytrzymać".
    patrykdymerski14
    Level 9  
    no wiecie na nim oryginalnie chodziła HD4850 lecz się spaliła bo ja przeciążyłem ale smigała dobrze a teraz lecę na tej zintegrowanej ... więc pierwsze co to muszę kupić kartę bo dłużej nie wytrzymam na tej a potem szybko jakiś zasilacz myślicie ze wytrzyma ta karta przynajmniej miesiąc max 2 na tym zasilaczu ?

Dodano po 2 [minuty]:

A co do Radeona najtańszy jaki jest na allegro kosztyje 399 nie mam tyle...;/
    daavid117
    Level 42  
    patrykdymerski14 wrote:
    oryginalnie chodziła HD4850 lecz się spaliła
    patrykdymerski14 wrote:
    marka tego zasilacza i tak nie jest ważna bo to jest jakieś Logic
    Sama... Taa...

Jedną kartę już zasilacz zabił, a Ty chcesz podłączać następną? Bardzo mądre.
    patrykdymerski14 wrote:
    A co do Radeona najtańszy jaki jest na allegro kosztyje 399 nie mam tyle...;/
    Widzę szukać w ogóle nie potrafisz. Ostatnio za 260zł widziałem 5770 z kilkoma miesiącami gwarancji.
    patrykdymerski14
    Level 9  
    wiem ze mógł ją zabić ale moje pytanie do was czy miesiąc ta karta wytrzyma na tym zasilaczu ?
    DuracellBunny
    Level 11  
    patrykdymerski14 wrote:
    wiem ze mógł ją zabić ale moje pytanie do was czy miesiąc ta karta wytrzyma na tym zasilaczu ?

Może wytrzyma miesiąc, może padnie zaraz po podłączeniu. Tego nikt Ci nie wywróży. Najlepsze wyjście to wymiana zasilacza i dopiero podłączenie karty graficznej. No chyba że lubisz dreszczyk ryzyka, wtedy wszystko zależy od Ciebie.
    wariato
    Level 43  
    Zasilacz OK, tylko zapytaj o gwarancję bo bez tego bym go nie kupował. Jak ci zabraknie kabla SATA to kupisz dłuższy albo dysk wstawisz niżej.
    W sumie ja do tego C2D brałbym coś z Radeonów, bo jeśli masz Win7 to będą spore spadki wydajności w grach w połączeniu z grafikami nV.