Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno vana lub kombi , dylematy diesel czy benzyna, do 15tys

hot-dog4 04 Sie 2012 16:40 2833 9
  • #1 04 Sie 2012 16:40
    hot-dog4
    Poziom 9  

Witam Wszystkich ! Potrzebuje pomocy i waszych porad/opini.
    Chce kupic Galaxy/Sharan/Alhambra w 1.9 TDI , raczej z 110km silnikiem.
    Na pewnym forum, przeczytalem same negatywne opinie na temat tych portugalskich blizniakow.
    Troche mnie to urazilo, wiec zaczalem brac pod uwagę duzeeeee kombi. Za kwote ktora dysponuje, rozgladalem sie za jakims Focusem 1.8tdci 100ps, lecz w dniu wczorajszym pewien handlarz wyrazil swoja opinie tak : "focus w dieslu ? hahaha"
    Naprawde, na jednym forum super samochod itp itd a na drugim internauci pisza ze to szroty.

Chcialbym porad i opini , szczerych.
    Samochod ma sluzyc na weekendowe wyjazdy na dzialke [120km w jedna strone] , ma byc oszczedny, wygodny i pojemny.
    Czekam na odp.; z gory dziekuje
    Pozdrawiam ! ;)

0 9
  • #2 05 Sie 2012 18:30
    kamil907
    Poziom 28  

Kombi na pewno zdecydowanie lepiej i pewniej się prowadzi od vana. Funkcjonalność też jest wystarczająco dobra jeśli tylko wystarczy ci auto 5-osobowe. W tym budżecie rozglądał bym się za Citroenem C5, BMW E39 lub nawet Fordem Mondeo. Focus na pewno jest jest bardzo duży.

0
  • #3 19 Wrz 2012 21:06
    panwisnia
    Poziom 10  

Focus jest na pewno mniejszy od Mondeo. Chyba 2 lata temu Auto Świat dał mu trzecie miejsce jeżeli chodzi o niezawodność wśród samochodów używanych. Dlaczego szrot? Pisali nawet w tamtym artykule: jest to bardzo dobry samochód, ale o zadbany egzemplarz coraz trudniej. Focus zadbany potrafi odwdzięczyć się niezawodnością.

0
  • #4 19 Wrz 2012 22:15
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Poczytaj temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2243608&highlight=..
    Sharan nie jest wart tej kasy, a z Twojej wypowiedzi wynika, że poza sharanem/galaxy/alhambrą to juz nie ma innych vanów...
    Kolejne hasło to hyundai trajet

0
  • #5 20 Wrz 2012 13:57
    sobiepanmirek
    Warunkowo odblokowany

Słuchaj miałem kiedyś kombi i to focusa -myślałem ,że to jest pepek świata -ale teraz mam mini vana Scenic z 2008 r. nie ma lepszego auta -ilość miejsca-jescze dla rodziny..rewelacja polecam w ciemno miniwany!!!.Kto raz wsiadł w nie to juz nie wróci do innych.Pozdrawiam.

0
  • #6 20 Wrz 2012 20:16
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Jeśli mowa o mini vanach to polecałbym nissana almerę tino.

sobiepanmirek napisał:
    ale teraz mam mini vana Scenic z 2008 r. nie ma lepszego auta

Kupisz prawdziwego vana , to zmienisz zdanie...

0
  • #7 23 Wrz 2012 13:56
    lukskyy
    Poziom 9  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Kupisz prawdziwego vana , to zmienisz zdanie...

Być może. Również mam scenica z 2003 roku, ale brat ma Mazde MPV więc na moje porównywanie tych samochodów do pojemności i rozmiarów mija się z celem, tak jak porównywanie prawdziwego vana do kombii. Mini van również będzie pojemniejszy, a przede wszystkim wyższy! Może dla nikogo się to nie liczy, ale wcześniej miałem Astre II, teraz Scenica, w którym siedzi się o wiele wyżej. Przednia szyba jest dużo większa, jest większe pole widzenia w każdym kierunku, nikt nie razi mnie światłami, a po przejechaniu 1300km nie bolało mnie nic. Wysokość siedziska ma duże znaczenie i teraz mocno bym się zastanawiał kupując niskie auto, chyba, że sportowe :D

0
  • #8 24 Wrz 2012 21:37
    panwisnia
    Poziom 10  

Wyższe auto to większe opory, spalanie, itd. Potrzebne może przy wożeniu dużej ilości towaru lub dla chcących się przeciągać. Poza tym MPV w tym przedziale cenowym raczej się nie znajdzie. Co do pępka świata, nie twierdzę że focus nim jest. Ale jest dobrym wyborem za rozsądne pieniądze. Audi A8 kombi z silnikiem 3.2 jest na pewno lepsze, bardziej dynamiczne i ładniejsze. Ale w temacie mamy jasno sprecyzowaną kwotę. A jeżeli ktoś chce kupić auto w tej cenie, to nie są mu obojętne koszty utrzymania. Mazda, owszem słynie z solidności, ale pewne rzeczy zwyczajnie się zużywają. Wystarczy zorientować się w kosztach wymiany dwumasy w MPV żeby się odechciało.

0
  • #9 24 Wrz 2012 21:40
    lukskyy
    Poziom 9  

dałem tylko porównanie do MPV. Mój scenic pali 5-6 litrów ropy - więc to nie jest chyba jakiś wysoki wynik, opory może większe, ale nie w każdym przekłada się to na spalanie - zależy jaki samochód z jakim silnikiem

0
  • #10 24 Wrz 2012 21:47
    panwisnia
    Poziom 10  

Szczerze mówiąc jestem miłośnikiem eco drivingu i mój wynik, choć deklasuje Twojego Scenica, nie jest może czymś naturalnym dla przeciętnego użytkownika Focusa. Dla silnika 1.8 mój rekord to 3,8/100km. Zgodzę się że porównywanie vana do kombi jest bezcelowe. Po prostu trzeba z wyborem wymierzyć swoje potrzeby. Każde auto będzie miało zwolenników i zagorzałych przeciwników ("bo mi się psuje").

0