Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję auta kombi lub z dużym kufrem. Budżet do 14 000.

przemo-lukas 30 Jan 2015 19:12 1806 16
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witajcie, poszukuję auta większego od Ford Focus Kombi. Spalanie w mieście do 10l. Silnik? Wymyśliłem, że mimo wszystko raczej benzynowy. Myślałem o kilku modelach:
    Vectra C (1.8 - 2.0l)
    Citroën C5 II (1.7 - 2.0l)
    Škoda Octavia I (1.8 - 20l)
    Nissan Primera III 1.8l
    Mitsubishi Lancer 2.0l

Przyznam, że nie jestem typem kierowcy rajdowego. Raczej nigdy nie przekraczam prędkości 120km/h. Ale chciałbym bezpiecznie wyprzedzać ciągniki siodłowe na trasie. Które z powyższych modeli nie jest kłopotliwe/drogie w naprawie? Chodzi mi na przykład o takie perełki jak dwumas w "oplowskim" 2.2.

Budżet jest nie przekraczalny. W dniu wczorajszym spłonęło mi dotychczasowe auto i zakupu nie mogę odkładać.
    ociz
    Moderator of Cars
    przemo-lukas wrote:
    Budżet jest nie przekraczalny.

Więc nie szukaj auta za całą tą kwotę jak jakiś napalony nastolatek, tylko np za 10-12k a resztę zostaw na doprowadzenie go do stanu używalności.
    qoompel
    Level 21  
    przemo-lukas wrote:
    Poszukuję auta kombi lub z dużym kufrem
    S210 E200/E200CDI/E220CDI. Jeśli Nivo będzie sprawne, to raczej dużo pośmigasz.

Poszukuję auta kombi lub z dużym kufrem. Budżet do 14 000.
    przemo-lukas
    ociz wrote:

...Więc nie szukaj auta za całą tą kwotę jak jakiś napalony nastolatek...

3 000 mam na ogarnięcie. Dlatego nie napisałem o 17kzł. ;)
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Vectra ma kiepskawe silniki benzynowe, biorą olej i drogawe w naprawie. Unikaj 1,8 140KM.
    C5 ma bardzo dobre silniki z aluminiowym blokiem 1,8 i 2,0 , doskonale nadają sie do LPG, szybkie nagrzewanie. C5 ma słaby skręt- trzeba przywyknąć na parkingach.
    Octavia to tylko 1,8 20V 125KM- (pali tyle samo co cięższy C5 z silnikiem 1,8 ) i 2,0 115KM- przestarzały, albo 1,8 T.
    Primera mała w środku, 1,8 i 2,0 pala wiecej niż C5.
    Lancer nie będzie wiekszy do Twojego focusa.
    Z tej grupy brałbym C5- najlepszy stosunek jakość -cena.
    Jak chciałbyś definitywnie rozwiązać problemy transportowe polecam vana 806/evasion/ulysse/zeta. Z silnikiem 2,0 16V. Auto ogromne w środku ,a na zewnątrz długości typowego auta, płaska podłoga, suwane drzwi, wyjmowane fotele, ogromne drzwi tylne. Mam takie auto od 4 lat 2,0 136KM na LPG i w trasie 7-osobowe auto 1650 kg spala 10-11l gazu ( 11 z klimą) w mieście na krotkich odcinkach 12-13 LPG. Nagrzewa sie błyskawicznie w mróz -10 na LPG jade po kilometrze. Skoda znajomego (2,0) przechodzi w gaz w tych warunkach po 2,5km.
    Idealny do wożenia "kolumn" - nawet na stojąco ... :D
    Dodano po 8 [minuty]:

przemo-lukas wrote:
    Wymyśliłem, że mimo wszystko raczej benzynowy
    qoompel wrote:
    S210 E200/E200CDI/E220CDI
    bodzio012
    Level 33  
    Wiem ze nie chcesz diesla ale zerknij na volvo v70 z d5, niskie spalanie, spore auto, nieźle osiągi, niedrogi rozrzad
    andexp
    Level 20  
    Citroen Berlingo 1.6 16V lub coś w tym stylu. Wadą pewnie będzie belka z tyłu, za 1200-1500 ogarniesz temat na następne 200 000 km o ile nie jesteś wędkarzem. BSI lub/i BSM też już nie zabija. Samochód przyjemny, pakowny i wygodny.
    przemo-lukas
    Jeszcze wpadł mi w oko Subaru Forester i Mazda Tribute 2.0 125KM. Samochody są w pobliskim autokomisie. Spore autka, 4x4, pewnie spalanie nie powala.

I przyznam, że bardzo mnie to zaintrygowało:
    andexp wrote:
    ... za 1200-1500 ogarniesz temat na następne 200 000 km o ile nie jesteś wędkarzem...

:wink:
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Tribute to auto na 4 koła i z silnikiem 115KM zapomnij o sprawnym wyprzedzaniu TIR-ów ( ok 14s do setki). Spalanie w mieście ok 13 l benzyny , a przestrzeń ładunkowa nie powala i jest mniejsca niz w duzym kombi.
    Podobnie subaru ( silnik boxer) niby duży, a w w środku jak zwykłe kombi. Pali mniej niż tribute. Auta maja podwyższona podłogę i robia wrażenie dużych, ale nie w środku. Choć po focusie będzie lepiej. :|
    Poza tym to dobre auta i ich cechy 4x4 wykorzystasz głownie jak mieszkasz na wsi na słobych drogch gruntowych. Po asfalcie lepiej będzie tylko na zaśnieżonych drogach czyli 5-10 % całego roku.
    andrzej20001
    Level 43  
    Jak jeździsz z bagażem we 2 osoby to FR-V,accord. Po złożeniu magic foteli masz płaską mega dużą podłogę
    andexp
    Level 20  
    przemo-lukas wrote:
    I przyznam, że bardzo mnie to zaintrygowało:
    andexp napisał:
    ... za 1200-1500 ogarniesz temat na następne 200 000 km o ile nie jesteś wędkarzem...

To był taki słowny żart. Generalnie wędkarze to taka grupa ludzi która samochodem osobowym wjedzie tam gdzie ruski czołg połamie drążki skrętne lub ugrzęźnie w błocie.
    bandi21
    Level 30  
    A ja was zaskoczę, Mondeo mk3 2,0 tdci. Mam takiego ponad 2 lata,przebieg około400 tyś,rok 2003 po lifcie.Ogromny w środku i u mnie bezawaryjny.Po zakupie doinwestowany 2000zł na naprawy po wcześniejszym właścicielu.Za 14000 kupisz sobie dwa w tym roczniku co mój.Dodam że mój ma 115 koni i bardzo dobrze jeździ,pali w cyklu mieszanym 7 litrów.Warunek sukcesu to paliwo z górnej półki i nie musisz myśleć o układzie wtryskowym.
    vag_padło
    Level 15  
    MOndeo to dobry samochód , tylko troche rdzawy.
    Według mnie zdecydowanie najlepsza bedzie cytryna
    przemo-lukas
    Chyba ostatnie pytanko. Pojawił się nieoczekiwanie nowy "zawodnik". A jest nim Toyota Avensis I 1.6 VVT-i z 2002r. Jeździłem dłuższy czas Focusem z 1.6. Podobno jednostka Toyoty jest żwawszym silnikiem.
    pp_pablo
    Level 25  
    Opel Omega B FL czy jak kto woli "C". Bardzo duże kombi, bardzo dobrze wyposażone. Wersje kombi tańsze od sedanów. Za 1500-2500 euro kupisz w DE spokojnie rocznik 2002-2004r. Zaczynają się nawet od 500 euro ale ja osobiście te bym pomijał. Wejdź na mobile.de i zobacz sam (tak dla własnej oceny). Sporo jest aut od prywatnych sprzedawców z przebiegami poniżej 180 tys.
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    przemo-lukas wrote:
    jest nim Toyota Avensis I 1.6 VVT-i

Jak wszystkie silniki toyoty, ten jest bardzo dobry, ale do tej budy 1300kg jest troche za mały.
    Proponowałbym silnik 1,8 130KM , który ma identyczne spalanie jak 1,6, a jazda jest duzo sprawniejsza, ( przyspieszenie do setki prawie 2 s. szybciej).
    przemo-lukas
    Dziękuje wszystkim serdecznie. Zakupiłem Zafirę 1.8/125KM. Spore i w miarę żwawy silniczek.