Do moda od razu powiem, że przeczytałem temat "jak działa lodówka?"
Nie wiem też czy to właściwe miejsce na ten post, bo w zasadzie to opis awarii lodówki także. Pewnie mod to wszystko zmoduje
Chodzi mi o coś takiego: mam lodówkę z oddzielnymi komorami zamrażalnika (dół) i chłodziarki (góra) - oddzielne drzwi.
Lodówka to 17-letni Polar i może jej żywot się kończy ale może to jakaś pierdoła którą łatwo wyeliminować ?
Otóż po rozmrożeniu i umyciu całej lodówki w środku, jej napełnieniu jedzeniem (temp. pokojowa) i ponownym załączeniu okazało się, że działa jedynie zamrażalnik - całkiem porządnie. Za to chłodziarka - wcale. Lodówka nie był przechylana ani ciągnięta czy uderzana z tyłu ani z przodu.
Jest tak już 2 dobę a lodówka jest nastawiona na max oziębiania i sprężarka działa praktycznie cały czas.
Zastanawiałem się czy co nie coś banalnego ale np odkryłem jakiś dziwny powyginany izolowany drut, wchodzący i wychodzący z tyłu lodówki - nie wiem co to jest
Dlatego potrzebowałbym jakiś schemat elektryczny prostej lodówki bez bajerów (sprzed 17 lat).
Konkretny model mojej lodówki to KB 27/1VIP
Nie wiem też czy to właściwe miejsce na ten post, bo w zasadzie to opis awarii lodówki także. Pewnie mod to wszystko zmoduje
Chodzi mi o coś takiego: mam lodówkę z oddzielnymi komorami zamrażalnika (dół) i chłodziarki (góra) - oddzielne drzwi.
Lodówka to 17-letni Polar i może jej żywot się kończy ale może to jakaś pierdoła którą łatwo wyeliminować ?
Otóż po rozmrożeniu i umyciu całej lodówki w środku, jej napełnieniu jedzeniem (temp. pokojowa) i ponownym załączeniu okazało się, że działa jedynie zamrażalnik - całkiem porządnie. Za to chłodziarka - wcale. Lodówka nie był przechylana ani ciągnięta czy uderzana z tyłu ani z przodu.
Jest tak już 2 dobę a lodówka jest nastawiona na max oziębiania i sprężarka działa praktycznie cały czas.
Zastanawiałem się czy co nie coś banalnego ale np odkryłem jakiś dziwny powyginany izolowany drut, wchodzący i wychodzący z tyłu lodówki - nie wiem co to jest
Dlatego potrzebowałbym jakiś schemat elektryczny prostej lodówki bez bajerów (sprzed 17 lat).
Konkretny model mojej lodówki to KB 27/1VIP