Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

moduł podnoszenia szyb do alarmu

twingo 07 Mar 2003 12:28 3631 10
Relpol
 • #1
  twingo
  Level 17  
  moduł podnoszenia szyb do alarmu.
  Szukam jakiegoś schematu, scanu podłączenia itp. Chciałbym wiedzieć jak działa takie cudo i z czym to się je. Czy możecie coś podpowiedzieć, oprócz kwestii, że mam sobie kupić.
 • Relpol
 • #2
  tcn
  Level 12  
  Jak dobrze zrozumialem chcasz miec domykanie szyb?
  we wszystkich fabrycznych instalacjach jest specjalne wyprowadzenie pozwalajace domykac szyby naprzyklad kluczykiem w drzwiach kierowcy, a alarm jest podlaczony do tego wyprowadzenia i podaj sygnal masy przez okolo 30 sekund co pozwala domknac szyby. tak wiec wystarczy zastosowac jaki kolwiek uklad czasowy.
 • Relpol
 • #4
  DAREX100
  Level 21  
  sorki ale inni napisali juz wszystko
 • #5
  lukado1
  Level 20  
  Kupujesz modulik za 40zł na giełdzie obsługuje więkoszć modeli(np.w Audi zanika również masa po wył.stacyjki z silników szyb więc musisz to sprawdzić).podłączenie:zasilanie jedno wejście z alarmu,trzeba rozciąć przewody na których pojawia się + w czasie zamykania i wpiąć w nie modół.A tak wogle to z modułem dostaniesz instrukcję.A co do domykania z zamka drzwi kierowcy to jest to funkcja tzw.komfort wyposażone są w nią autka grupyVW oraz Ople (może i inne ale tylko najnowsze modele).
  A moduł do tego czyli zwykły timerek wyzwalany impulsem można zrobić na 1 CMOSie i kosztuje to 2zł.

  Ale się rozpisałem!!!
 • #6
  pawelski
  Level 13  
  temat był już wałkowany, ale nic poza "kup gotowy moduł" z tego nie wyszło  moduł powinien być trszkę "inteligentny", ponieważ nie sądzę aby silnik napędu szyby i instalacja prztrzymał(a) podawanie zasilania przez np 30 sek - musi badać prąd pobierany przez silnik, więc według mnie proste przekaźniki czasowe na dłuższą metę nie zdadzą egzaminu
 • #7
  lukado1
  Level 20  
  Kolego pawelski z całym szcuneczkiem ale te 30 sek to podajemy
  w autkach wyposażonych fabrycznie w domykanie szyb z zamków
  w innych przypadkach to nie skutkuje bo wypalisz albo silnik albo instalacje.Moduł domykania z giełdy oczywiście mierzy pobur prądu
  można też taki układ zrobić np.mierząc spadek napięcia na oporniku.
  Kiedyś to wałkowałem ale dałem se spokuj.
 • #8
  twingo
  Level 17  
  Wiecie co ? Jakoś nie przekonują mnie te odpowiedzi.
  Po pierwsze :
  - wyłącznik czasowy to kiszkowate rozwiązanie ( jak napisał kolega wyżej )
  - pomiar prądu ( ciekawe gdzie ). Wątpię żeby taki moduł do alarmu miał pomiar, bo jeżeli by go miał mieć to znaczy, że trzeba go wpiąć bezpośrednio w silniki napędu szyb.
  Wszyscy teoteryzują, a ja właśnie chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto to montował. Zależy mi na poznaniu zasady działania tego ustrojstwa. Jeśli poznam zasadę sam zbuduję takie cudo. Ale nie wiem właśnie najważniejszego - gdzie to się wpina ? Czy w sterownik szyb , czy w silniki ? Wpięcie w sterownik szyb to raczej nie z takiego tytułu, że większość aut ma nieczynny ten sterownik po wyłączeniu stacyjki. A jeśli w silnik no to musi być ten pomiar prądu. Ehhhh. skomplikowane to. Ale myślę, że ktoś się na tym zna !!!!!!!! Bo w końcu znowu będe zmuszony kupić.

  Pozdrawiam !
 • #9
  lukado1
  Level 20  
  Stary zamontowałem tych modułuw setki jest w takim module pomiar prądu bo wpinasz sie w silnki szyb a w zasadzie przewody idące z silnika do zasilania z klawiszy.Przez ten moduł przechodzi cały prąd i jest mierzony spadek napięcia na oporniku itd.A ty mi mówisz że to nie możliwe to jak inaczej rozwiąrzesz sprawę wyłączenia silnika w pozycji górnej zamknięcia.Może wyłącznik krańcowy chyba będzie najlepszy dla kogoś kto mówi takie rzeczy jak ty. :lol:
 • #10
  twingo
  Level 17  
  dzięki, młodszy.
  Dostałem od kogoś kto zamontował jeden taki układ a nie setkę.

  I jeszcze jedno - po analizie schematu "opuszczania szyb" w Renault stwierdziłem, że zupełnie taki moduł jest niepotrzebny. Wystarczy jeden przekaźnik z 2 stykami przełącznymi sterowany impulsem z alarmu. Trzeba tylko przepiąć bezpieczniki od silników tak aby cały czas występowało na nich napięcie. Ewentualnie można wyposażyć się w dwa dodatkowe przekaźniki (30A) które podadzą + zasilania na czas trwania impulsu z alarmu.
  Proste!! Dziękuję wszystkim za pomoc.
 • #11
  lukado1
  Level 20  
  Sorry twingo ale byłem wczoraj troche nerwowy.
  Jeśli masz już automat domykania na obie szyby w aucie i klawisze mają 2pozycje podnoszenia szyby(auto i manual) to oczywiście możesz tak zrobić.
  Ja osobiście nie jestem zwolennikiem podawania stałego napięci na klawisze szyb szczególnie gdybym przerobił tak instalacje klientowi
  mógłby mieć pretensje(różne ludzie się zdażają).
  pozdr lucky