Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracje do programu uaktualnienia do Windows 8 za 69 zł rozpoczęte

pseven 21 Sie 2012 17:40 5241 26
  • Rejestracje do programu uaktualnienia do Windows 8 za 69 zł rozpoczęte Microsoft rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń osób chętnych do skorzystania z programu aktualizacji do systemu Windows 8 Pro.

Program umożliwia przejście na Windows 8 osobom, które po 2 czerwca 2012 nabyły nowy komputer z pre-instalowanym systemem Windows 7 w dowolnej wersji, za opłatą wynoszącą 69 zł.

W celu skorzystania z programu należy wypełnić ankietę zawierającą pytania o najbardziej podstawowe dane osobowe oraz informacje o zakupie komputera, w tym zawarty na naklejce COA znajdującej się na nabytym komputerze klucz produktu. Osoby, które dokonały rejestracji 26 października 2012 roku otrzymają kod promocyjny uprawniający do pobrania systemu Windows 8 Pro po uiszczeniu opłaty w wysokości 69 zł.

Oferta obowiązywać będzie aż do 31 stycznia 2013 roku.

Źródło:
    http://www.maximumpc.com/article/news/microsoft_now_accepting_1499_windows_pro_upgrade_registrations
    https://windowsupgradeoffer.com/pl-PL/Registration

• #2 21 Sie 2012 19:49
    biomedyczny
    Poziom 26  

Powiem wam szczerze że nie chce windows 8.
    Do żadnego systemu na początku nie byłem nigdy zrażony.
    Jedynie już po instalacji visty powróciłem do xp.
    Potem ciągle 7. I ktoś powie wiesz pewnie nie masz dotyku.

Mam od 5 lat co najmniej.
    ALE NIE CHCE ten system do niczego się nie nadaje. Jest dokładnie tym samym co android. Ikonki włączanie programów i tyle. W androidzie brakuje kopiuj, wklej. A w windows 8 niby niczego nie brakuje. Ale wole windows 7 + ustawienie palcolubne.

Czym ma mnie niby windows 8 przyciągnąć? Wyglądem? Brakiem wsparcia ? Czekaniem pół roku aż będą pathe dla dotyku firefoxa, dla wyjścia z uśpienia itd. Tak samo jak to było z 7 ??

• #3 21 Sie 2012 20:18
    cefaloid
    Poziom 30  

biomedyczny napisał:
    Czym ma mnie niby windows 8 przyciągnąć?

Wsparciem dla architektury ARM jako że architektura Intel x86 niespecjalnie się na tablety nadaje. Microsoft, ignorując konkurencję wyeliminował się z rynku smartfonów. Mieli spory udział i zmarnowali to. Nie popadli w ruinę jak Nokia ale na pewno ich to boli i na pewno ktoś z dyrekcji departamentu Windows Mobile 'poleciał ze stołka'.

Teraz nie chcą równie głupio stracić rynku tabletów i szybciutko napisali nowy Windows który się na nie nadaje. Nie sądzę by użytkownik laptopa potrzebował Windows 8 więc pewno masz rację że w Twoim przypadku upgrade nie ma sensu.

• #4 21 Sie 2012 20:41
    biomedyczny
    Poziom 26  

Coś trochę mylisz pojęcia.

Microsoft wyeliminował się bo mieli windows mobile i windows CE które nijak chodziło. Mimo to było na nie wszystko choćby skype czy gg. Ale system potrafił się uruchamiać do 3 minut! Na touch pro.

A czy to intel 86 czy inna architektura to nie ma znaczenia. W prawdziwych tabletach znaczenie ma rozpoznawanie pisma a tu windows stoi jak stał. Jedynie 7 było postępem w stosunku do xp tablet.

Jednym słowem kombinują ale nie tam gdzie trzeba. Podobnie z windows mobile 7. Wydane już po upowszechnieniu się androida. A sam na niego czekałem i co kupiłem desire Z. I jedyne czego mi brakuje to control c control v.

• #5 21 Sie 2012 22:07
    necavi
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:

Czym ma mnie niby windows 8 przyciągnąć?

Wiem. Wiem i napiszę.
    Na w8 i tylko nań będzie msie 10. Na 7 i starsze nie będzie.
    Przekonał cię M$?

• #6 21 Sie 2012 22:15
    winuser2
    Poziom 17  

msie 10 ? też mi argument...

Jak dotychczas internet explorer pomimo swojej wcale nie najgorszej funkcjonalności kuleje pod względem kompatybilności. Więc dla mnie to przeglądarka której mogłoby nie być.

• #7 21 Sie 2012 22:37
    biomedyczny
    Poziom 26  

OJ widze że sami znawcy tematu :)

Może cię to zdziwi ale sam często ostatnio uzywałem IE w trzybie tabletu a dlaczego??
    Bo firefoxowi zeszło 2 lata!!!!!!!!!

Tak 2 lata tylko na napisanie drobnego kodu. Bo zmiana wielkości touch padem już była a dotykiem nie. Dopiero od ok 2 miesięcy funkcjonuje. I to tylko na razie 2 punktowy.

Google chrome miało zmianę wielkości. Ale ta przeglądarka ma tak wiele wad że strach i to takich prostych np.
    Nie można ustawić ilości pożeranego ramu. Zdarzyło mi się że zjadła 3 GB!!
    Przy funkcji cofnij brak możliwości kilkukrotnego powrotu jak w firefoxie.
    Kliknięcie przypadkowe x zamyka wszystkie sesje. Nie da się ustawić zapytania czy na pewno chcesz zamknąć.

I są to rzeczy dyskwalifikujące przeglądarkę.

Więc wcześniej IE + FX obecnie tylko FX.
    Mimo ze w firefoxie wciąż przy dotyku brak możliwości zaznaczania tekstu. W trybie piórka jest ok.

W IE i Office wszystko ładnie działa gdzieś od 2007 2008roku.

• #8 21 Sie 2012 23:29
    Quazzami
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    OJ widze że sami znawcy tematu :)

Hej znawco tematu! :D Może nie zauważyłeś, ale mówimy o rozwiązaniach laptop/desktop. Według mnie to, czy MS zrobił ładny dotyk na tablety w IE czy też nie nie interesuje posiadaczy czegoś bardziej staromodnego.
    Już pomijając fakt, że mowa tu o systemie, a nie przeglądarce...

• #9 21 Sie 2012 23:57
    sundayman
    Poziom 24  

Może nie powinienem, ale wyleję swój żal :)

Mam od jakiegoś czasy WIN 7. Wydało mi się, że WRESZCIE system MS, który jakoś wreszcie działa. No prawie jak np. OSX :)

Prawie.
    Zainstalowałem sobie jakiś program narzędziowy do dysków (coby sobie partycję na dysku USB pozmieniać). System nie wstał.
    Ale - wyświetlił mi śliczne okienko, że on pomoże, i że uratuje (się) itp.
    I żebym kliknął , że chcę :)

Tylko - kuśwa - JAK ??? Bo klawiatura bezprzewodowa USB nie działa. Mysz też.
    Na szczęście, specjalnie dla potrzeb MS, trzymam w kartonie na pawlaczu parę rzeczy - np. klawiaturę na kabelku. Podłączyłem - hurra ! Działa !

No rozpacz po prostu. I oni wyprodukowali kolejny przepiękny wynalazek w postaci
    WIN 8. Pogratulować.

• #10 21 Sie 2012 23:58
    biomedyczny
    Poziom 26  

Tyle że windows 8 jest DEDYKOWANY do tabletów. I w zasadzie bez dotyku nie da się go przyjemnie obsługiwać.
    Brak paska start ogromne ikony itd.

Więc przejście na normalnym laptopie z dobrego dla myszy 7 do palcolubnego 8 to totalna głupota.

Pomyśl co jakbyś miał 98 :) System na system albo zgrywanie plików i nowy.
    Coś raczej ty kliknąłeś by wprowadzić zmiany na dysku twardym a nie na usb.

Ale to kolejny dowód ze 7 jest dobry bo udaje się go przywrócić. A jeśli doda się do tego laptopowe oprogramowanie przywracania partycji jest całkiem ok i na chwilę obecną nie widzę lepiej. Bo na r540 ostatnio widziałem że jest ghost z nakładką wyglądową samsung.

• #12 22 Sie 2012 11:14
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    Coś raczej ty kliknąłeś by wprowadzić zmiany na dysku twardym a nie na us

Nie wiem jak ty, ale ja wiem co robię. Ten program (Acronis , bez żadnych "cracków"), nawet się nie uruchomił, więc trudno by mi było cokolwiek "kliknąć".

A "dobry" system, to ten, który się nie wysypuje , a nie "daje naprawić".
    Na G5 mam OSX od 2006 roku, który się nie wysypał NIGDY.
    Można ? Można.

• #13 22 Sie 2012 13:37
    xanio
    Poziom 27  

Ja znam tańszy sposób uaktualnienia Windows 7 do lepszego systemu.

• #14 22 Sie 2012 13:37
    biomedyczny
    Poziom 26  

Na 7 działa easeus partition master 0 problemów.

A przykro mi agrafek ale android nie ma ctrl+c ctrl+v. Spróbuj sobie teksty po kopiować.

• #15 22 Sie 2012 14:10
    xanio
    Poziom 27  

biomedyczny napisał:

A przykro mi agrafek ale android nie ma ctrl+c ctrl+v. Spróbuj sobie teksty po kopiować.

Co nie znaczy, że nie można kopiować.

• #16 22 Sie 2012 14:35
    skaktus
    Poziom 37  

biomedyczny napisał:
    Tyle że windows 8 jest DEDYKOWANY do tabletów. I w zasadzie bez dotyku nie da się go przyjemnie obsługiwać.
    Brak paska start ogromne ikony itd.

MAtro można wyłączyć i masz wówczas system jak w 7 czy Viscie.

Ktoś wie czy będzie aktualizacja do 8 za poziomu Visty ?

• #18 22 Sie 2012 18:26
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:

Facepalm again... Trwa to aż sekundę, trzeba przytrzymać paluchem na zaznaczonym tekście. Jak Ty masz cokolwiek na andku to ja święty jestem.

Rejestracje do programu uaktualnienia do Windows 8 za 69 zł rozpoczęte

• #19 22 Sie 2012 19:16
    biomedyczny
    Poziom 26  

Mam emulator na x201t oraz desire z.

I wybacz ale spróbuj kiedyś czegoś na windows mobile. I poza wolnym chodzeniem masz ctr+c, ctr + v i jaka jest wygoda kopiowania. Czy choćby zaznaczania tekstu żeby ivona czytała. Na androidzie ivona jest bezużyteczna.

I nie bardzo pokazałeś zaznaczanie :)
    Na androidzie polega ono na przesuwaniu takich 2 kropelek wody.

• #20 22 Sie 2012 19:52
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    I wybacz ale spróbuj kiedyś czegoś na windows mobile.

Obecnie mam w domu dell venue pro z mango 7.5 więc proszę Cie odpuść. Zaznaczanie na andku jest kropelkami np w office suite pro ze względu na możliwość zmiany czcionki na bardzo małą i w przeglądarce płynnie palcem przesunięcie lub wybranie konkretnego wyrazu (Archos 101, Galaxy SII, LG GT540, z tymi mam styczność na co dzień).

Oczywiście, mango jest genialnie szybkie ale android jest bardziej funkcjonalny ze względu na wsparcie producentów oprogramowania i pod względem szybkości (na galaxy sII) jest krok za windows mobile z którym mam styczność.

Dla działalności jednak obecnie android górą. Nie kombinuj jak koń pod górę bo zaznaczanie jest jak najbardziej normalne w andku.

• #21 22 Sie 2012 20:09
    biomedyczny
    Poziom 26  

Moment.
    To TY przyczepiłeś się do mojej wypowiedzi. Dla mnie nie jest ono ani normalne ani funkcjonalne. Podobnie o czym pisałem nie ma zaznaczania tekstu dotykiem palcem w x201t. Bo przeglądarki tego nie wspierają a jedynie piórkiem.

DLA MNIE TAKA WADA DYSKWALFIKUJE COŚ. I tyle. tobie może się podobać a mnie jw. Wymieniliśmy się opiniami i tyle. Więc po co rozwlekasz to??

W touch pro zaznaczałem teksty, kopiowałem itd. Bez najmniejszego problemu. Jedynym telefonem na androidzie z taką funkcjonalnością jest galaxy note. Więc o czym ta dyskusja ?? Po coś nota stworzyli bo czysty android się nie nadawał.
    Tobie odpowiada innym jak widać nie.

• #22 22 Sie 2012 20:38
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    To TY przyczepiłeś się do mojej wypowiedzi.

biomedyczny napisał:
    Więc po co rozwlekasz to??

Oczywiście ponieważ pleciesz bzdury, przypominam...:

biomedyczny napisał:
    W androidzie brakuje kopiuj, wklej.

biomedyczny napisał:
    W touch pro zaznaczałem teksty, kopiowałem itd. Bez najmniejszego problemu. Jedynym telefonem na androidzie z taką funkcjonalnością jest galaxy note. Więc o czym ta dyskusja ??

Niech mnie ktoś poprawi ale ta część wypowiedzi jest kompletnie bez sensu ?

Note zapewnia większą precyzję jeżeli chodzi o pisanie lub rysowanie na ekranie. Na klasycznych ekranach multitouch nie jest to dokładne nawet z użyciem tych niby piórek.

Cholera wie gdzie brniesz uparcie broniąc swojego zdania że android nie ma opcji kopiuj/wklej.

• #23 22 Sie 2012 21:21
    cefaloid
    Poziom 30  

sundayman napisał:
    Na G5 mam OSX od 2006 roku, który się nie wysypał NIGDY.
    Można ? Można.

Zależy co w nim robisz... albo czego nie robisz ;) Faktem jest że XP i wcześniejsze systemy MS nawet jak nic się nie popsuło, to miały wredną cechę zwalniania z czasem, "zamulania się" i 6 lat pewnie mało który wytrzymał. Czy MacOS tak się zamula nie wiem - pewno nie. Windows 7 też już z tym sobie radzi.

A serio, każdy system można rozwalić. Problem jest wtedy, kiedy dzieje się tak nie z winy użytkownika (jakieś 1% przypadków). MacOS X jest niezłym systemem... Niemniej jednak szkoda że powiązany ze sprzętem Apple. Inaczej byłby bardzo grożnym rywalem Windows. A tak.... to wszyscy zadowoleni:
    - Microsoft, bo nie ma konkurencji
    - Apple, bo zdziera za sprzęt jak za zboże
    - uzytkownik MacOS, bo czuje się wyjatkowy
    - uzytkownik Windows, bo nie musi znać onu tych systemów szukając pracy

• #24 22 Sie 2012 21:41
    biomedyczny
    Poziom 26  

e???
    Ale jaki ty masz problem wgrać macosa na laptopa?
    Ok są problemy ale nie większe niż przy instalacji linuxa.

Nie mówiąc już że każdy może sobie wgrać emulator jak lubi.

• #25 22 Sie 2012 21:45
    cefaloid
    Poziom 30  

biomedyczny napisał:
    e???
    Ale jaki ty masz problem wgrać macosa na laptopa?

A taki że:
    - jest to pospolita kradzież wlasności intelektualnej Apple na którą ciężko pracowali
    - możesz to zrobić w domu dla zabawy ale nie w pracy do poważnych zastosowań
    - jak coś nie zadziała nikt Ci nie pomoże i pozostanie system usunąć

• #26 23 Sie 2012 23:20
    aktus
    Poziom 17  

Z Applem jest tak, że wypuszczają sprzęty, które są bardzo zbliżone do siebie. Przykładowo Mac Pro - co mamy do wyboru? Procesor 4/6 rdzeniowy, RAM ( 6-32GB ), grafika to ATI Radeon HD 5770 1GB ( jedna lub dwie ) lub Radeon HD 5870 1GB. Reszta to drobiazgi typu ile napędów optycznych i ile dysków. Łatwiej jest chyba w sposób optymalny napisać system, który będzie stabilnie działał we wszystkich 6 kombinacjach sprzętowych. Łącznie niech będzie, że trzeba napisać optymalnie sterowniki dla 6 różnych modeli procesorów i 6 modeli kart grafiki. W Microsofcie muszą starać się, żeby 2903 modeli kart grafiki współpracowało z 491 modelami procesorów, 54234 modelami płyt głównych i 239 modelami pamięci operacyjnych. Z telefonami jest podobnie - Apple wypuściło garstkę telefonów ( IP "2g", 3g, 3gs, 4 i 4s ) różniących się w danej rodzinie tylko pojemnością flasha. Co mamy z Andrutem? 20934 różnych modeli różnych producentów z różnym sprzętem. I to wszystko ma obsłużyć jeden system operacyjny ( fakt faktem android jest "optymalizowany" pod daną platformę, ale to raczej przypomina protezę protezy a nie system ).

• #27 24 Sie 2012 00:10
    biomedyczny
    Poziom 26  

Też fakt
    I np potem mamy media droid czy inne boxy pod tv a tam rozdzielczość 600 pikseli. Bo zerznięty system z smartfona.

Szukaj w 5mln produktów