Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 C5 - centralny zamek otwiera tylko drzwi kierowcy

guciek1991 30 Aug 2012 23:53 11043 1
    guciek1991
    Level 26  
    Witam
    Auto to audi a6 c5 2,5tdi z 2002r. Problem polega na pracy centralnego zamka, najpierw przestał działać pilot, auto nie reaguje na niego pilot sprawdzony nadaje przy próbie zakodowanie nie przyjmuje go, co więcej auto przy zamykaniu z wkładki kierowcy czy bagażnika rygluje wszystkie drzwi i uruchamia fabryczny alarm, próba otwarcia z wkładki kierowcy otwiera tylko te drzwi brak reakcje ze strony reszty zamków(po całkowitym przekręceniu wkładki, silniczek nie próbuje otworzyć nawet tych kierowcy) z bagażnika to samo otwiera tylko bagażnik. Po otwarciu i włożeniu kluczyka w stacyjkę zaczyna alarm wyć a po chwili otwiera się całe auto i przycisk od środka działa na zamknij i otwórz prawidłowo na wszystkie zamki.(Mikrostyki w zamkach są ok zapala się światło i fis widzi każde drzwi z osobna że są otwarte) Teraz taki manewr gdy auto się otworzy całe po włożeniu kluczyka w stacyjkę wyjmuje kluczyk, przycisk na drzwiach działa w obie pozycje zamknij/otwórz, zamykam drzwi i próbuje auto otwierać i central reaguje jak powinien otwiera wszystkie drzwi(a nie jak wcześniej tylko kierowcy) zamykam go z zamka zamyka całość ale już przy próbie otwarcia nie otwiera reszty tylko kierowcy jak to miało miejsce na początku, przycisk w środku reaguje wtedy tylko na zamykanie, na otwieranie zero reakcji. Po włączeniu zapłonu znów otwiera się całe auto.

Gdzie szukać przyczyny w module brak błędów, z vaga wysterowanie w teście wszystkie zamki zamykają i otwierając jak powinny. Po zamknięciu z wkładki kierowcy daje sygnał kierunkami i dioda miga przy ryglu, po otarciu dioda nadal miga a zamek jest sprawny przecież bo działa.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kryspl
    Level 10  
    mam identyczny problem jednak mi po stacyjce nie otwiera reszty drzwi pomoże ktoś? (wiem ze stary temat ale moze jednak zna ktoś odp?????)