Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRC SEqUENT 24.11 4 - Focus II 1.6 - Ryzykować montaż czy sobie odpuś

Action_81 06 Wrz 2012 10:23 8391 26
  • #1 06 Wrz 2012 10:23
    Action_81
    Poziom 7  

Witam ! Koledzy wiem, że odbiegam trochę od głównego założenia tego forum (usterki) ale mam dylemat. Proszę Was o pomoc. Za kilka dni jestem umówiony na montaz instalacji jak w tytule. I dalej nie wiem co robić. Czytając wpisy o szybkiej degradacji głowicy, gniazd zaworowych i wogóle problemach z ekspolatacją w silnikach duratec, zetec zastanawiam się czy sobie nie odpuścic. Może wypowiedziałby się jakis mechanik lub uzytkownik czy spotkał się z zajechanym silnikiem w tym modelu od LPG. Ponoc ludzie maja problemy po kilkudziesieciu tysiacach , przegrzewanie silnika, pękające wrazliwe na wysokie temperatury głowice itd, a moze to wszystko mity. Nie wpsominając , ze dzisiaj jadac do pracy widziałem focusa I na gaz który kopcił na niebiesko, że aż miło :) Zastanawiam sie czy zaoszczedzone rocznie ok 2200 zł nie pojdzie w naprawy tego auta które teraz sprawuje się bardzo dobrze. Z góry dzięki !

0 26
  • #2 17 Wrz 2012 17:37
    dodge1975
    Poziom 12  

Witam,
    Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury piszą Ci, którzy są przeciwko zagazowaniu jakiegokolwiek auta zasłaniając się teoriami o skrzywieniach głowicy, wypalanych gniazdach zaworowych i innych wydumkach...!!!
    Użytkownik, który ma LPG w swoim aucie zobowiązany jest do częstszych kontroli płynów eksploatacyjnych oraz winien czuć co się dzieje pod maską.
    Podstawa o której należy zawsze pamiętać to sprawny układ chłodzenia silnika. Jak komuś brakowało chłodziwa w układzie poprzez niedbalstwo, bo przecież tak trudno tę wajchę przy lewym kolanie pociągnąć, maskę w górę i popatrzeć co i jak, to i na własne życzenie pokrzywił sobie głowicę, można to i nawet na benzynie zrobić lub na dieslu. Popsuty wentylator chłodnicy co sie nie włączył w korku i zagotowało sie co nieco oraz wiele wiele innych czynników, które wpływają na kondycję silnika. Należy też pamiętać o częstszej zmianie oleju w silniku max tak co 12-13 tyś. Wypalanie gniazd zaworowych to też mit który krąży wśród tych co się boją gazu a nie wiedzą, że materiał z jakiego jest on wykonany wytrzymuje "suche" paliwo oraz zwiększona ciepłotę spalin.
    Korzystam z LPG od czasu jak tylko się pojawił w Polsce i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z tego tytułu związanych. Aktualne moje auto to już piąty egzemplarz który tłukę na gazie i jak by sie dało zagazować moją żonę by było taniej to też bym jej zamontował LPG
    Sumując, montuj LPG i nie słuchaj malkontentów, którzy sieja zamęt bez żadnych surowych dowodów na swoje teorie.

Pozdrawiam

0
  • #3 30 Wrz 2012 00:12
    psooya
    Poziom 37  

Ja powiem tylko tyle, że podobny temat zakładałem dotyczący Toyoty Yaris i jedna osoba się wypowiedziała. Tak czy siak silniki wyżyłowane (czytaj duża moc mała pojemność i małe spalanie) nie lubią gazu. Ja przekalkulowałem ewentualne koszty i fakt że za usługę nie płace bo robię samemu i zdecydowałem się na montaż kosztem częstej kontroli luzów zaworowych i ewentualnej korekty i pomiaru kompresji profilaktycznie.
    Pojeżdżę to zobaczę ile zaoszczędzę i jakie koszty części poniosę. Może żadne i tylko korekcja luzu?

0
  • #4 30 Wrz 2012 10:46
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Miałem gaz w 2 autach. Każdym przejechałem ponad 50000km i nie regulowałem żadnych luzów zaworowych, nie wymieniałem świec ani kabli WN. Tylko standardowe czynności eksploatacyjne instalacji gazowej i silnika. Oba auta 1,6 16V.

0
  • #5 30 Wrz 2012 14:17
    gimak
    Poziom 37  

speedy9 napisał:
    i nie regulowałem żadnych luzów zaworowych,
    Więc koledze się upiekło i jest duże prawdopodobieństwo, że ten pasztet w spadku dostał następca.

0
  • #6 30 Maj 2013 19:57
    kulka_1979
    Poziom 10  

Witam,

choć temat trochę "czerstwy" pozwolę sobie dołączyć swój wątek, wszak stanęłam przed dylematem zamontowania gazówki do mojego samochodu.

Kompletnie się na tym nie znam, dlatego prosiłabym Szanownych Kolegów o udzielenie informacji (dość szczegółowych) dotyczących instalacji gazowej jaką warto zamontować w Fordzie Forcusie MK2 z 2oo5 r, z silnikiem 1.6 Duratec 16 V Ti-VCT (115/120PS) oraz na co warto zwrócić uwagę w rozmowie z instalatorem (tak aby nie naciąć się na jakiegoś "druciarza").

Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję i pozdrawiam
    kulka_1979

0
  • #8 31 Maj 2013 00:49
    kulka_1979
    Poziom 10  

dzięki marseluss_2009 wcześniej czytałam polecane przez Ciebie fora, ale od ich założenia troszkę czasu już minęło i myślałam, że może coś się zmieniło w kwestii montażu gazówek do foczkinów?

O ile jednak ze wskazanych przez Ciebie wątków można skompletować jakiś zestaw, to jednak spór dotyczący lubryfikacji wciąż pozostał nierozstrzygnięty.

Co się tyczy staga4 to którą wersję konkretnie polecacie Koledzy?plusa czy eko??? Bo ja nie za bardzo się orientuję w różnicach pomiędzy nimi.

Dziękuję za dalsze posty i wszelkie propozycje.

pozdrawiam
    kulka_1979

0
  • #9 01 Cze 2013 08:28
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Witam eko ja mam w mx-6 GE FS, w eko brak kilku opcji, których nie pamiętam. Osobiście uważam że naj ważniejsze to dobry gazownik. Poszukaj dobrego gaziaża w Twojej okolicy, i ciesz się gotówką, która później będzie zostawała w portfelu. No i najlepsze na gazie średnio 3-4k na orotomieżu :-) Pozdrawiam

0
  • #10 10 Cze 2013 20:46
    kulka_1979
    Poziom 10  

Witam,

byłam u gazownika- zaproponował mi Staga Premium z wszystkimi elementami uzupełniającymi tej firmy. Koszt 2800. Co o tym powiecie? warto?

1
  • #11 10 Cze 2013 20:57
    PTNW
    Poziom 12  

Witam,

Z tym sterownikiem naprawdę warto. Stag 300 Premium jest podłączony poprzez OBDII z komputerem sterownika benzyny i dawka gazu jest ustalana dynamicznie i nie ma możliwości wypalenia gniazd zaworowych. Chyba że gazownik nie podłączy komputera gazowego do benzynowego i na "sztywno" ustawi mapy to wtedy istnieje duże ryzyko jazdy na ubogiej mieszance.

1
  • #12 11 Cze 2013 00:29
    psooya
    Poziom 37  

To też nie jest takie piękne jak się wydaje. Wystarczy ustawić poprawnie korekty po obrotach i żadnej dynamiki nie potrzeba.

1
  • #13 11 Cze 2013 08:43
    AC SA
    Poziom 10  

psooya napisał:
    Wystarczy ustawić poprawnie korekty po obrotach i żadnej dynamiki nie potrzeba.

ja powiem troszkę inaczej. Należy ustawić poprawnie mnożnik jak i korekty a wtedy dopiero włączyć korekcję OBD.
    Dopiero po takim zabiegu możemy mieć pewność, że wszystko będzie działało jak należy ;).

1
  • #14 11 Cze 2013 10:02
    psooya
    Poziom 37  

No dokładnie, czyli po sumiennym ustawieniu korekt obrotów dalsza adaptacja (utrzymywanie STFT w zadanym przedziale) wg mnie niema sensu (to moje amatorskie zdanie bo po to są korekty obrotów właśnie by to zapewnić i ECU PB który ma specjalnie zdefiniowany przedział np od -10% do +5%). Jedyne do czego można by mieć zastrzeżenia to poprawne przedziały korekt i rozbieżności STFT w danym przedziale obrotów wynikające z "kwantyzacji obrotów". Z obserwacji też zauważyłem, że STFT jest również wartością średnią a nie chwilową więc jak by nie patrzeć i tak mogą pojawić się odchyłki.
    Natomiast wystrojenie korekt obrotów za pomocą OBD na podstawie STFT jest jak najbardziej słuszne. Sam tam stroiłem używając testera OBD więc i sterownik mógłby zrobić to automatycznie przez co odpada zbieranie bezużytecznych teoretycznych mapek.

0
  • #15 14 Cze 2013 00:12
    bastardinio
    Poziom 8  

Witam, jeżdżę od 17 lat na lpg i zawsze byłem super zadowolony do póki nie zakupiłem auta z instalacją brc która mi przysparza tyle kłopotów, że jestem wykończony psychicznie. Oczywiście wymieniłem filtry świece, wtryski, cuda wianki, i dalej morduję się z szarpaniem etc. szczególnie na trasie. Nikt nic nie wie, bo się na tych instalacjach nie znają, serwis brc to totalna porażka nie jest zainteresowany w ogóle pomocą. Już się zdecydowałem na wymianę tego szajsu którego nawet serwis nie umie zdiagnozować, zostanie tylko butla. Dodam jeszcze , że za jeden wtrysk płaciłem tyle co cała listwa staga. Przestrzegam wszystkich przed tą instalacją jest tyle lepszych bardziej popularnych które są mniej kłopotliwe. Lpg tak, ale nie brc!!

0
  • #16 14 Cze 2013 07:26
    psooya
    Poziom 37  

Zmień gazownika, BRC mają bardzo dobre wtryski a ty masz źle ustawioną instalacje, bo nikt z tobą nie odbył długiej trasy by to zdiagnozować. Czakram ponoć nie stwarza problemów. Podjedź i zobacz.

0
  • #17 14 Cze 2013 11:12
    bastardinio
    Poziom 8  

Właśnie do tego piję, że w mniejszym mieście jest tylko jedna kanciapa która to montuje, inni tego nie serwisują bo nie mają programów wtyczek etc. Z brc powiedział, że nie będzie ze mną nigdzie jeździł i sprawdzał bo nie ma czasu. Więc polecam innym bardziej popularne instalacje, bo jak jeden nie umie to drugi naprawi. Nie mówie bo jak nie szarpie to da się jeździć, ale przy awarii i tak działającym serwisie jestem skazany tylko na siebie.

0
  • #18 14 Cze 2013 12:27
    psooya
    Poziom 37  

Poszukaj w okolicy Czakramu zadzwoń do nich i podjedź. Nawet jakbyś miał zrobić 100km w jedną stronę a mieć spokój to wg mnie się opłaca, jak nie to kup kabel i poszukaj softu bo jest na forum (albo ktoś udostępni), tester OBD i w drogę.

Dodano po 6 [minuty]:

http://lpg-brc.pl/index3.html

0
  • #19 15 Cze 2013 00:09
    bravomen
    Poziom 7  

bastardinio
    Miałem podobny problem. BRC i szarpanie. Tak jak by iskry na ułamek sekundy zabrakło. Regulacje, filtry i wszelakie ustawienia nic nie dawało. Teoretycznie na jałowym biegu wszystko ok. Okazało się, że wiązka kabli idąca od komputera była połamana. 4 kable były złamane i przerywało. Namordowałem się z tym strasznie. Jeździłem na podmianki wszelkich elementów instalacji elektrycznej benzynowej i nic. W końcu sam pod domem, jak już auto kulało i paliło na 3 cyl. poruszałem każdym kablem, każdym stykiem aż w końcu przy ruszaniu wiązką od kompa auto ożyło i silnik pracował jak powinien. Jazda z kompem nic nie pokazywała bo jak miała pokazać? Ogólnie potwierdziła się w moim przypadku teza, że BRC ma elektrykę (wiązki) wykonaną z kiepskich komponentów. Spróbuj z tym, może pomoże :)

"Z brc powiedział, że nie będzie ze mną nigdzie jeździł i sprawdzał bo nie ma czasu"
    Kopnąć dziada w tyłek i zagonić do pracy. Za to pieniądze bierze. Nawet BRC trzeba stroić na trasie, po strojeniu na postoju po jakimś czasie kwiatki wychodzą...

p.s.
    Czakram Warszawa (ul. Maciejki) nie istnieje ! Wszysko w spadku po nich przejeło Energy Gaz Polska na ostrobramskiej.

0
  • #20 15 Cze 2013 16:49
    bastardinio
    Poziom 8  

Dzięki za poradę spróbuję z tymi kablami, ale u mnie jest taka sytuacją że jak jadę dłużej to występuje szarpanie, w mieście na krótkich dystansach jest ok. jak odpinam komp od brc to wtedy śmiga przez jakiś czas normalnie. Jeszcze sprawdzę na okoliczność grzania się układu-tranzystorów komputera może to przez to też takie jaja mam.

0
  • #21 30 Cze 2013 10:38
    kulka_1979
    Poziom 10  

Witam Kolegów ponownie,

zaryzykowałam i zgazowałam mojego Focusa MK 2 z silnikiem 1.6 Duratec 16 V Ti-VCT (115/120PS)
    W skład wchodzą:
    1. Sterownik - Stag 300 Premium
    2. Zawór gazowy - Valtek
    3. Reduktor - AC
    4. Zbiornik Dormech (44 Litry)
    5 Wielozawór - Tomasetti
    6. Wtryskiwacze, przełącznik, filtr, czujnik ciśnienia - AC
    7. Obudowa wielozaw. - Bormech
    8 wlew gazu pod klapką - przy wlewie paliwa

Jak się koledzy zapatrujecie na ten zestaw przy cenie 2600? zł??

Ps ponieważ nie jestem oblatana w temacie gazu - poradźcie mi także proszę gdzie mogę poczytać o tym jak prawidłowo użytkować tą instalację lub gdzie mogę znaleźć szczegółową instrukcję obsługi użytkownika (nie montażu|).

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    kulka_1979

0
  • #23 02 Lip 2013 18:01
    bastardinio
    Poziom 8  

Bardzo dobrze, że Stag będzie chodził jak trzeba a i części tanie anie jak to przekleństwo brc z którym się tyle morduję.

0
  • #24 15 Paź 2013 11:09
    wbss
    Poziom 1  

Opisz jak sie sprawuje samochod po zalozeniu instalacji gazowej?

0
  • #25 04 Maj 2015 10:31
    kulka_1979
    Poziom 10  

Witam,

po dość długiej przerwie w bytności na forum - wreszcie zaglądnęłam :).
    Po dość długim okresie użytkowania od momentu zamontowania gazóweczki zauważyłam tylko jedno. Jak jeżdżę na benzynie to autko (przy moim silniku) ciut lepiej się zbiera aniżeli na LPG. Po przełączeniu na LPG spada moc (choć nie o wiele), co widać szczególnie w momencie przyspieszania. Autko nie jest tak zrywne.
    Nie wiem czy to tylko u mnie takie objawy, czy u wszytkich z "implantami" gazowymi.

Ogólnie jestem zadowolona z zakupu LPG. W kieszeni więcej zostaje przy tankowaniu paliwa, natomiast przy dokonywaniu przeglądów technicznych i serwisowaniu - już nie jest tak fajnie. Przeglądy techniczne są droższe no i dochodzi koszt serwisowania.

Dla logoś kto "tłucze" rocznie powyżej 10 000 km na pewno opłacalne. Dla osób z mniejszym rocznym kilometrażem znacznych oszczędności widać nie będzie.

1
  • #26 04 Maj 2015 11:21
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

kulka_1979 napisał:
    Autko nie jest tak zrywne.
    Nie wiem czy to tylko u mnie takie objawy, czy u wszystkich z "implantami" gazowymi.

Generalne tak jest. Dużo jednak zależy od konkretnego samochodu, jego silnika, ustawień instalacji LPG itd. U siebie (Renault Scenic II 2.0) nie zauważam większych różnic. Zależy jeszcze od stylu jazdy i mocy silnika.

1
  • #27 04 Maj 2015 14:00
    psooya
    Poziom 37  

Ja bym sprawdził AFR w OL bo bardzo możliwe, że jest zbyt ubogo lub bogato przez co zrywu mu brakuje. U mnie nie ma różnicy w mocy a EGT jest w OL niższe o około 20 stopni względem PB.

1
  Szukaj w 5mln produktów