Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung rsa1dtvg lód na dolnej polce w zamrażalniku

09 Wrz 2012 22:25 5157 11
  • Poziom 2  
    samsung rsa1dtvg

Mam roczna lodówkę proszę o pomoc, od kilku miesięcy na dolnej polce w zamrażalniku tworzy się lód i wycieka z lodówki woda. Codziennie rano muszę wyciągać lód o grubości około 1 cm . Odmrażałam już te lodówkę ale to nic nie pomogło.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Sprawdź czy uszczelka jest dobrze dociśnięta do obudowy jeśli jest szczelina popraw ustawienie drzwi zamrażalnika powinno pomóc powodzenia .
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ona jest na gwarancji i wezwij fachowca, prawdopodobnie masz zapchany odpływ na końcu którego jest gumka, która samoczynnie się zaciska i nie oddaje wody na sprężarkę.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    bodek1707 napisał:
    prawdopodobnie masz zapchany odpływ
    Oczywiście, ale czyszczenie tego należy do obowiązków posiadacza sprzętu i nie podlega gwarancji.
  • Poziom 13  
    Tylko nie zapomnij, że tam nie ma śmieci, a dostęp jest tylko po zdjęciu osłony parownika.
    A to już nie należy do obowiązków użytkownika lodówki
  • Specjalista AGD
    Przepraszam z rozpędu nie spojrzałem na model sprzętu.
  • Poziom 2  
    teraz patrzylam dalej jest lód ;-( już niemam sil ;-(
  • Specjalista AGD
    Więc najpierw ją rozmroź; wyłącz z gniazdka, pootwieraj i niech stoi ze 30 godzin (albo i dłużej jeśli jest taka możliwość), aż będzie sucha. Potem włącz i obserwuj.
  • Poziom 13  
    Witaj ponownie Anito.
    Samo się nie zrobi i nadal nie będziesz miała sił do swojej lodówki. Chyba nie czytasz naszych postów. Pisałem wyżej co masz zrobić, a Ty tylko patrzysz na nią.
    Jeżeli nie chcesz wzywać fachowca, to zrób tak jak pisał zhudomel, a później odsuń ja od ściany, odkręć osłonę na dole lodówki, zdejmij pojemnik na skropliny ze sprężarki.
    Nad sprężarką będziesz miała czarny kapturek (winowajca Twoich kłopotów), którego trzeba usunąć np. szczypcami. Poskładaj później wszystko jak było i skończą się Twoje kłopoty.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy
  • Poziom 2  
    mam jeszcze male pytanie czy ktoś wie czy grzałka w środku zamrażalnika (pod pokrywa) powinna być ciepła czy zimna ????
  • Poziom 13  
    W trakcie rozmrażania powinna być gorąca, raz lub dwa razy na dobę
  • Poziom 2  
    dziękuje bardzo wszystkim za pomoc lodówka działa super i już niema lodu
    huraaaaa!!!!!