Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius 300 sx regulacja krańcówek

29 Wrz 2012 19:21 2820 6
 • Poziom 31  
  Witam
  Jaki sterownik (tani) :) najlepiej sprawdzi się przy tych siłownikach?
  Mam w tej chwili założoną centralę SEA z odzysku, ale trochę się jej prądy kończą i muszą ją wymienić na inną, choć rzekomo siłowniki działały z tą płytą.

  Druga sprawa to chyba nie za bardzo działają krańcówki przy tych siłownikach.
  Założone są zgodnie z wymiarami podanymi w instrukcji, niby wszystko wyregulowane, ale zatrzymują się jak chcą. Jak zatrzymam w połowie drogi i zaczynają pracę w drugą stronę to jadą tak jakby chciały wykonać pełen zakres jazdy.
  Siłowniki mają podobno wbudowane krańcówki, jest jakiś sposób na ich regulację, żeby siłownik nie jechał całego zakresu tylko do zadanego miejsca? Czy muszę to na centrali ograniczyć czasem pracy danego wyjścia ?
 • specjalista -automatyka bramowa
  Dowolna tania centralka do siłowników 220V - np. Bramix albo Eldrim eL_12Q - obie za ok. 250 zł i obie mają większość najpotrzebniejszych funkcji bramowych. (Może być też uniwersalne tanie sterowanie 2 kan. Woster za 120 zł albo nawet dowolne 2 kanałowe zdalne sterowanie bistabilne za ok 60 -100 zł po dorzuceniu przkaźników czasowych ale montaż czegoś takiego wymaga już minimum wiedzy elektronicznej)- jednak im tańsza centralka tym mniej funkcji - brak zwalniania na końcach, brak wyprzedzenia jednego skrzydła względem drugiego, może nie mieć regulacji siły itp.
  Firmówka z większością extrasów to koszt ok 400-450 zł (jedna z tańszych to FAAC 452 MPS).

  G-bat 300 NIE MAJĄ i nigdy nie miały żadnych krańcówek (ani możliwości zamontowania odbojów na siłownikach). Bramy z tymi siłownikami MUSZĄ mieć odboje na otwarciu i na zamknięciu a czasy siłowników zawsze ustawia się większe niż trzeba - siłowniki po dojechaniu do odboju mocno dociskają bramę i 1-2 sek mają buczeć na blokadzie. W ogóle siłowniki 220V bez enkoderów pracują wyłącznie na czasach - jeśli wysprzęglisz w połowie i zamkniesz w innym miejscu albo zadziała fotka, albo jak zaczniesz bawić się bramą - czasy się rozjadą i trzeba w większości central przegonić bramę na otwarcie i zamknięcie zeby się z powrotem centralka połapała.
  Krańcówki elektryczne mają nieliczne siłowniki (np Hormann RotaMatic albo niesławne chińczyki PowerJack) a mechaniczne odboje montowne na samych siłownikach ma większość siłowników z wystającym od dołu suwakiem np. Nice Wingo/Moby/Pluto.
  Dokładne czasy można ustawić w siłownikach na 24V z enkoderem (i w takich centralka się nie gubi) ale to inna bajka i cena.
 • Użytkownik obserwowany
  Nie Bramix tylko Elpro od którego Bramix kupje te centralki po ok.120zł a sprzedaje za 250zł.Pozdrawiam.
 • Poziom 31  
  Czemu zaraz detaliczny?
  Numer dostałem, ale fakt część postu brzmi jak przechwałki :)
 • Użytkownik obserwowany
  Ok skoro wy jesteście madrzejsi niech tak bedzie.
 • Poziom 31  
  Problem rozwiązany przez zastosowanie ograniczników