Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z odpalaniem TOYOTY Corolli

28 Sty 2005 13:37 2552 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam problem z odpalaniem TOYOTY Corolli 1.6.16v 91r. Co się okazuje gdy przekręcam kluczyk wirnik na rozruszniku obraca się co delikatnie słychać a autko nie odpala (kontrolki nie przygasają więc nie ma zwarcia) po kilku próbach zaskakuje i odpala ale jest to bardzo uciążliwe.
    Gdzie szukać usterki !?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mam to samo w autku z tym samym silnikiem. dodam ze mam gaz i dzieje sie tak jeśli odpa na benzynei autko bo na gazie to normalnie idzie. Napewno masz coś z ukąłdem paliwowym. Ja z początku myslałem ze to pompka paliwa kupiłem nowa i okazao sie ze stara jest ok. Przyczyną jest jeśli w baku mam mneij niż 20 litrów benzyny to tak sie dzieje. Spróbuj u siebei taki eksperyment u mnei podizalało, a u ciebei nie zaszkodzi
  • Poziom 10  
    Tak ja też mam autko na gaz ale u mnie kręci się wirnik lecz nie wprowadza silnika w ruch tak jakby chodził rozrusznik luźno nie był przykręcony do silnika. Ktoś mi powiedział że jest to wina stacyjki ale nie jestem pewny.
    Proszę o pomoc w tej kwestii i jakie mogą być inne wady.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Prawdopodobnie masz uszkodzone sprzęgiełko rozrusznika, należy wymontować rozrusznik i sprawdzić cały rozrusznik. Rzadko jest to wina czego innego.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Czy to jest jedyna przyczyna ????

Pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Możliwe jest również uszkodzenie wieńca, ale nie wywołuj wilka z lasu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Przepraszam ale jestem laikiem w sprawach mechaniki bardziej jestem samoukiem proszę o wyjaśnienie z czym to się je ten wieniec.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Jak wymontujesz rozrusznik to obejrzyj zęby na wieńcu. Nie panikuj!

Pozdrawiam.