Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejs ODB2

09 Mar 2003 16:35 30388 30
  • Poziom 12  
    Jeżeli ktoś się tym zajmował to proszę o info, mam problem z polaczeniem, jeden VW odpowiada drugi nie.
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 13  
    W oparciu o który układ zmontowany jest interfejs bo znam już kilka układów i różne rzeczy słyszałem np. ten na transoporach ponoć w jednym autku pracuje w drugim nie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    elektrit -> co da zwarcie linii K i L?
  • Poziom 11  
    Hi !!!
    Mam pytanie czy możliwe jest
    zbudownie takiego interface
    w warunkach amatorskich
    szukam w necie takiej info
    i jakoś nic z tego nie wynikło
    tzn. nie znalazłem schematu
    dyzio
  • Poziom 20  
    orleans a wyszukiwarke u góry ekranu ty widział.Pa
  • Poziom 11  
    Widział widział, tylko wpisał ODB2 a nie ODBII

ale dzięki za odpowiedż
    orleans
  • Poziom 12  
    wlasnie to jest uklad na transoptorach, tylko jest jedna dziwna sprawa, lacze sie z pasatem wszystko odpowiada poza silnikiem, po "delikatnym" rozladowaniu aku, silnik odpowiada cuda czy co. zastanawiam sie czy trans optory nie maja jakiego feleru albo zobaczcie ten rysunek gostek mial tez problemy i zastosowal taka przerubke. co wy na to? zapomnialem o jednym czy mozna prosić te pozostale schematy na e-mail tcn(malpa)02.pl dzieki
  • Poziom 11  
    wazne sa opto-izolatory jakie stosowac
  • Poziom 15  
    A już Ci mówię otóż audi A8 '2001 2,5tdi w automacie z nawigacją , deska full wypas , abs z esp i co ci jeszcze tylko do głowy przyjdzie dało się zdiagnozować nawet telewizor .jedyny problem jaki miałem to było rwanie transmisji z licznikiem w A6 '96 w trakcie kasowania inspekcji ale się udało , co do silników : NIE ZDAŻYŁ , POWTARZAM NIE ZDARZYŁ SIĘ ANI JEDEN PRZYPADEK ŻEBYM NIE SKOMUNIKOWAŁ SIĘ ZE STEROWNIKIEM SILNIKA . AUTOMATY OD '96 TEŻ BEZ PUDŁA , STARSZYCH (AUTOMATÓW) PO PROSTU NIE MIAŁEM SZCZĘŚCIA BADAĆ

interfejs to jedno , ciekawi mnie jakim programem się posługujesz że Masz tak niemiłe wspomnienia po kablu od jeffa

I jeszcze jedno , w Twej ofercie prócz softu powinien się znaleźć klucz otwierający wszelkie zamki . No i trzeba dodać motto strony " OBYWATELU KAŻDY SAMOCHÓD MOŻNA UKRAŚĆ WYSTARCZY MÓJ SOFT"

Z POZDROWIENIAMI Docent
  • Poziom 20  
    panowie ja na przyklad mam fejs na transoptorach kupiony od kolegi teraz chcialbym sam wykonac taki interfejsik ale na max232 tylko ze nigdzie nie moge znalec schematu jesli ktos ma prosilbym o pomoc
    z gory dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 23  
    W starszych postach na ten temat było ich kilka."SZUKAJ"
  • Poziom 10  
    Można z tego interfejsu skorzystać w Hondzie Civic 91r?
  • Poziom 22  
    JAk wygląda sprawa w DaewooEspero? Czy jest do tego jakiś w miarę uniwersalny soft czy trzeba do konkretnej fury szukać?
  • Poziom 13  
    gdybyś jednak szukał OBD2 czy OBDII (on board diagnostic), to byś chyba szybciej znalazł niż ODB2 czy ODBII
  • Spec od samochodów
    Odnośnie Esspero to komunikuje sie jako ALDL , interfejs na Max232 podobno chodzi, ale sygnał jest inaczej niż VW i iso9141.
    Jest program który sie łączy widzaiłem na Allegro.
  • Poziom 22  
    Znalazłem jakiś soft do Daewoo w tym Espero. Zobaczę dzisiaj wtyk w kompie pokładowym. Coś czuję ze jest to ALDL - w końcu to konstrukcja początku lat 90-tych.
  • Poziom 13  
    W lanosach sprzed 98 roku - ALDL 12 pin, w nexii też ALDL. Po 98 roku OBDII na protokole VPW. tico, matiz - nie wiem. jakbyś coś wiedział na temt dwóch wyżej wymienionych to daj znać.
  • Poziom 13  
    Na allegro ten program jest w wersji anglojęzycznej. A ten znacznie lepiej jednak wygląda, gdy użyję rosyjskiej dyskietki startowej.
  • Poziom 12  
    Witam; Plecam stronę : http://obd2.glt.pl/
    a dokładniej dokumentację pełną - jest tam dokumentacja PDF (449kb) wszystkich interfejsów zawierająca opisy montażu, podłączeń do złącz OBD, OBD2, centralek instalacji LPG oraz prób testowych
  • Poziom 13  
    Witam,

ja polecam taki:
    http://www.autoelectric.ru/diagnostic/k-line/k-line.htm

Zmontowałem kilka takich. Działają bez zarzutu. Jeśli ktoś ma kaprys może sobie wyprowadzić z 4-go pinu drivera Motoroli "L" linię.

Naprawdę polecam...chociaż MC33199D ciężko zdobyć u nas, ale za to u ruskich bez problemu... 1-2 USD, co zważywszy na fakt, że jest to specjalizowany układ do transmisji ISO 9141 nie jest zbyt dużo :)

Pozdrawiam,