Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa Horman Promatic, wjazdowa eL11 - z jednego pilota??

20 Paź 2012 00:20 2628 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam brame garażową z napedem Hormann ProMatic i brame wjazdową z napedem z centralka eL11. Czy jeśli zakupie taki radioodbiornik Link to czy jest to wykonalne, abym mógł sterowac jednym pilotem oba napedy? I czy jest tak jak pisze autor aukcji, że stare piloty hormanna, z których obecnie korzystam beda nadal działac? Z tego co orientuje sie to piloty hormann są na 868 MHz a to radio 433 MHz? Z góry dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam
  • specjalista -automatyka bramowa
    To radio z aukcji nie ma nic wspólnego z Hormannem poza tytułem aukcji i przykładowym podpięciem akurat do Hormanna, gościu jakoś nie podaje co to ani skąd to a może on zniknąć z rynku jak sen złoty - kup lepiej coś "bardziej znanego" - w tej samej cenie są zestawy z 2 pilotami DTM, Elmes, Proxima i in... .
    W tej sytuacji nawet jakbyś kupił to "coś" (lub inne, bardziej firmowe) to musisz mieć 2 odbiorniki - jeden podłączasz do Hormanna a drugi do bramy jako guziki ścienne. Oczywiście oryginalne odbiorniki obu urządzeń zostawiasz i tym samym wszystkie stare piloty działają jak działały.
    Można dokupić dodatkowy odbiornik Hormanna (np HE868 jeśli pasuje do twoich hormannowych pilotów - są po ok. 180 zł) i podpiąć go do bramy - i masz sterowanie obu urządzń z pilotów H.

PS do postu poniżej - też wyjście - odbiorniki Edrimu chodzą ok. 100zł tylko cięzko dostać w detalu (są na A...o i chyba u Wisniowskiego)
  • Poziom 21  
    Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to kolega Kotbury ma absolutna rację, ale ja nie pchałbym się w drogi i mało bezpieczny stałokodowy system Hormann, tylko dodał do bramy garażowej odbiornik Eldrimu i używał pilotów którymi sterujesz bramę wjazdową.
    Propozycja z Allegro to badziewne rozwiązanie i musiał byś kupić dwa odbiorniki - po jednym do każdej bramy. Nazwę Hormann w aukcji można zastąpić każdą inną.

• Poziom 19  
    To radio z aukcji wygląda na przerobione ze sterownika do zamka centralnego. Niby działa tylko może mieć jedną wadę. Zamka nie da się zamknąć jak już jest zamknięty. Czyli musi być sekwencja zamyka - otwiera - zamyka - otwiera... Lepiej wydać 100zł i kupić normalny odbiornik.
  • Poziom 11  
    witam,
    Do bramy wjazdowej wepnij takie radio od proximy :
    Brama garażowa Horman Promatic, wjazdowa eL11 - z jednego pilota??

Działa ze "starymi" pilotami hormann'a ( szare z niebieskimi przyciskami) .
    Kosztuje coś koło 100 netto ,ale jest sprawdzonym produktem a nie jakąś wydumką ...

w tym temacie ktoś miał podobny problem:
    Link
  • Poziom 9  
    Potwierdzam.
    Radiolinię z Proximy podepnij do napędu bramy wjazdowej.