Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel micra podłączenie rolet

ADAM445 28 Paź 2012 19:11 5679 8
  • #1 28 Paź 2012 19:11
    ADAM445
    Poziom 9  

Witam
    Mam pytanie w jaki sposób podłączyć centralę alarmową Satel micra do sterowania rolet.Sterowanie mam wykonane w następujący sposób Satel micra podłączenie rolet
    nie ma sterowania grupowego i zegara Chcę podłączyć centralę alarmową aby w momencie uzbrajania zamykała rolety i otwierała przy wyłączeniu systemu alarmowego.Micra ma wyjścia do sterowania urządzeń zewnętrznych ale nie wiem jakiego przekaźnika użyć do połączenia ( a może bez przekaźnika) ale tak to się chyba nie da.Gdzie umieścić przekaźnik? Myślę że takie sterowanie można podłączyć zamiast zegara.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 28 Paź 2012 21:38
    szymon122
    Poziom 37  

Napisz coś więcej, sterowanie tylko poprzez centralę czy również normalne przyciski. Rozumiem że złączenie L1 z B przesuwa roletę w jedną stronę z B w drugą. Po chwilowym naciśnięciu przycisku opuszczają się do końca czy tylko trochę. Jak dokładniej wygląda sterowanie przyciskiem, chodzi o zwarcie L1 z A (lub B) czy podanie napięcia na A lub B (L1 to jest +12 A i B wejścia). Przekaźnik jest najwygodniejszy, potrzeba 2 na roletę. Silniki posiadają krańcówki? Gdzie umieścisz przekaźnik to jest bez znaczenia.

0
  • #3 28 Paź 2012 21:47
    ADAM445
    Poziom 9  

schemat połączenia rolet masz na rysunku chce zamiast zaznaczonego tam zegara podłączyć centralę systemu alarmowego

0
  • #4 28 Paź 2012 21:58
    xury
    Poziom 38  

Da radę, ale będziesz musiał wykorzystać obydwa wyjścia mikcry. Albo pokombinować z wyjściem FT zaprogramowanym na wskaźnik czuwania.Z tym że to wyjście działa bistabilnie a nie impulsowo, więc np. podczas czuwania nie możliwe by było otwarcie rolet innym przyciskiem.

0
  • #5 28 Paź 2012 22:04
    ADAM445
    Poziom 9  

o to chodzi w czasie czuwania nikogo nie ma w domu i rolety mają być zamknięte. tylko w jaki sposób to zrobić jakiś schemat może podrzucisz wykorzystania wyjść micry

0
  • #6 28 Paź 2012 23:16
    xury
    Poziom 38  

Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że na Micrze nie jest to tak proste.
    Trzeba będzie wykorzystać wszystkie trzy wyjścia oraz dwa wejścia przewodowe.
    Oczywiście też dwa przekaźniki podłączone do wyjść 1 i 2 z racji na to, że przekaźniki wbudowane w Mikrę mają obciązalnść 1A/30V DC i nie wolno na nich podawać potencjału sieci 230V. Ty musisz dać przekaźniki z cewką na 12V i obciążeniem tak ze 2A/230V AC
    Wejścia (np Z1 i Z2) podłączasz pod wyjście FT ustawione na wskaźnik czuwania.
    Z tym, że jedno ustawione jako NO a drugie NC
    W tym wejściu NO ustawiasz typ reakcji 7 czyli "zał wyjście 1 na czas"
    W tym drugim wejściu NC ustawiasz typ reakcji 8 " zał wyjście 2 na czas"
    Teraz pod oba wyjścia dajesz +12V z AUX, a drugie wyprowadzenia do cewki przekaźnika
    Pod styki NO i C dołożonych przekaźników podłączasz:
    Ten na wyjściu 1:
    Pod C podpinasz L1 pod NO podłączasz B
    Ten na wyjściu 2:
    Pod C też L1, a pod NO podłączasz A
    Obydwa wyjścia w GPRS sofcie ustawiasz jako sterowalne z czasem działania takim jak czas zasuwania i odsuwania rolet (np. 20 sekund)

0
  • #7 29 Paź 2012 06:54
    ADAM445
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz popróbuję z takim połączeniem

0
  • #9 29 Paź 2012 16:41
    xury
    Poziom 38  

Kolega, który zgłosił mój post, że połączenie przedstawione przeze mnie grozi uszkodzeniem centrali niech rozwinie merytorycznie swoja wypowiedź.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo