Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 99 - przełącznik świateł i kierunkowskazów

majorek 30 Paź 2012 01:19 4929 0
  • #1 30 Paź 2012 01:19
    majorek
    Poziom 1  

Mnie również pomogły Wasze rady z tematu Opel Astra F 97 przełacznik kierunkowskazów ,
    ale u mnie problem był inny, a mianowicie w czasie jazdy nagle zapaliły się "długie" i wyłączały się w pozycji "mignięcie", czyli żeby jechać na światłach mijania trzeba było cały czas trzymać manetkę przyciągniętą jak do migania. I tak 130 km w nocy po autostradzie, we mgle.
    Po rozebraniu przełącznika okazało się, że degeneracji uległ plastikowy element na najwiekszej metalowej ruchomej części wyłącznika, zaznaczyłem go na zdjęciu kolegi ociza (dzięki).

Opel Astra F 99 - przełącznik świateł i kierunkowskazów

Był bardzo zmęczony i odkształcony. Kombinowałem czym go zastąpić i w końcu zadziałał taki patent:
    Dociąłem trochę dłuższy niż długość tego elementu plastikowy patyczek od lizaka, niestety była to rurka, nie pełny pręcik i kawałek drutu ze spinki do włosów - jest bardzo twarda i sztywna. Drut wcisnąłem do rurki - stał się rdzeniem usztywniającym, podgrzałem lutownicą cały metalowy element i przez szczelinę którą widać jak wyrzuci się stary plasticzek wcisnąłem tę rurkę z rdzeniem do końca. Po ostygnięciu plastiku ten zastępczy pręcik siedzi bardzo mocno.
    Po złożeniu przełącznika okazało się, że jest ciut za długi i wciska na stałe styk do "migania", więc po ponownym rozebraniu lutownicą trochę go skróciłem - dlatego napisałem żeby rurka była dłuższa niż rdzeń, bo wtedy można regulować jej długość już po zamocowaniu. Po ponownym złożeniu przełącznika "do kupy" okazało się, ze wszystko działa.
    Nie bardzo wierzyłem w powodzenie takiego rozwiązania i dlatego nie robiłem fotek, a tu takie miłe zaskoczenie :) ale myślę, że jak ktoś zabierze się za taką naprawę to widząc wnętrze przełącznika i czytając mój opis będzie wiedział o co chodzi.

P.S. Wykałaczka przy składaniu jest nieodzowna. :)

1 0