Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór stacji multimedialnej 2din

FumFelos 02 Sty 2013 17:18 37803 64
  • #1 02 Sty 2013 17:18
    FumFelos
    Poziom 7  

Witam wszystkich!
    Noszę się z zamiarem kupna stacji multimedialnej 2din do samochodu. Problem natomiast jest z wyborem tej najlepszej do określonej kwoty. Na chwilę obecną zastanawiam się nad modelami wymienionymi poniżej:
    - Blaupunkt New York 800 ~1700zł + antena GPS 50zł
    - GMS 6701 Luxury ~1900zł
    - JVC KW-NT30 ~2200zł
    - Kenwood DNX4280 ~2100zł

Na chwilę obecną najbardziej przemawiają do mnie dwa pierwsze modele, czyli Blaupunkt i GMS, gdyz mozna je dostac w podobnej cenie i maja swietny stosunek ceny do mozliwosci (bez problemu moge uzyc automapy na karcie sd). Pytanie tylko co to dokladnie za firma GMS? Do tej pory zdazylem przeczytac i uslyszec, ze jest to blizniacza stacja do Blaupunkt NY, z wprowadzonymi ulepszeniami (jak np szybki procesor, ktory jest stosowany np w Clarione NX502E wartym ponad 3tys, 256MB ramu, Win 6CE, czuly i dobrej jakosci wyswietlacz itp). Sluchajac tych opinii mozna uznac, ze GMS jest ulepszonym bratem NY i warto się nim zainteresowac - tylko jak jest na prawdę? Miał ktoś styczność z tą stacją bądź z NY800?
    Jak oceniacie dwie pozostale stacje (JVC i Kenwood) w porównaniu z Blaupunkt i GMS? Miał ktoś możliwość ich porównania (wykonanie, jakość dźwięku itp.)? Rozumiem, że tym razem nie ma możliwości wgrania innej nawigacji niz ta wbudowana? W takim razie czy wbudowana navi dobrze radzi sobie u nas w kraju (w porownaniu do Automapy)?
    Z gory uprzedzam, ze nie mam zamiaru wydawac 4tys na stacje Alpine czy Pioneer z dodatkowymi modulami nawigacyjnymi, az tak nie zalezy mi na jakosci dzwieku ;-)

Pozdrawiam

0 29
  • #2 27 Sty 2013 18:18
    daras1962
    Poziom 10  

Trochę dziwna ta cena Blaupunkta bo tylko dwa sklepy oferują to urządzenie w cenie do1700 zł inne oferują już za dużo wyższą cenę bo od 2600 zł do 3500
    Sam się zastanawiałem nad wyborem i wybrałem GMS 6701 LUXURY bo opis tego radia w każdym sklepie jest taki sam i wiem co kupuję. Opis Blaupunkta w sklepach internetowych jest bardzo okrojony i tak na prawdę nie wiem czy kupując radio za 1530 będzie takie samo radio jak to za 3500 zł

1
  • #3 28 Sty 2013 08:22
    FumFelos
    Poziom 7  

Jako, że nie mogłem liczyć na sensowne odpowiedzi dotyczące wymienionych przeze mnie stacji, wybór padł również na GMS'a. Jest już zamontowany w samochodzie. Cena Blaupunkta jest różna ze względu na obecność nawigacji w komplecie (Automapa). Blaupunkt za 1700zł nie ma jej w komplecie i trzeba ją sobie zainstalować we własnym zakresie. Dlatego nie ma sensu dopłacać 1000zł za kartę z nawigacją i antenę GPS, bo gdy dokupimy to sami, wyjdzie dużo taniej.

1
  • #4 28 Sty 2013 09:19
    daras1962
    Poziom 10  

Automapa XL kosztowała mnie coś około 200 zł, czyli za antenę GPS sklepy liczą sobie 800 zł, no to mamy problem wyboru rozwiązany. GMS nie odbiega jakością od Blaupunkta, a jest wiele tańszy.

1
  • #5 28 Sty 2013 09:23
    FumFelos
    Poziom 7  

Raczej Blaupunkt jest tańszy, bo podstawowa wersja kosztuje ~1700zł. No ale obie stacje są faktycznie bliźniacze, zresztą w instrukcji jest napisane nawet, że przy instalacji automapy należy wybrać urządzenie Blaupunkt NY800, bo oba są na tej samej platformie ;)

1
  • #6 28 Sty 2013 09:33
    daras1962
    Poziom 10  

No raczej tańszy nie jest skoro muszę dokupić antenę GPS za 800 zł, którą w zestawie GMS już mamy. Napisz lepiej jak się sprawuje ten sprzęt, bo opinii o nim jest bardzo mało.

0
  • #7 28 Sty 2013 09:34
    FumFelos
    Poziom 7  

Antena uniwersalna kosztuje około 50zł ;)

0
  • #8 28 Sty 2013 21:46
    RychoD
    Poziom 2  

Miałem podobny dylemat co wybrać: GSM czy NY800 i to który. O ile mogłem się zorientować, to NY800 sprzedawany za około 1600-1700 jest wersją Balupunkta z oznaczeniem NY800 World jako stacja multimedialna bez nawigacji. Te, które są powyżej 2500 ty w pełni funkcjonalne systemy z nawigacją. Najtańszy NY800 z nawi bez mapy jaki znalazłem w sklepie internetowym był za ok.2000zł.
    W efekcie zdecydowałem się na NY800 i zainstalowałem Automapę. Jak na razie to jestem bardzo zadowolony. Jakość dźwięku w porównaniu z moim firmowym o niebo lepsza. Funkcjonalność całości bardzo dobra, nawigacja działa szybko i bez problemów. Współpraca z telefonem ok, aczkolwiek brakuje mi w systemie aplikacji w której mógłbym zdefiniować najczęściej używane numery. Obsługuje książkę tel. i
    i rejestry połączeń.
    Tyle uwag po 2 tygodniach użytkowania.
    Pozdrawiam
    R

0
  • #9 29 Sty 2013 11:56
    daras1962
    Poziom 10  

Jak ma się w NY800 zmiana koloru podświetlenia. W GSM 6701 LUXURY jest praktycznie nieograniczona i można nawet zdefiniować swój kolor.

0
  • #10 30 Sty 2013 09:02
    RychoD
    Poziom 2  

W NY800 nie ma takiej możliwości. Do wyboru jest pięć kolorów tła tapet a inne można wczytać z karty mikroSD. Po uruchomieniu gałka regulacji głośności jest niebieska.
    R

0
  • #11 30 Sty 2013 12:14
    daras1962
    Poziom 10  

Jedzie już do mnie GMS 6701 LUXURY, wolałem wydać więcej te kilkaset złotych i mieć wszystko w zestawie. Jak zamontuję to opiszę ten zestaw multimedialny.

1
  • #12 01 Lut 2013 22:34
    msepl
    Poziom 25  

Polecam GMS - dobre i sprawdzone na wielu klientach - czytaj brak reklamacji.

1
  • #13 01 Lut 2013 23:35
    daras1962
    Poziom 10  

Do mnie właśnie już dojechało, mam niestety problem z nawigacją. W instrukcji jest napisane że do uruchomienia Automapy potrzebny jest dodatkowy plik autostart, tylko nie wiem skąd go wziąć. :cry:

P.S. Poradziłem sobie z przyzwyczajenia przy instalacji nie wybierałem urządzenia, stwierdzam tylko że antena od nawigacji która jest dodana do radia jest kiepska i muszę podłączyć pod oryginalną z auta.

0
  • #14 05 Lut 2013 22:05
    michałDSP
    Poziom 11  

Witam.
    Jeżeli chodzi o tanie Blaupunkty , nie posiada on wbudowanej nawigacji co oznacza ,że trzeba podłączyć zewnętzrny navi-box częto to audiomedia za 800zł , ale
    poruszanie się po menu jest za pomocą rollera a nie poprzez ekran !!! czyli musiś smerać zamontowanym joistickiem żeby kurosrem najechać na ekran i wybrać coś !!!
    do tego navi-box do NY800 to procesor 400MHz , w GMS jest 600Mhz i 256 ramu , ogólnie miałem możliwość oglądać oba modele:
    róznice:

GMS posiada :
    lepszy ekran , matowa matryca antiglare lepszy kontrast i jasnośc
    w Blaupunkcie matryca jest mleczna i połyskowa w dzień słabo widać !!

GMS 6701 jest szybszy i to znacznie , nie laguje nie zawiesza się , jest lepszy player, 256 lrg colors,

GMS posiada także wyjście tunera DVBT , można podłączyć za 500zł tuner
    do 200km/h

na obrazku widac wadę starej matrycy mlecznej i błyszczącej która w pogodny dzień bardzo przeszkadza w Blaupunkcie

tu znalazłem fotkę Gms 6701 : widać czarną matrycę antiglare ( antyodblask)
    spotykana w wyższych modelach sprzetu:

RGB kolory:

Znalazłem takie porównanie z innego forum:
    https://obrazki.elektroda.pl/2547374300_1360099093.jpg

0
  • #15 05 Lut 2013 22:34
    daras1962
    Poziom 10  

U mnie w Focusie wygląda to tak:

W sumie jestem zadowolony, nie jestem znawcą, więc moja opinia może być subiektywna. Radio działa poprawnie, bez zaniku fal. DVD czyta bez zacięć. Pliki MP3 wyświetlają nazwę piosenki wykonawcy i albumu. DivX działa bez zarzutu. Nawigacja z Automapą działa zaraz po uruchomieniu, ale podłączyłem ją pod fabryczną antenę, bo na tej którą dodali trwało to kilka sekund. Zestaw głośnomówiący działa bez zarzutów, ja akurat korzystam z mikrofonu zewnętrznego ale można korzystać z wbudowanego. Mam tylko problem z synchronizacją kontaktów z telefonem HTC One S, bo niestety nie mogę ich skopiować do radia, zaś z telefonu samsunga mogę, czyli błąd tkwi w telefonie. Nie podłączyłem jeszcze sterowania z kierownicy, ale chce zrobić to jutro, więc napiszę czy mi się to udało i jak działa.

3
  • #16 05 Lut 2013 23:36
    michałDSP
    Poziom 11  

Może masz przednią szybę atermiczną , z filtrem, jeżeli tak GPS może być blokowany fabryczna natena może być w dachu, może gdzieś pod metalem zamontowałeś ?
    podlącz antenę z zestawu i wystaw ją na dach jeżeli złapie satelity od razu znaczy że masz atermiczną szybę napylaną mikronową warstwą tlenku chromu ..
    Z HTC są problemy w JVC i KENWOODZIE także android często sprawia problemy ,

0
  • #17 05 Lut 2013 23:39
    daras1962
    Poziom 10  

Przednią szybę mam ogrzewaną, dlatego te zakłócenia, miałem jednak nawigację firmową i skorzystałem właśnie z tej anteny, musiałem tylko zmienić wtyczkę. Jest może jakiś sposób na przesłanie tych kontaktów, jakaś aplikacja na androida lub coś innego?

0
  • #18 05 Lut 2013 23:48
    michałDSP
    Poziom 11  

Z tego co pamietam podłączałem HTC DESIRE S , Xperia ARC S i kontakty normalnie zczytywał..usuń wszystkie telefony i sparuj jeszcze raz, w telefonie zaznacz kontakty publiczne

0
  • #19 05 Lut 2013 23:53
    daras1962
    Poziom 10  

Cytat:
    w telefonie zaznacz kontakty publiczne

Nie mam takiej opcji

1
  • #20 06 Lut 2013 00:00
    michałDSP
    Poziom 11  

wersje z Beats Audio mają coś pozmieniane w BT żeby streamować w wysokeij jakości, poszukaj w googleplay jakieś bluetoothy zainstaluj i spróbuj sparować przez inny BT , pzrypominam sobie że modele wyposażone w Baeats Audio sprawiają problemy, stąd nowe HTC nie mają BEATSAUDIO.poszukaj w necie są informacje..

0
  • #21 06 Lut 2013 00:04
    daras1962
    Poziom 10  

Cytat:
    poszukaj w necie są informacje..

Za głupi jestem na to, zupełnie tego nie ogarniam, trzeba by mi rozrysować jak dziecku, wtedy może bym coć pojął. :cry:

0
  • #23 06 Lut 2013 00:29
    daras1962
    Poziom 10  

Zainstalowałem A2DP Switcher, wyświetliła mi się stacja GMS 6701 Luxury, ni i że jest rozłączona. Nie będę biegał teraz do auta, ale jutro spróbuje, czy coś mam ustawić w tym programie?

0
  • #24 06 Lut 2013 15:06
    FumFelos
    Poziom 7  

Do Blaupunkta nie trzeba dokupywac żadnego modułu nawigacji, dokładamy jedynie antenę, karte z nawi i hula.
    Powiedzcie mi, czy po zamontowaniu GMS'a nie macie zadnych problemow z EQ? U mnie dzieję się cos takiego, ze mam EQ w polozeniu "Wlasna" i ustawione powiedzmy:
    Bas - +12
    Middle - -5
    Treble - +8

Po wyłączeniu radia i ponownym włączeniu wszystkie ustawienia są zapamiętane, jednak dzwięk gra jakby na innych ustawieniach,np:
    Bas - +8
    Middle - -1
    Treble - +3
    Dopiero gdy wejdę w EQ i poruszę któryms z suwaków, wówczas dzwiek ustawia sie na moje ustawienia.

Czego to moze byc przyczyna? W ogole jak naciskam reset w menu to ustawienia eq sie nie kasują. Obstawiam, ze to wina ewentualnego zacięcia, bo wszystko inne hula az miło (navi, muzyka, filmy itp.). Niby pierdoła, ale wolałbym to rozwiązać. Ktos wie jak skasowac radio, zeby powrocilo do seryjnych ustawien? Na ile trzeba go odlaczyc od zasilania?

0
  • #25 06 Lut 2013 16:02
    daras1962
    Poziom 10  

Zainstalowałem wszystkie trzy programy i w sumie jak synchronizuje kontakty, to raz je mam i znów nie mam, dziwne to trochę. :cry:

0
  • #26 06 Lut 2013 19:06
    michałDSP
    Poziom 11  

FumFelos napisał:
    Do Blaupunkta nie trzeba dokupywac żadnego modułu nawigacji, dokładamy jedynie antenę, karte z nawi i hula.
    Powiedzcie mi, czy po zamontowaniu GMS'a nie macie zadnych problemow z EQ? U mnie dzieję się cos takiego, ze mam EQ w polozeniu "Wlasna" i ustawione powiedzmy:
    Bas - +12
    Middle - -5
    Treble - +8

Po wyłączeniu radia i ponownym włączeniu wszystkie ustawienia są zapamiętane, jednak dzwięk gra jakby na innych ustawieniach,np:
    Bas - +8
    Middle - -1
    Treble - +3
    Dopiero gdy wejdę w EQ i poruszę któryms z suwaków, wówczas dzwiek ustawia sie na moje ustawienia.

Czego to moze byc przyczyna? W ogole jak naciskam reset w menu to ustawienia eq sie nie kasują. Obstawiam, ze to wina ewentualnego zacięcia, bo wszystko inne hula az miło (navi, muzyka, filmy itp.). Niby pierdoła, ale wolałbym to rozwiązać. Ktos wie jak skasowac radio, zeby powrocilo do seryjnych ustawien? Na ile trzeba go odlaczyc od zasilania?

GMS 6701 zamonowałem około 10sztuk i nic takie nie widziałem, a ten Blaupunkt niby bez anteny to ten bez gwarancji w Polsce,

U dystrybutora min 2800zł detal, lub też model który nie czyta automapy były takie NY800 z przed 3 lat ...

Dodano po 1 [minuty]:

daras1962 napisał:
    Zainstalowałem wszystkie trzy programy i w sumie jak synchronizuje kontakty, to raz je mam i znów nie mam, dziwne to trochę. :cry:

znajomy sprawdzał z BitsAudio HTC ONE X i działa ...
    MOŻE MASZ ZBYT DUŻO KONTAKTÓW ?
    jeżeli masz ponad 500 może się coś dziać ..
    czasami też są pomieszane część na sim część na telefonie i też może się coś dziać..

ogólnie to sporadyczne przypadki, działa wszystko identycznie jak w Blaupunkcie ...

0
  • #27 06 Lut 2013 19:45
    daras1962
    Poziom 10  

Miałem 700 bo się powtarzały zrobiłem porządek mam poniżej 500 i też kicha. Na samsungu i Noki C6 działa bez problemu, tylko że za każdym razem po rozłączeniu, trzeba synchronizować na nowo. Czy to jest normalne?

0
  • #28 06 Lut 2013 22:04
    FumFelos
    Poziom 7  

U mnie tez po kazdym wlaczeniu radia trzeba synchrinizowac kontakty, wiec to chyba normalne.
    Skoro kolega montował tyle tych stacji, to co może być przyczyną takiego stanu rzeczy u mnie? Bo zapewne nie jest to normalne...

0
  • #29 06 Lut 2013 22:59
    michałDSP
    Poziom 11  

FumFelos napisał:
    U mnie tez po kazdym wlaczeniu radia trzeba synchrinizowac kontakty, wiec to chyba normalne.
    Skoro kolega montował tyle tych stacji, to co może być przyczyną takiego stanu rzeczy u mnie? Bo zapewne nie jest to normalne...

coś dziwnego , jaką masz mapę ??
    w chwili obecnej jest najnowsza wersja certfikowana Automapy , i najlepiej sformatować kartę pobrać najnowaszą wersję mapy , wybrac ścieżkę dostępu GMS-6701, miałem przypadek że znajomy zainstalował pirata i dziwne rzeczy się działy,
    ..od zawieszania do gaśniecią ekranu, po zmianie na mapę z licencją wszystko bezpowrotnie ustąpiło.

zmień ustawienia : przywróć ustawienia fabryczne,( sam reset nie pomoże ani rozładowanie ) zainstaluj najnowszą wersję mapy.

Bluetooth:
    przed wejściem do samochodu włącz bluetooth w telefonie ( jeżeli wcześniej tel.został poprawnie sparowany z urządzeniem)

jak wejdziesz do auta , włączysz zapłon , załączy się stacją i nawiąże połączenie z tel, ( często na telefonie wyskakuje komunikat : czy przyjmujesz połączenie ? oczywiście zaznacz tak, lub przyjmuje)

odczekaj 10-15sek w zależności od ilości kontaktów, następnie naciśnik ikonę BT aby i oknie bt naciśnij nutkę :plik poniżej:
    i następnie książkę tel, jeżeli nie pomoże jeszcze raz nutkę , i powinna pojawić się książka tel i automatycznie przez PC suit aktualizuje całej książki , ale to są skrajne przypadki w HTC itd , noramlnie powejściu do auta automatycznie się paruje i uzupełnia kontakty w 3 sek, także może być to spowodowane innym rodzajem lub zmodyfikowany bluetoothem przez producenta telefonu ,skoro ninnych telefonach jest wszystko ok..

0
  • #30 06 Lut 2013 23:11
    daras1962
    Poziom 10  

Ja mam wersję automapy najnowszą, nie piracką.
    Bluetooth u mnie głupieje kompletnie, synchronizacja z HTC kiedyś trwała 3 godziny i też nic z tego nie wyszło. Inne telefony synchronizuje w kilkadziesiąt sekund tylko co z tego jak po wyłączeniu radia znów trzeba to robić. O książce telefonicznej zapomnij, kiedy nie zsynchronizujesz kontaktów. Moim zdaniem właśnie Bluetooth jest najsłabszym ogniwem w tym sprzęcie, ale to moje zdanie i można się z nim nie zgadzać. :D

0