Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zamiast subwoofera STX GDN 30-500-4 AP

adolfone 07 Sty 2013 21:05 1845 13
  • #1 07 Sty 2013 21:05
    adolfone
    Poziom 13  

Witam Panowie posiadam na tą chwile subwoofer DIY na głośniku jak w temacie, odczuwam niedosyt tzn chodzi mi o sam bas z tego głośnika jest strasznie twardy można powiedzieć troszkę dudniący, nie wiem czy to kwestia wygrzania, akustyki pokoju - wiem że to głośnik samochodowy ale spodziewałem się od niego troszkę więcej miękkiego schodzącego niżej basu. Pokój ok 25m2. Na tą chwilę zastanawiam się nad skonstruowaniem coś na Tonisilu np gdn 30/120/1 może będzie lepiej. Bardzo proszę was o radę. Dziękuje i pozdrawiam.

• #2 08 Sty 2013 08:15
    2165755
    Usunięty  
  • #3 08 Sty 2013 08:41
    Arkadyo
    Poziom 29  

No niestety to problem wszystkich konstrukcji basreflex. Jak dla mnie nie znalazłem głośnika i obudowy br co by spełniła moje oczekiwania co do jakości basu w muzyce. Do kina domowego sprawdza się prawie wszystko ale do muzyki... no to już kłopot. Zgranie suba br z kolumnami graniczy z cudem. Nie dość że skłoność do dudnienia to jeszcze jakby cały czas faza sie rozjeżdzała. W muzyce typu umcyk umcyk jest ok ale coś bardziej wymagającego to... żał słuchać. Co do tonsila 30/120/1 to w br niczym się nie wyróżnia. Ja się poddałem całkowiecie z obudowami br. Na dniach trafią do mnie kolumny zg40c i podepnę je jako sub - zobaczę jak passive radiator się sprawdza w subie. Ja na tą chwilę toleruje w subie tylko obudowy closed ale niestety z tego basu nie za wiele i trzeba szukać naprawde potężnego woofera. Patrzę tęsknie w kierunku daytona 315 ale ta cena... zabija.

• #4 08 Sty 2013 10:17
    marian133
    Poziom 37  

Może ten? http://www.stx.pl/sw-stx-10-2-500-8-f-a-pc-x.html Ludzie o nim piszą że nie nadaje się do 3way jako bas,tylko na suba. Parametry też ma dobre jak na swoją cenę.

Z tym AP to trochę minąłeś się z celem,do domu kupuje się głośniki domowe a nie samochodowe (czyt. pompka do basu),bo później sam widzisz co się dzieje, głośnik miał grać nisko a tu się okazuje że gra twardo i "puka",tak właśnie mają samochodówki z szerokim zawieszeniem (dużym skokiem).

• #5 08 Sty 2013 14:55
    2165755
    Usunięty  
  • #7 08 Sty 2013 16:35
    2165755
    Usunięty  
  • #8 08 Sty 2013 18:30
    zulusj23
    Poziom 21  

adolfone napisał:
    Witam Panowie posiadam na tą chwile subwoofer DIY na głośniku jak w temacie, odczuwam niedosyt tzn chodzi mi o sam bas z tego głośnika jest strasznie twardy można powiedzieć troszkę dudniący, nie wiem czy to kwestia wygrzania, akustyki pokoju - wiem że to głośnik samochodowy ale spodziewałem się od niego troszkę więcej miękkiego schodzącego niżej basu. Pokój ok 25m2. Na tą chwilę zastanawiam się nad skonstruowaniem coś na Tonisilu np gdn 30/120/1 może będzie lepiej. Bardzo proszę was o radę. Dziękuje i pozdrawiam.

Witam,

tak z ciekawości zapytam o typ obudowy, pojemność netto i ewentualne strojenie jeśli to BR. Pytam, ponieważ mam ten głośnik z tematu i wcale nie uważam, że produkuje twardy bas. Wprost przeciwnie, bardzo przyjemnie i nisko sobie mruczy a zarazem stopka perkusji jest szybka i dynamiczna. Może problem jest w twojej aplikacji tego przetwornika. Nie powiem, u mnie gra w podobnym pomieszczeniu i prawdziwy, niski bas mam za dzwiami pokoju na poddaszu gdzie raczę się w wolnych chwilach muzyką. Ale i w środku po zgraniu fazy suba z resztą zestawu jej bardzo fajnie.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #9 08 Sty 2013 18:44
    2165755
    Usunięty  
  • #10 08 Sty 2013 20:02
    adolfone
    Poziom 13  

Witam Panowie ,dziękuje za zainteresowanie. Skrzynka skręcona pożądnie wkręty gęsto w środku poprzeczki wytłumione materiałem tłumiącym filcowobitumicznym oraz watą poliestrową Vb-65dm3 Fb-30Hz. Pracuje razem z STX FX-300 również DIY( akurat z kolumienek jestem bardzo zadowolony) + symasym. Głośnik odkupiłem za bardzo dobrą cenę, nie myślałem o nim zdawałem sobie sprawę że to samochodówka:).

• #11 08 Sty 2013 20:32
    2165755
    Usunięty  
  • #12 08 Sty 2013 20:38
    adolfone
    Poziom 13  

Niestety cena odrzuca:/

• #13 08 Sty 2013 21:31
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

czyli zastosowałeś się do wskazówek producenta jeśli chodzi o parametry obudowy. Nie wiem jak dużo zastosowałeś tej waty przez co z punktu widzenia głośnika powoduje "wirtualne" zwiększenie objętości obudowy. To może pokazać tylko pomiar przebiegu impedancji głośnika.
    Ja projekując swoją obudowę przerzuciłem kilka projektów i konsultowalem się z osobami znającymi się na rzeczy a co ważne takimi, które miały kontakt z tym głośnikiem. Efektem jest obudowa o pojemności ok 52L netto strojona na 35 HZ. Potwierdziły to pomiary. Aby nie było wątpliwości nie uważam tego AP za szczyt marzeń ale zły nie jest.
    Jeśli postawiłeś na nim krzyżyk to ok. A jeśli nie to zrób prosty eksperyment. Wywal watę a na jej miejsce włóż cokolwiek, co zabierze z 10L pojemności. Wypadałoby też pomajstrować przy tunelu BR. Oceń, może Ci się spodoba w tej odsłonie. A jak nie to poszukaj jakiegoś dresiarza z BMW i niech mu masuje kręgosłup w jego M5...

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #14 08 Sty 2013 22:05
    adolfone
    Poziom 13  

Z ilością waty nie przesadziłem wiem że to zwiększa pozornie objętość , musze przemyślec to czy coś jeszcze z nim kombinować spróbuje poeksperymentować z różnymi ustawieniami w pokoju na ta chwilę próbowałem w kącie pokoju ale bas za bardzo podbity na środku znowu słaba słyszalność. Kiedyś miałem zrobione kolumienki mój pierwszy Diy:p na STX GDN 25-100-4 i w moim odczuciu bardziej pasował mi bas z tych głośniczków, nie wiem może ogłuchłem:). Myślałem również nad TESL-a ARN 312-00/4 - nie znam opini na temat tego przetwornika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME