logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel astra f - Brak oświetlenia zegarów po wymianie żarówek

knopersik14 09 Sty 2013 19:43 4818 10
REKLAMA
  • #1 11766125
    knopersik14
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 5
    Witam mam problem. Wymieniałem ostatnio żarówki na tablicy wskaźników oraz w konsoli nawiewów. Po zmontowaniu wszystkiego zauważyłem brak oświetlenia na tablicy zegarów mimo że pozostałe działają. Czy może być to spowodowane nie działającym ściemniaczem oświetlenia wskaźników? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • REKLAMA
  • #2 11766135
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 9815
    Pomógł: 1495
    Ocena: 5049
    Ściemniacz powinien działać na pozostałe oświetlenie w kabinie (konsola itp) więc raczej to nie jego wina.
  • REKLAMA
  • #3 11766143
    knopersik14
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 5
    Więc czym to może być spowodowane bo reszta działa zaś zegary nic, bezpiecznik też nie gdyż pozostałe by nie działały.
  • #4 11766259
    blazej.1994
    Poziom 24  
    Posty: 763
    Pomógł: 39
    Ocena: 144
    Może zbyt bardzo przekręciłes żarówki i nie stykają z pinami w liczniku.
  • REKLAMA
  • #5 11766589
    knopersik14
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 5
    Przejrzałem dokręcenia żarówek ale dalej nic. Czy może to być wina jakiś przekaźników czy czegoś bo już mi pomysły się kończą a nie wierzę, że wszystkie nowe żarówki się przepaliły.
  • #6 11905923
    knopersik14
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 5
    Ściemniacz nie działa na zegary więc czy może to być spowodowane tym iż również nie ma podświetlenia deski rozdzielczej?
  • #7 19263237
    kala40
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 1
    Witam.
    Odgrzewam kotleta, ponieważ opsana usterka identycznie pojawiła sie u mnie i nie kumam gdzie przyczyna. Żarówki, bezpieczniki, połączenia ok.
    Pozdrawiam
  • #8 19263284
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17767
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6649
    Weź próbówke i szukaj
  • REKLAMA
  • #9 19263299
    kala40
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 1
    Sprawdzałem - napięcie dochodzi na kostke
  • #10 19263314
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17767
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6649
    Super a dalej po ścieżce?
  • #11 19264852
    kala40
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 1
    Problem rozwiązany. okazuje się że elektryk który przerabiał instalacje aby światła mijania świeciły się cały czas bez ingerencji wyłącznikiem wykorzystał wiązkę z gniazda bezpiecznika które w tym modelu nie jest obsługiwane i trzeba było zamknàć obwód poprzez wpięcie bezpiecznika.
    Mimo wszystko dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z brakiem oświetlenia na tablicy zegarów w Oplu Astra F po wymianie żarówek. Inni uczestnicy dyskusji zasugerowali, że przyczyną może być niewłaściwe osadzenie żarówek lub problemy z przekaźnikami. Użytkownik potwierdził, że sprawdził żarówki, bezpieczniki i połączenia, jednak problem nie ustąpił. Ostatecznie rozwiązanie problemu polegało na zamknięciu obwodu poprzez wpięcie bezpiecznika, co było konieczne z powodu wcześniejszych modyfikacji instalacji elektrycznej.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA