Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termica PSW - Opinie o jakości podgrzewaczy

robert45 14 Sty 2013 12:46 4884 12
  • #1 14 Sty 2013 12:46
    robert45
    Poziom 21  

Pytanie do użytkowników.Jak z jakością tych podgrzewaczy.Czy materiał z którego jest wykonany(stal nierdzewna) jest dobrej jakości. Jaka jest grubość ścianek podgrzewacza. Czy jest możliwość podłączenia gazu z prawej strony(na zdjęciach zespół gazowy ma podłączenia wyłącznie z lewej strony). Mam jeszcze inne pytania.Model: PSW120.
    Chciałem go zamontować w miejsce starego podgrzewacza, bez przeróbek instalacji gazowej(gaz z prawej strony).

Pisałem do producenta i sprzedawców.Nikt nie jest zainteresowany udzieleniem odpowiedzi.

0 12
  • #2 15 Sty 2013 08:55
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Z tego co wiem co co chwile się zapychają kamieniem i średnio 2 razy w roku trzeba je odkamieniać. Osobiście ich nie robiłem ale kolega ma z nimi utrapienie.

0
  • #3 15 Sty 2013 12:43
    robert45
    Poziom 21  

Dzięki.Coś już wiem na początek.Faktycznie jest bez anody.Myślałem, że do stali nierdzewnej kamień nie przykleja się i dlatego zrezygnowano z anody.

Podbijam temat.
    Z powodu awarii starego podgrzewacza(chwilowo zażegnanej), muszę pilnie dobrać nowy, i dlatego pytam o Termica ze względu na stal nierdzewną.
    Chyba, że jakiś inny do twardej wody ze studni przydomowej, koniecznie
    z wężownicą.

Podgrzewacz zakupiony, jak będzie funkcjonował czas pokaże.

Mija drugi miesiąc eksploatacji podgrzewacza.Mogę podzielić się wstępnymi uwagami.
    Pozytywną cechą tego urządzenia, jest znaczne zmniejszenie zużycia gazu.
    Poprzedni innego producenta zużywał ok.75m3 gazu/m-c. W przypadku Termica zużycie ok.55m3. Jednak różnią się pojemnością wody.Poprzedni miał 150l, a obecny 120l.
    Wadą Termica, jest fabrycznie ustawiona duża histereza, na poziomie 14st.C. Dla komfortu minimalnej temperatury wody na poziomie 40stopni, dogrzewa zasobnik do 54st.C (trochę za dużo).
    W przypadku częstego poboru ciepłej wody,podgrzewacz często załącza się dogrzewają wodę, niezależnie od spadku temperatury, nawet jeśli temperatura wody wynosi ok.50st.C, powoduje to niepotrzebne zużycie gazu.
    Histereza w pełnym zakresie występuje w przypadku długotrwałego braku pobierania ciepłej wody i spadku temperatury do minimum zadanego orientacyjnie.
    Pokrętło termoregulatora nie posiada skali w stopniach C.
    Tyle wstępnie o podgrzewaniu gazem.
    W sezonie grzewczym opiszę jak sprawdza się wężownica w tym zasobniku.

1
  • #4 05 Sty 2014 14:06
    robert45
    Poziom 21  

Tak jak obiecałem uzupełniam informacje o podgrzewaczu. Jeśli chodzi o wydajność wężownicy, to jest ona przeciętna. Nagrzewanie nie jest za szybkie. Wpływ na to ma oczywiście temperatura kotła, który pracuje w max.temperaturze 55st.C. Ze względu na szybkie wychładzanie się zasobnika nie zdecydowałem się na wyłączenie gazu (wężownica nie nadąża).
    Wadą sterownika gazowego SIT 610 AC3, jest losowe załączanie się palnika. W przypadku częstego poboru wody podgrzewacz załącza palnik często, i dogrzewa go do coraz wyższych temperatur, doprowadzając czasem (przy częstym poborze ciepłej wody) do wyłączenia zasobnika. Natomiast gdy nie pobiera się wody przez dłuższy czas (np.nocą gdy kocioł jest wygaszony), temperatura spada i rano jest poniżej 30st.C. Jest to bardzo uciążliwe. Nie wiem czy jest to wada czy ten sterownik tak ma.

3
  • #5 22 Paź 2016 19:15
    marrog
    Poziom 22  

Witam

Powiedz mi proszę jak Ci się spisuje ta Termica? Stoję przed wyborem czegoś podobnego. No i nie wiem czy brnąć w to, czy nie?

0
  • #6 22 Paź 2016 23:52
    Cenikos
    Poziom 10  

Termica to znany, nasz POLSKI producent. W razie awarii jest się gdzie zwrócić. Wymienniki robi bardzo solidne (znam z autopsji pozioma dwupłaszczówkę 140 litrów, oczywiście nierdzewną).

1
  • #8 29 Paź 2016 19:50
    robert45
    Poziom 21  

marrog napisał:
    Witam

Powiedz mi proszę jak Ci się spisuje ta Termica? Stoję przed wyborem czegoś podobnego. No i nie wiem czy brnąć w to, czy nie?

Podgrzewacz nadal jest sprawny. Nie mam zastrzeżeń do zasobnika. Wężownica mogła by mieć większą moc grzewczą .

0
  • #9 30 Paź 2016 01:14
    marrog
    Poziom 22  

Dziękuję za odpowiedź.
    Jestem zdecydowany na zakup tej Termica, ale chyba w największej opcji tj 160l.
    Powiedz mi, czy zmieniałeś może ten sterownik do palnika, bo wyżej pisałeś, że jakoś dziwnie się zachowuje.
    Powiedz proszę, czy tam jest zasilanie bateryjne, czy można jakoś bojler podpiąć pod gniazdko 230V? (nie ma tego podane na stronie producenta).
    pozdrawiam

0
  • #10 30 Paź 2016 17:52
    robert45
    Poziom 21  

Mój zasobnik to PSW 120, w tej opcji występuje max 150l.
    Sterownik jest oryginalny model SIT 610AC3. Urządzenie jest nadal na gwarancji, więc zmiany są wykluczone. Ustawiłem wyższą temperaturę grzania i już nie spada tak nisko. Prawdopodobnie, problem ze opóźnionym załączaniem się zasobnika leży po stronie rozbudowanej instalacji c.w.u. i braku pompy wymuszającej obieg. W sterowniku nie występuje żadne zasilanie elektryczne. W jakim celu chcesz podłączyć 230V?

0
  • #11 30 Paź 2016 18:47
    marrog
    Poziom 22  

Tak 150l to max pojemnosc.
    A jak jest odpalany palnik? Nie ma baterii?

0
  • #12 31 Paź 2016 20:44
    robert45
    Poziom 21  

Odpalasz iskrownikiem i palnik jest na podtrzymaniu (tzw.świeczka), to nie jest elektronik, resztę załatwia regulator temperatury. Ściągnij sobie manuala do sterownika SIT i wszystko zobaczysz.

0
  • #13 16 Gru 2016 22:18
    marrog
    Poziom 22  

Termica PSW 150L, podpięta pod kocioł CO.
    Grzeje aż miło. W końcu po katorgach z przepływowym podgrzewaczem gazowym, nastał spokój.
    Jeszcze nie podpiąłem pod palnik gazowy. Po Świętach może przyjedzie monter i go podepnie.

1