Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine 7803MS. Włącza się, ale nie odbiera żadnej stacji.

14 Lut 2005 16:06 2872 11
  • Spec od GSM
    Witam. Znalazłem w garażu takie oto radio i chciałbym go doprowadzić do porządku. Radio włącza się, na wyświetlaczu wszystko OK, wszystkie przyciski działają, ale nie odbiera żadnej stacji radiowej, a drugi problem jest z odtwarzaczem CD. Po załadowaniu płyty (oryginalnej) lekko tylko zakręci płytką i stoi, a na wyświetlaczu pojawia się napis : HOT. Co może być grane ? Sprawdzałem na różnych płytach i na wszystkich jest to samo.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Sprawdź dokłanie zasilacz. Tam jest dużo do roboty.
  • Spec od GSM
    Ma ktoś schemat do tego radia?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Najpierw zacznij od wyeliminowania napisu HOT.
    Uszkodzony masz prawdopodobnie termistor TH601 lub diodę ZD601.
    Obydwa elementy dochodzą do pinu 77 procesora IC601.(prawidłowe napięcie na tym pinie to 5V).
    Odlutuj te elementy i podłącz radio , napis HOT powinien zniknąć.
  • Spec od GSM
    Elementy odlutowane, dioda sprawna, termistor nie wiem, napięcie na nodze 77 procesora: 0V. Mam wrażenie, że siedzi jakiś stabilizator 5V, ale bez schematu... nie wiem który. HOT cały czas się wyświetla.
  • Poziom 24  
    Rzeczywiście może być uszkodzony zasilacz, ale raczej gałąź napięcia 8V.
    Mam dokumentacje do modelu 7803M (wersja papierowa) ale chyba są bardzo podobne schematy.
    Różnica między tymi modelami to taka że M jest wersją kieszeniową a MS jest na panel.
    Spróbuje zeskanować a do tego czasu sprawdź tranzystor Q803 (E-13,1V B-12,5V C-8,9V) bo on daje napięcie 8V.
  • Poziom 30  
    Tak jak mówi gobio sprawdź zasilanie 8V. Postaraj się nie uwalić tego radia bo jest dość fajne i ma przetwornik 20bit BB.
  • Spec od GSM
    Już pomału dochodzę do ładu z tym radiem, Q803 dobry jest, nie dostaje 12V i jestem prawie pewien, że padł Q804 (power on switching) bo w tej gałęzi, którą on załącza, był padnięty tranzystor Q817 (out remote switching - zwarcie C-E, prawdopodobnie ktoś zwarł niebieski przewód remote do masy). Już mi się trochę nie chce dzisiaj sprawdzać, ale może najdzie mnie natchnienie i popatrzę w niego jeszcze. Jeszcze raz dzięki gobio za schemat, bez niego nie ruszyłbym tego.
  • Spec od GSM
    Tak jak myślałem, padnięte dwa tranzystory przełączające w zasilaczu Q804 i Q817, wymieniłem na BD 140 i po krzyku. Radyjko gra, ale jest jeszcze problem. Płytkę CD wyrzuca. Tak jakby jej nie widział laser. Możliwa jest podmiana samej diody laserowej z np. jakiegoś napędu CD-ROM ? Próbowałem podkręcić tym malutkim peerkiem co jest na laserze, ale nic to nie dało.
  • Poziom 24  
    Jeśli czyszczenie soczewki i regulacja peerkiem nic nie daje to raczej do wymiany czytnik optyczny.Możliwe że coś w elektronice ale to znikoma szansa.
    Szkoda bo model całkiem niezły, jeśli w dobrym stanie to można zainwestować w wymianę czytnika optycznego.
  • Poziom 10  
    gobio napisał:
    Rzeczywiście może być uszkodzony zasilacz, ale raczej gałąź napięcia 8V.
    Mam dokumentacje do modelu 7803M (wersja papierowa) ale chyba są bardzo podobne schematy.
    Różnica między tymi modelami to taka że M jest wersją kieszeniową a MS jest na panel.
    Spróbuje zeskanować a do tego czasu sprawdź tranzystor Q803 (E-13,1V B-12,5V C-8,9V) bo on daje napięcie 8V.

Witam
    również posiadam takowe radyjko, mam z nim dużo problemów cd zrywa cały czas, podkręcam laser ale na niewiele się to zdaje, radio również nie działa za rewelacyjnie. Aktualnie nie mam kasy na zakup czegoś innego, ale posiadam telefon nokia 5510 z radiem i mp3. I moje pytanie jest takie:
    czy da się podpiąc do tego radyjka ten telefon bez jakichś większych przeróbek? moze jest wyprowadzenie na zewnętrzne źródło audio?

Proszę o pomoc
    z góry dziękuję

Greg
  • Spec od GSM
    Niestety naprawa lasera jest jak dla mnie nieopłacalna w tym radiu. Dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.