Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO V40 - gaśnie po przejechaniu 20 kilometrów

17 Lut 2013 12:49 2112 7
  • Poziom 10  
    Samochód gaśnie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów VOLVO V40

Mój samochód gaśnie po przejechaniu około 20km mogę go odpalić ale zdarza mu się bezdech brak mocy a czasami palenie na 3 tłoki (zauwazyłem ze czasie przy włączeniu zapłonu nie słychać jak pompka zaciąga paliwo później musi trochę postać od 5 min do 20 min (ostatnio odpalił dopiero następnego dnia) i po tym czasie przez pewien czas około 20 min chodzi normalnie...

dane samochodu:
    VOLVO v40
    2.0 turbo benzyna 160 km
    1999 r

Komputer wyświetlił błąd- niewłaściwa mieszanka paliwa ( czy cos takiego ale o to chodzi )
    ciśnienie paliwa sprawdzane na szybkozłączce 2,1 bar
    i na powrocie przy pompce paliwa tez pompka ładnie wypluwa paliwo
    wymieniony filtr powietrza ( paliwa niestety długo nie wymieniany ale nie wiem nawet gdzie jest i myślę że to raczej nie to )
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ciśnienie paliwa powinno mieć 3,0 bar. Czy pompka pracuje póżniej też?
  • Poziom 10  
    mam wrażenie że ostatnio inaczej pracuje i jak samochód spada szybko z wysokich obrotów około 4-5 tys to słychac równe szybkie tykanie ( ale tak od kąd pamiętam).... jak zatrzyma się to czasami zaciąga czasami nie... ale to chyba zalezy od tego czy paliwo zostało ,,nabite''
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nic nie rozumiem. Gdy nie chce zapalić, podczas kręcenia rozrusznikiem jakie masz ciśnienie paliwa?
  • Poziom 10  
    to bede sprawdzal we wtorek jak mi mechanik podłączy ciśnieniomierz musze zrobic te kilkadziesiat km az do awarii
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Pompę w ciemno wymieniaj. Przy doładowaniu ciśnienie paliwa idzie nawet do 3,5 bara.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    [quote="decybel91". Przy doładowaniu ciśnienie paliwa idzie nawet do 3,5 bara.[/quote]

Proszę o wyjaśnienie tego zdania , bo nie rozumiem .
  • Poziom 10  
    chodziło mu u turbo doładowanie ( turbinę)