logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nie ma reakcji monitora - Po uruchomieniu komputera monitor włącza się na chwikę

jtk 17 Mar 2013 10:47 2802 16
  • #1 12071781
    jtk
    Poziom 9  
    Posty: 75
    Ocena: 3
    Witam wszystkich. Opiszę mój problem.Po naprawie zasilacza (znalazłem zimny lut) przy uruchomieniu kontrolka monitora zapala się na 2-3 sekundy na zielono a potem na czerwono i dalej nic. Monitor czarny a z komputera nie słychać żadnych sygnałów w postaci "bip", może dlatego że nie ma głośnika. Podpiąłem zasilacz do drugiego komputera i działa, kartę graficzną i monitor (kineskopowy) też podpiąłem do drugiego komputera i też działa. Pamięci nie mogę sprawdzić bo moja nie pasuje. Proszę o radę co jeszcze można zrobić i znaleźć przyczynę? Pozdrawiam J.K.
  • #2 12071804
    bartix997
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Podaj dokładną specyfikacje komputera.
  • #3 12071805
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 12086033
    jtk
    Poziom 9  
    Posty: 75
    Ocena: 3
    Podaję tylko tyle ile wiem a więc:
    Płyta gł: ASROCK K8UPG
    Procesor: AMD ATHLON 64 3000+ 754
    Karta grafiki: ATI RADEON 9550 128/128
    Pamięć: DDRAM 512/400 ELIXIR
    Dysktwardy: HDD SEAGATE 160GB 7200
    System: Windows XP.
  • #5 12086065
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Marka i model zasilacza?

    Stan kondensatorów na płycie głównej? Wylane?napuchnięte?
    Nie ma reakcji monitora - Po uruchomieniu komputera monitor włącza się na chwikę

    Wentylatory w komputerze pracują?
  • #6 12091040
    jtk
    Poziom 9  
    Posty: 75
    Ocena: 3
    Zasilacz CODEGEN 350 W ATX 2.04 (P4) MODEL 200x CB (C (PCF). Tyle na nim pisze i jeszcze tabelka z napjęciami i prądami.
    Kondensatory na wygląd są dobre. Wentylatorki się kręcą, dysk słychać że chodzi.
  • #7 12091076
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    jtk napisał:
    Zasilacz CODEGEN 350 W ATX 2.04 (P4) MODEL 200x CB (C (PCF).

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/
    http://forum.pclab.pl/topic/99567-Codegen-w-poezji/

    Najpierw sprawdzić na NORMALNYM zasilaczu.
    Możliwe uszkodzenie płyty głównej.
  • #8 12091085
    steganos
    Poziom 29  
    Posty: 1717
    Pomógł: 51
    Ocena: 27
    Na 90% poszła płyta - pisze z doświadczenia, robiłem to z 20 razy tylko raz poszedł zasilacz, tak to zawsze uszkodzenie płyty głównej było.
  • #9 12091955
    jtk
    Poziom 9  
    Posty: 75
    Ocena: 3
    Według powyższej lektury to widzę czarno ten mój komputer. Dodam jeszcze że prócz monitora który nie reaguje, to jeszcze i klawiatura nie działa po prosty nie świeci się żadna kontrolka na niej, no i głośniczek nie daje też żadnych znaków.
  • #10 12095432
    steganos
    Poziom 29  
    Posty: 1717
    Pomógł: 51
    Ocena: 27
    Możesz spróbować podmienić jeszcze jakiś zasilacz mając ostatnią nadzieję ale mało prawdopodobne żeby coś dało a mierzyłeś chociaż napięcia na zasilaczu, masz jakiś miernik? To podstawa.
  • #12 12105801
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Nie masz mierzyć napiec tylko sprawdzić na innym zasilaczu.
  • #14 12117597
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    jtk napisał:
    Z tym jest problem bo nie mam na czym sprawdzić.

    To skorzystaj z uprzejmości jakiegoś kolegi lub serwisu komputerowego.

    Czego od Nas oczekujesz?
  • #15 12122418
    steganos
    Poziom 29  
    Posty: 1717
    Pomógł: 51
    Ocena: 27
    A mi się wydaję że jak napięcia są w normie to zasilacz jest ok ja jakoś zawsze zaczynam od zmierzenia napięć.
  • #16 12122488
    kitor
    Poziom 34  
    Posty: 3245
    Pomógł: 201
    Ocena: 125
    Oczywiście miernikiem jesteś w stanie zbadać wszystkie "szpilki" w zasilaniu, etc?
    Codegen to bomba zegarowa i tyle.
  • #17 13694859
    jtk
    Poziom 9  
    Posty: 75
    Ocena: 3
    Witam ponownie po bardzo długiej przerwie. Od razu powiem że w ostateczności to poszła płyta gł. Więc tamten sprzęt poszedł na złom. Kupiłem nowy komputer ale z systemem Vista i jak na moje możliwości to mi wystarcza. Uważam że nie ma co dalej drążyć tematu. Wszystkim dziękuję za pomoc i uwagi. Pozdrawiam J.K.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z monitorem, który po uruchomieniu komputera włącza się na krótko, a następnie gaśnie. Po naprawie zasilacza, który miał zimny lut, monitor świeci na zielono przez 2-3 sekundy, a potem zmienia kolor na czerwony. Użytkownik sprawdził zasilacz i kartę graficzną na innym komputerze, gdzie działały poprawnie. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie kondensatorów na płycie głównej oraz wymianę zasilacza na inny, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia płyty głównej. Użytkownik potwierdził, że wentylatory działają, a napięcia na zasilaczu są w normie. Ostatecznie stwierdzono, że płyta główna mogła być uszkodzona, co skłoniło użytkownika do zakupu nowego komputera.
REKLAMA