Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra g 2.0 DTL - Jak odpowietrzyć układ paliwowy

mar-kom 28 Mar 2013 19:57 19941 8
  • #1 28 Mar 2013 19:57
    mar-kom
    Poziom 11  

Witam.Posiadam astre g 2.0 dtl i mam pytanie jak można najprościej odpowietrzyć układ paliwowy?cieknie mi paliwo z wężyków przelewowych na wtryskach i chcę je wymienić ale zastanawia mnie to jak później odpowietrzyć bo na dojściu paliwa do filtra nie ma żadnej gruszki do pompowania paliwa,czytałem trochę na różnych forach i piszą że nie jest proste odpowietrzyć ten silnik,może ma ktoś jakiś patent.Pozdrawiam.

• #3 28 Mar 2013 20:56
    rafii1982
    Poziom 6  

wymien wezyki naładuj akumlator i kręć może chwile to potrwac ale zapali

• #4 28 Mar 2013 21:16
    mar-kom
    Poziom 11  

rafii1982 napisał:

Akumulator mam nowy ale rozrusznik może nie wytrzymać mój znajomy właśnie w ten sposób wykończył rozrusznik w vectrze i wyszło mu holowanie do warsztatu+naprawa rozrusznika

• #5 28 Mar 2013 21:28
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Bez obawy, wcześniej przygotuj ucięte na miarę wężyki przelewowe, odpowiednie narzędzia, rozgrzej silnik, zgaś go i szybko zmień przewody. Po wymianie zaraz odpal i przejedź się kilka kilometrów.

• #6 28 Mar 2013 21:43
    mar-kom
    Poziom 11  

Waldemar z Kaszub napisał:
    Bez obawy, wcześniej przygotuj ucięte na miarę wężyki przelewowe, odpowiednie narzędzia, rozgrzej silnik, zgaś go i szybko zmień przewody. Po wymianie zaraz odpal i przejedź się kilka kilometrów.

Ok.jutro się tym zajmę,może mi się uda i skończy się męka z porannym odpaleniem samochodu.Dziękuję.

• #7 28 Mar 2013 22:36
    tzok
    Moderator Samochody

rafii1982 napisał:
    Jak dla mnie to szkodliwa porada... najpewniej nie zapali (nie ma tam pompy wstępnej), a może się skończyć uszkodzeniem chodzącej na sucho pompy wtryskowej (smarowanej i chłodzonej paliwem). Ojciec kiedyś próbował odpalić swoją Astrę po spadnięciu jednego z przelewów na samostarcie - nie dało rady, pompie na szczęście nic się nie stało.

Jest kilka innych sposobów:
    - użycie specjalnej pompki do odpowietrzanie,
    - założenie pompki np. z Peugeota,
    - popuszczenie przewodów wysokiego ciśnienia (ale mogą potem nie trzymać),
    - wytworzenie niewielkiego ciśnienia w zbiorniku paliwa (gumowy korek + kompresor).

• #8 28 Mar 2013 22:44
    1078231
    Usunięty  
  • #9 29 Mar 2013 11:02
    mar-kom
    Poziom 11  

Witam jeszcze raz,wężyki wymienione auto odpaliło od strzała zrobiłem jak poradził mi "tzok"gumowy korek+kompresor do pewności jeszcze dałem plaka do dolotu i odpalił bez najmniejszego problemu.Dziękuję za pomoc i rady,oraz życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Swiąt smacznego jajeczka.Pozdrawiam
    Zamykam temat.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo