Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra g 2.0 DTL - Jak odpowietrzyć układ paliwowy

28 Mar 2013 19:57 28008 8
  • Level 11  
    Witam.Posiadam astre g 2.0 dtl i mam pytanie jak można najprościej odpowietrzyć układ paliwowy?cieknie mi paliwo z wężyków przelewowych na wtryskach i chcę je wymienić ale zastanawia mnie to jak później odpowietrzyć bo na dojściu paliwa do filtra nie ma żadnej gruszki do pompowania paliwa,czytałem trochę na różnych forach i piszą że nie jest proste odpowietrzyć ten silnik,może ma ktoś jakiś patent.Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 8  
    wymien wezyki naładuj akumlator i kręć może chwile to potrwac ale zapali
  • Level 11  
    rafii1982 wrote:

Akumulator mam nowy ale rozrusznik może nie wytrzymać mój znajomy właśnie w ten sposób wykończył rozrusznik w vectrze i wyszło mu holowanie do warsztatu+naprawa rozrusznika
  • Level 29  
    Bez obawy, wcześniej przygotuj ucięte na miarę wężyki przelewowe, odpowiednie narzędzia, rozgrzej silnik, zgaś go i szybko zmień przewody. Po wymianie zaraz odpal i przejedź się kilka kilometrów.
  • Level 11  
    Waldemar z Kaszub wrote:
    Bez obawy, wcześniej przygotuj ucięte na miarę wężyki przelewowe, odpowiednie narzędzia, rozgrzej silnik, zgaś go i szybko zmień przewody. Po wymianie zaraz odpal i przejedź się kilka kilometrów.

Ok.jutro się tym zajmę,może mi się uda i skończy się męka z porannym odpaleniem samochodu.Dziękuję.
  • Moderator of Cars
    rafii1982 wrote:
    Jak dla mnie to szkodliwa porada... najpewniej nie zapali (nie ma tam pompy wstępnej), a może się skończyć uszkodzeniem chodzącej na sucho pompy wtryskowej (smarowanej i chłodzonej paliwem). Ojciec kiedyś próbował odpalić swoją Astrę po spadnięciu jednego z przelewów na samostarcie - nie dało rady, pompie na szczęście nic się nie stało.

Jest kilka innych sposobów:
    - użycie specjalnej pompki do odpowietrzanie,
    - założenie pompki np. z Peugeota,
    - popuszczenie przewodów wysokiego ciśnienia (ale mogą potem nie trzymać),
    - wytworzenie niewielkiego ciśnienia w zbiorniku paliwa (gumowy korek + kompresor).
  • User removed account  
  • Level 11  
    Witam jeszcze raz,wężyki wymienione auto odpaliło od strzała zrobiłem jak poradził mi "tzok"gumowy korek+kompresor do pewności jeszcze dałem plaka do dolotu i odpalił bez najmniejszego problemu.Dziękuję za pomoc i rady,oraz życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Swiąt smacznego jajeczka.Pozdrawiam
    Zamykam temat.