Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Danfoss FC51 - błąd W12

artur00 16 Kwi 2013 20:30 2325 3
  • #1 16 Kwi 2013 20:30
    artur00
    Poziom 25  

Witam
    Proszę o wyrozumiałość ponieważ pierwszy raz mam styczność z falownikiem.
    Falownik jak w temacie, podłączony do ... i u właśnie problem do Haslera, jest to prędkościomierz stosowany na kolei.
    Wygląda to tak:
    Link
    To na dole to silnik. Jedyne dane o tym silniku to nap. zasilania 60V oraz obroty znamionowe = 800.

Falownik startuje poprawnie, po naciśnięciu na panelu falownika przycisku hand on silnik prędkościomierza rusza z jakąś minimalną prędkością i wyskakuje alarm W12 czyli kopiując z manuala :

Code:
    Ograniczenie momentu obrotowego - moment obrotowy przekroczył wartość ustawioną w par. 4-16 lub 4-17

Zwiększałem parametry 4-16 i 4-17 do różnych wartości, również do maksymalnych
    Są to odpowiednio:

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić ?

ps. tutaj cały manual do tego falownika
    Link

0 3
  • #2 16 Kwi 2013 20:50
    jarekz90
    Poziom 12  

Witam, wrzuć jeszcze raz zdjęcia (najlepiej na serwer elektrody).
    Sprawdź jakie dane masz ustawione w grupie parametrów silnika (Grupa 1). Jaki to silnik, że ma zasilanie napięciem 60V? Proszę o zdjęcia. Pozdrawiam.

0
  • #3 16 Kwi 2013 21:29
    artur00
    Poziom 25  

Takie to ustrojstwo, wiem dość to nietypowe i mało danych. Na tabliczce jest tylko nap. znamionowe i obroty znamionowe.
    Zdjęcie nie moje:

0
  • #4 25 Kwi 2016 07:26
    matzduniak
    Poziom 2  

Witam,

mam podobny problem tyle że przy silniku wentylatora centrali wentylacyjnej. Silnik standardowy, 50Hz, 1390 obrotów, 2,2kW.

Wentylator nie startuje płynnie, rozpędzając się wskazania Hz na falowniku skokowo rosną lub maleją i co chwila pojawia się błąd W12.

Po rozpędzeniu się do ustawionych 30Hz co jakiś czas nastepuje jakby skokowa próba zatrzymania wentylatora, aż słychać walnięcie.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam

1