Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat b5 fl 2.0 8v zapala się epc nie reaguje pedał gazu

16 Maj 2013 18:54 7278 7
  • Poziom 2  
    Vw passata b5 fl 2.0 8v zapala się epc nie reaguje na pedał gazu ,vag pokazał problem z przepływomierzem,auto po wyżej 3500 obrotów odcina i nie reaguje na gaz gdy przepływka jest odpięta samochód jezdzi normalnie,kupiłem nowa przepływke ,ale bez zmian,pożyczyłem od kolegi drugą przepływke i tak samo panowie pomóżcie bo zaczynam żałowac że go kupiłem
  • Poziom 15  
    U mnie w 1.8T miałem cos podobnego i tam był wąż dziurawy...
  • Poziom 39  
    robert_r81 napisał:
    panowie pomóżcie
    Warsztat ci pomoże.
  • Poziom 2  
    no,to właśnie warsztat mi pomógł,najpierw był czujnik tem.cieczy za sto pare zł,potem przepływka za 300 no i dalej to samo,a co do weża to jaki to i od czego dokładnie?
  • Admin grupy Samochody
    robert_r81 napisał:
    no,to właśnie warsztat mi pomógł
    To nie był prawdziwy warsztat. To byli wymieniacze.
  • Poziom 21  
    Sprawdź okablowanie od ECU do przepływomierza. Ten przepływomierz to oryginał czy podróba.
  • Poziom 2  
    oryginalny,hitachi,tylko że jak wpisywałem jego numery to wyskakiwało ze to do 1,6 możliwe ze ten mój nie był od tego modelu,a może one są takie same,sam już nie wiem teoretyczni mógłbym jeździć bez przepływki ale czasami potrafi się zadławić,albo przygasnąć,a i jak mu dam za dużo gazu to się muli,gdzieś jeszcze czytałem że to może byc przepustnica bo niby to wszystko jest połączone :|

Dodano po 4 [godziny] 4 [minuty]:

panowie,a może ktoś z was posiada takiego paska i zna numery przepływki jaka powinna być w tym modelu,dodam że silnik ma oznaczenie azm
  • Poziom 1  
    Witam

Miałem identyczne objawy. Kłopoty z rozruchem, a gdy odpalił to nie było to samo auto, Ewidentny brak mocy. Kulał się jakoś ale ... kiedy depnąłem za każdym razem :
    szarpnięcie, zapalało się EPC, ABS i inne kontrolki, brak reakcji na pedał gazu , obroty na 1200 i falowały i moja wielka wściekłość.
    Jeździłem po fachowcach i nic aż wreszcie pewien elektromechanik mi powiedział - ma pan akumulator do wymiany!!! Dziwna sprawa - pomyślałem : co ma piernik do wiatraka. Mechanik mi wytłumaczył, że przy rozruchu komp pobiera mylne dane dotyczące poboru prądu i .... wariuje!!!
    Wymieniłem aku i jest bajka!!!
    Panowie głowa do góry - niekiedy najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze!!!