Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.0 -2004 r - pali się kontrolka: ABS, hamulca i ładowania

24 May 2013 22:59 5610 2
  • Level 2  
    Witam,
    W toyocie yaris jak w temacie po odpaleniu silnika nie palą się żadne kontrolki, po dodaniu gazu na postoju zapaliła się kontrolka ABS, hamulca i ładowania (akumulator). Podczas jazdy są zapalone gasną jak zdejmę nogę z gazu.

Teraz żeby opisać awarię poszłam jeszcze raz odpalić auto, wszystko bez zmian, na postoju nic, po dodaniu gazu i podczas jazdy ABS I HAMULEC, ładowanie się teraz nie świeci.

Proszę o sugestie.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 35  
    judyta10 wrote:
    Proszę o sugestie.
    Proszę bardzo: podłącz tester diagnostyczny i będziesz wszystko wiedział. Żeby uprzedzić następne posty typu: nie mam nic takiego, od razu piszę, że jeżeli nie masz to podjedź do kogoś kto ma.
  • Level 11  
    Witam. U mnie był podobny problem. Po uruchomieniu silnika świeciły kontrolki: hamulec ręczny, ABS i ładowanie. Nie działało również wspomaganie kierownicy. Nieraz świeciła kontrolka PS. Po kilku próbach zgaszenia silnika i włączenia wszystko działało bez zarzutu. Dodam że zaciekawił mnie fakt iż pierwsze uruchomienie silnika było problematyczne, tzn silnik nie chciał zakręcić tak jakby akumulator był niedoładowany. Wieczorem sprawdziłem aku i miał 12,8 V. Podpiąłem na noc prostownik i rano samochód odpalił bez problemu i bez żadnych świecących kontrolek. Wniosek - problem z tymi kontrolkami to zużyty akumulator.