Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0 Hdi - spadek ciśnienia turbiny

07 Cze 2013 06:51 7083 2
  • Poziom 9  
    Witam, od jakiego czasu borykam się z następującym problemem:
    Spadek ciśnienia na turbinie jest zawsze w parze ze spadkiem zadatku powietrza, zarówno zadanym jak i zmierzonym. Pojawia się niesystematycznie, ale jak już to zawsze w tym samym zakresie obrotów od ok 1900 do ok 2200 i tylko przy maksymalnym obciążeniu. Po tym spadku ciśnienie wraca do wartości zadanej, ale chwilowo ta wartość jest wyższa niż zadana , czasami zdarzy się że wartość przeładowana utrzymuje się dłużej i wyskakuje błąd "przejściowy turbiny, zwarcie do plusa" auto słabnie, ale po odpaleniu wraca do normy.
    Wczoraj dobrałem się do przepustnic, okazało się że ta dolna od turbo ma uszkodzone tryby, przez co ma lekki luz, ciężko ją otworzyć, jak już się to zrobi to chodzi lekko,górna od IC sprawna w 100%. Wiem, że ta dolna otwiera się podczas wypalania Fapa lub zimą na mrozie. Czy podczas maksymalnego obciążenia również powinna się otwierać??Czy ten luz może mieć wpływ na spadek wydatku powietrza??
    Testy z podpiętym programem diagnostycznym zawsze robię w ten sam sposób, na 4 biegu od ok 1500 obrotów gaz w podłogę i zaczynam pomiar.
    Do tej pory wymieniłem elektrozawór ciśnienia doładowania ( sprawny;/ ), sprawdziłem czujnik ciśnienia doładowania, czujnik temp. w dolocie, robiłem testy z odłączonym przepływomierzem(bez skutku)
  • Poziom 17  
    Jeszcze moze być wiele przyczyn
    - zawor sterujacy lopatkami turbiny
    - zacierajace się łopatki
    - podcisnienia
    - zapchany kat- fap
    Lub tez sama turbina.
    Stawiam na łopatki.
  • Poziom 9  
    fap, kat. napewno nie, mam program diagnostyczny, widzę stan napełnienia, wypala się bezproblemu, łopatki turbiny też raczej nie, problem pojawia się niesystematycznie, gdyby łopatki się wysypały zapewne był by stały. Nie jestem mechanikiem ale to mi wygląda na jakąś nieszeczelność, pytanie czy nieszczelność jednej z przepustnic może mieć wpływ na spadek zadatku powietrza??