Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do wyłączania i włączania komputera

stawnasto 15 Cze 2013 11:43 1851 22
  • #1 15 Cze 2013 11:43
    stawnasto
    Poziom 19  

Witam Serdecznie
    Poszukuje programu który będzie działał pod XP do włączania i wyłączania komputera o określonych godzinach.

Obecnie mam Airtec switch of do wyłączania komputera a włączanie komputera mam z biosa.

Niestety Airtec może wyłączyć tylko o jednej godzinie, a z biosa tak samo można ustawić włączanie też tylko jednej godziny.
    Ja potrzebuje aby komp włączył się i wyłączył samoczynnie 2-3 razy dziennie.

Może być to program który usypia kompa

• #2 15 Cze 2013 12:07
    Robert B
    Poziom 43  

To w końcu chcesz go zrestartować czy tylko usypiać?

• #3 15 Cze 2013 12:11
    stawnasto
    Poziom 19  

Najlepiej zrestartować ale jak już go wyłączę to raczej żaden program go nie uruchomi bo komputer jest wyłączony, takie coś to tylko z biosu ale z biosu można ustawić tylko jedną godzinę włączania dziennie a ja potrzebuje więcej

• #4 15 Cze 2013 12:19
    Robert B
    Poziom 43  

To przecież proste bez żadnych zewnętrznych programów :D
    Link

• #5 15 Cze 2013 12:44
    stawnasto
    Poziom 19  

tam jest opcja o restarcie
    a jak go włączę?? przez bios tylko jest jedna godzina,

Ja potrzebuje wyłaczenie o 1600, właczenie o 2000 wyłączenie o 2015, włączenie o 0200 wyłączenie 0 0215 właczenie o 0600 wyłaczenie o 1600

• #6 15 Cze 2013 12:48
    Robert B
    Poziom 43  

stawnasto napisał:
    Ja potrzebuje wyłaczenie o 1600, właczenie o 2000 wyłączenie o 2015, włączenie o 0200 wyłączenie 0 0215 właczenie o 0600 wyłaczenie o 1600

Tak się nie da. Musiałbyś dać wyłącznik czasowy a w Biosie ustawić opcję żeby po zaniku i powrocie zasilania komputer startował.

• #7 15 Cze 2013 12:49
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Ale przecież masz restart a nie wyłączenie, jak raz go włączysz to potem skrypt będzie odliczał i restartował w koło co x jednostajne czasu.

• #8 15 Cze 2013 12:50
    Robert B
    Poziom 43  

Ale on chce mieć przerwę między restartami.

• #9 15 Cze 2013 12:51
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Możesz skompilować plik bat'owy który przy użyciu shutdown będzie po odpaleniu komputera uruchamiany i zawsze odliczał np. 4h do restartu.

Dodano po 44 [sekundy]:

ed. acha

• #10 15 Cze 2013 12:53
    Robert B
    Poziom 43  

Więc zostaje mu tylko to, co napisałem wcześniej :)

• #11 15 Cze 2013 13:12
    iagre
    Poziom 35  

Włączenie "Wake On Lan" i skrypt pingujący uruchomiony na jakimś serwerze w sieci lokalnej powinny rozwiązać problem uruchomienia komputera o z góry zadanej godzinie.

• #12 02 Gru 2015 14:29
    sorand
    Poziom 9  

Ja poszukuję programu, który wyłączy mi komputery codziennie o określonej godzinie. Próbowałem kilka, ale problem jest na kompach z kontami ograniczonymi. Tam program nie działa. Działa tylko dla uruchomionego kona admina.
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, jaki program wyłączy komputer niezależenie od zalogowanego użytkownika (najczęściej będzie i tak konto z ograniczeniami).
    Próbowałem tez shutdown w zaplanowanych zadaniach ale na ograniczonych kontach nie działa - tu można jedynie wylogować. A może coś robię nie tak.
    System to XP, Vista i Win7.
    Proszę o podpowiedzi.

• #13 02 Gru 2015 18:46
    tzok
    Moderator Samochody

Jest taki programik ale nie sprawdzałem jak działa:
    http://www.lifsoft.com/

W sumie to przecież nie problem, żeby się wyłączał w/g harmonogramu, a przed każdym wyłączeniem (lub nawet po każdym włączeniu) sam ustawiał w BIOSie/UEFI następną godzinę uruchomienia/wybudzenia.

• #14 02 Gru 2015 21:44
    sorand
    Poziom 9  

Harmonogram może i zadziała w Win7 ale problem pozostaje na XP - tu jest "zaplanowane zadania". I pomimo wprowadzenia hasła, nazwy użytkownika (admina) w zadaniach, komputer nie wyłączy się. Już przy tworzeniu zadania pojawia się komunikat z błędem że nie można wykonać operacji - pojawia się kod błędu ale podejrzewam, że to chodzi o ograniczenie konta.

• #15 02 Gru 2015 23:34
    tzok
    Moderator Samochody

Jaką akcję planujesz do wykonania? Zaplanuj wykonanie polecenie "shutdown -t 5 -h -f", ew. "rundll32.exe user.exe,**ExitWindows**" lub "rundll32.exe shell32.dll,SHExitWindowsEx 12".

• #16 03 Gru 2015 00:56
    Gelip
    Poziom 28  

Możesz wyłączać za pomocą WMI:

Code:
    wmic os where primary=1 call win32shutdown 12

lub przez sieć:
    Code:
    wmic /node:adres_IP os where primary=1 call win32shutdown 12

gdzie adres_IP=IP komputera w sieci

• #17 22 Sty 2016 17:05
    sorand
    Poziom 9  

Zapytam może inaczej, bo powyżej odpowiedzi niestety nie wiem jak wykonać.
    Czy można w prosty sposób wyłączyć (programik?, skrypt?) z poziomu gdy system jest uruchomiony ale nie jest zalogowany żaden użytkownik?
    Pytam gdyż z konta standardowego, czy ograniczonego (w XP) działa w harmonogramie komenda Shutdown -L, czyli wymuszenie wylogowania.
    Więc sposób postępowania byłby taki:
    1. wymuszam wylogowanie z konta ograniczonego
    2. kilka minut po tym automatyczne wyłączenie kompa.

Czy da radę tak zrobić?

• #18 23 Sty 2016 13:08
    helmud7543
    Poziom 42  

Wyłączanie i wylogowywanie da radę zrobić dowolnie za pomocą Harmonogramu zadań. Tworzysz np: w notatniku plik wyłącz.bat (shutdown /f /s) i zaplanowujesz jego użycie. Tworzysz też plik wyloguj.bat i planujesz jego użycie. Opcji jest multum. Gorzej z włączeniem, tu raczej Windows nie ma w sobie takiej opcji...

• #19 24 Sty 2016 00:02
    sorand
    Poziom 9  

Rozumiem, że "wylacz.bat" zadziała w przypadku gdy system będzie uruchomiony ale nikt z użytkowników nie będzie zalogowany?
    Sprawdzę na tygodniu i dam znać co i jak.

• #20 24 Sty 2016 02:01
    iagre
    Poziom 35  

sorand napisał:
    Rozumiem, że "wylacz.bat" zadziała w przypadku gdy system będzie uruchomiony ale nikt z użytkowników nie będzie zalogowany?

Warunkiem niezbędnym do tego żeby zadziałało zadanie z harmonogramu zadań jest to żeby takie zadanie było w tym harmonogramie przywiązane do konta zabezpieczonego hasłem. Jeśli twoje konto w windowsie nie jest zabezpieczone hasłem to załóż hasło na swoje konto albo utwórz nowe konto w systemie zabezpieczone hasłem i tego konta użyj w harmonogramie zadań.

• #21 24 Sty 2016 09:41
    helmud7543
    Poziom 42  

sorand napisał:
    Sprawdzę na tygodniu i dam znać co i jak.

Tak, nazwa jest przykładowa, możesz nazwać dowolnie (byle nie shutdown.bat bo shutdown.bat z zawartością shutdown potrafi zrobić cyrk). W Harmonogramie możesz dowolnie ustawiać warunki, m. in. czy program ma się uruchomić po uruchomieniu systemu, czy dopiero po zalogowaniu użytkownika itp.

• #22 03 Lut 2016 11:20
    sorand
    Poziom 9  

Wstępnie po dodaniu zadań wyloguj i wyłącz, mogę stwierdzić, że na testowanych kompach zadziałało. Systemy XP, Vista, konta ograniczone - wylogowanie użytkownika z uruchomionymi programami zadziałało. Potem tylko wyłączanie - OK.
    Dzięki!

• #23 03 Lut 2016 20:46
    benbog
    Poziom 23  

Jest taki darmowy programik KM WakeUp, w nim wszystko ustawisz bez problemu, po prostu w oknie programu wpisujesz dowolne godziny i dni włączenia, uśpienia, wybudzenia, uruchomienia programów albo wyłączenia. To wszystko w przyjaznej formie, bez programów, bat-ów itp.
    Oto jego opis ze strony z programem:
    Niezwykle przydatny, bezpłatny programik umożliwiający o zadanej porze wyłączanie komputera, wstrzymywanie pracy systemu, hibernację i, co rzadko spotykane, budzenie komputera tj. powrót ze stanu wstrzymania. Dzięki temu przyda się nie tylko miłośnikom nocnego oglądania filmów czy słuchania muzyki ale też może posłużyć jako komputerowy budzik. Budzik nie byłby oczywiście skuteczny bez odpowiedniego alarmu - można więc skorzystać z opcji odtworzenia wybranego pliku dźwiękowego (opcjonalnie z maksymalną głośnością), uruchomienia wskazanego wcześniej programu, a także wyświetlenia komunikatu. Taki alarm może być wywoływany cyklicznie lub jednorazowo - wybranego dnia, o zadanej godzinie.
    Uwaga!
    Wstrzymanie i budzenie działa tylko wtedy, gdy komputer/system wspierają te funkcje sprzętowo (interfejs ACPI/APM). Jeśli można uśpić komputer z poziomu systemu Windows, to KM Wakeup również powinien to robić.

Licencja: bezpłatna (freeware)
    Wielkość: 1 009 kB
    System operacyjny: MS Windows 98/Me/2000/XP/2003

Linki do strony Autora programu oraz do strony pobierania na dobreprogramy zostały usunięte. Strona Autora nie istnieje, link na DP prowadzi do downloadera, który oprócz programu zainstaluje dodatkowy spyware/adware (szczególnie jeśli ktoś nie za dobrze czyta podczas instalacji).
    [dt1]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME