Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet, router, podbieranie łącza?

Malwinka91 19 Cze 2013 19:26 825 6
  • #1 19 Cze 2013 19:26
    Malwinka91
    Poziom 2  

Witam, otóż mam problem a nie wiem do kogo się zwrócić bo sama jestem zielona w tych sprawach. :P
    Mój problem polega na tym, iż posiadam internet z vectry. Mamy dwa komputery i oba połączone routerem. Wcześniej nie było żadnego problemu, wszystko grało i buczało aż do dnia, kiedy wpadł mi ojciec do pokoju z krzykiem i wrzaskiem że podbieram mu niby całą linie O.o I od tej pory, cokolwiek bym nie zrobiła, na jaka stronę bym nie weszła, słyszę krzyki i wrzaski że niby na drugim kompie przez to net szwankuje. Jaki może tego być powód? ^^ Podkreślam że wcześniej nie było podobnego problemu.

0 6
  • Pomocny post
    #2 19 Cze 2013 19:46
    kameleon11116
    Poziom 26  

Witam
    Przede wszystkim jaki router ,jakie połączenie? oba po WiFi ?, jeśli WiFi to jakie zabezpieczenie ? ,jaka prędkość łącza ? Jak zalogujesz się do routera to możesz zobaczyć czy czasami ktoś z zewnątrz nie jest podłączony :).

0
  • #3 19 Cze 2013 20:16
    Malwinka91
    Poziom 2  

Router : Linksys (WRT54GL-EU)
    Zabezpieczenie : WPA - PSK
    Click

Do sieci nikt na pewno nie jest podłączony oprócz naszych dwóch komputerów.
    Mam nadzieję że o te informację chodziło :P

0
  • Pomocny post
    #4 19 Cze 2013 20:48
    kameleon11116
    Poziom 26  

Tak o te . Ta prędkość z testu to taka jak na umowie :) ,bo to trochę cienko jak na dwa komputery. Jak włączysz youtube na jednym to na drugim będzie ciężko polatać po sieci

0
  • #5 19 Cze 2013 20:59
    Malwinka91
    Poziom 2  

Bardzo dziękuje za odpowiedź, po prostu byłam zdziwiona bo wcześniej ściągałam, oglądałam i ogólnie robiłam co chciałam i nie było żadnego problemu. No cóż, najwyraźniej tak musi być. Dziękuje za odpowiedź!

Dodano po 1 [minuty]:

Malwinka91 napisał:
    Bardzo dziękuje za odpowiedź, po prostu byłam zdziwiona bo wcześniej ściągałam, oglądałam i ogólnie robiłam co chciałam i nie było żadnego problemu. No cóż, najwyraźniej trafiałam na takie momenty że na drugim kompie nie było problemu. Dziękuje za odpowiedź!

Dodano po 33 [sekundy]:

[quote="Malwinka91"]Bardzo dziękuje za odpowiedź, po prostu byłam zdziwiona bo wcześniej ściągałam, oglądałam i ogólnie robiłam co chciałam i nie było żadnego problemu. No cóż, najwyraźniej tak musi być. Dziękuje za odpowiedź!

0
  • #6 19 Cze 2013 23:37
    kameleon11116
    Poziom 26  

Być może Tatuś(Ojciec też by chciał coś obejrzeć ) i macie konflikt interesów przy tej prędkości :). Umowa jest na jaką prędkość ?!!(może problem jest po stronie operatora), skoro wcześniej :) ściągałaś i oglądałaś do woli ?. Tak poza tym może coś z kompem Taty ? może sam system jest przez COŚ :) zamulony .Nie wiesz ?? co Tato oglądał ,jakie strony otwierał?? . Jaki program antywirusowy?

0
  • #7 20 Cze 2013 08:32
    VooVoo
    Poziom 33  

2 Mbps z vectry to chyba umowa z przed 4 lat. Sprawdź umowę. Do czego jest podpięty router?? Do lana czy do modemu kablowego? Jak masz modem to pokaż jego parametry.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo