Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bmw e46 320d - Uszkodzony moduł komfortu , radio, CAN?

kuczyko 04 Jul 2013 09:31 12501 8
    kuczyko
    Level 11  
    Witam,

Autko to e46 320d 2003r
    Na początku przestało funkcjonować radio wiec zatrzymałem się wypiąłem akumulator wsadziłem do stacyjki kluczyk i przekręciłem, następnie podpiąłem z powrotem zasilanie. Niestety ta operacja nie pomogła, radio nadal nie działało. Po wyjęciu kluczyków ze stacyjki na podpiętym akumulatorze wyciągnąłem 2 bezpieczniki w celu sprawdzenia czy są spalone (ze schematu znalezionego w internecie 7 i 41 odpowiadały za radio) i wtedy przestały działać:
    wycieraczki
    oświetlenie kabiny
    centralny zamek i piloty w kluczykach
    otwieranie szyb bocznych
    szyberdach tylko po wciśnieciu przycisku
    i nie wiem co jeszcze mogło się zablokować

Autko odpala i jeździ

Co jest powodem tego , może rozkodowany immobiliser/ modul komfortu, a może to jakiś tryb awaryjny?

Z góry dziękuje za pomoc
    jokerro
    Level 34  
    wlozyles bezpieczniki w puste pole obok
    kuczyko
    Level 11  
    Nie było go w ogóle musiałem zamienić miejscami teraz po włożeniu nowego powróciły opcje:
    Centralny zamek
    Szyberdach
    Oswietlenie kabiny
    Wycieraczki
    Brakuje :
    Radio
    Otwieranie szyb z kluczyka i z konsoli środkowej

Zaraz kupie więcej bezpieczników i pouzupełniam wszystkie braki
    jokerro
    Level 34  
    Masz szczescie ze to auto nietrafiło na naprawe do kogokolwiek i kieszen sie niewyprozniła.O kilka stoweczek bylbys biedniejszy dnia dzisiejszego.
    LoLek85
    Level 28  
    Jokerro nie wiem gdzie Ty się spotkałeś z takimi elektrykami, ja pracowałem w Tarnowie i jakoś nie słyszałem o elektrykach złodziejach w okolicy..
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    jokerro wrote:
    Masz szczescie ze to auto nietrafiło na naprawe do kogokolwiek i kieszen sie niewyprozniła.O kilka stoweczek bylbys biedniejszy dnia dzisiejszego

Widze że wszyscy z okolic tarnowa. Ja też.
    LoLek85
    Level 28  
    Kolego strumień, ja mam bliżej do Ciebie niż nawet do Tarnowa... Swego czasu nawet zajeżdżałem do jednej z Waszych dziewoi :)

Sorry za offtopic.
    jokerro
    Level 34  
    lolek to malo wiesz co sie dzieje w okolicy i jakie sa ceny spowodowane poprzez grzebanie wlascicieli/czytelnikow internetowych.
    niebede opowiadał o akcjach jakie sam doswiadczyłem.
    dobrze ze autorowi sie udalo zrobic auto bez kosztownie.
    kuczyko
    Level 11  
    kuczyko napisał:
    Nie do konca nadal nie dziala elektryka szyb i radio :/ a mialem przyjemnosc wstawiac webasto w autoryzowanym serwisie w ełku: spalony komputer modul komfortu, modul swiatel , wzmacniacz antenowy, pociete kable od centralek w kolejnym serwisie poprawiano po nich 2 dni po 12 h kazdy