Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw e46 320d - Uszkodzony moduł komfortu , radio, CAN?

kuczyko 04 Lip 2013 09:31 7473 8
  • #1 04 Lip 2013 09:31
    kuczyko
    Poziom 11  

Witam,

Autko to e46 320d 2003r
    Na początku przestało funkcjonować radio wiec zatrzymałem się wypiąłem akumulator wsadziłem do stacyjki kluczyk i przekręciłem, następnie podpiąłem z powrotem zasilanie. Niestety ta operacja nie pomogła, radio nadal nie działało. Po wyjęciu kluczyków ze stacyjki na podpiętym akumulatorze wyciągnąłem 2 bezpieczniki w celu sprawdzenia czy są spalone (ze schematu znalezionego w internecie 7 i 41 odpowiadały za radio) i wtedy przestały działać:
    wycieraczki
    oświetlenie kabiny
    centralny zamek i piloty w kluczykach
    otwieranie szyb bocznych
    szyberdach tylko po wciśnieciu przycisku
    i nie wiem co jeszcze mogło się zablokować

Autko odpala i jeździ

Co jest powodem tego , może rozkodowany immobiliser/ modul komfortu, a może to jakiś tryb awaryjny?

Z góry dziękuje za pomoc

0 8
  • #2 04 Lip 2013 10:00
    jokerro
    Poziom 33  

wlozyles bezpieczniki w puste pole obok

0
  • #3 04 Lip 2013 10:46
    kuczyko
    Poziom 11  

Nie było go w ogóle musiałem zamienić miejscami teraz po włożeniu nowego powróciły opcje:
    Centralny zamek
    Szyberdach
    Oswietlenie kabiny
    Wycieraczki
    Brakuje :
    Radio
    Otwieranie szyb z kluczyka i z konsoli środkowej

Zaraz kupie więcej bezpieczników i pouzupełniam wszystkie braki

0
  • #4 04 Lip 2013 13:36
    jokerro
    Poziom 33  

Masz szczescie ze to auto nietrafiło na naprawe do kogokolwiek i kieszen sie niewyprozniła.O kilka stoweczek bylbys biedniejszy dnia dzisiejszego.

0
  • #5 04 Lip 2013 13:40
    LoLek85
    Poziom 28  

Jokerro nie wiem gdzie Ty się spotkałeś z takimi elektrykami, ja pracowałem w Tarnowie i jakoś nie słyszałem o elektrykach złodziejach w okolicy..

0
  • #6 04 Lip 2013 14:00
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

jokerro napisał:
    Masz szczescie ze to auto nietrafiło na naprawe do kogokolwiek i kieszen sie niewyprozniła.O kilka stoweczek bylbys biedniejszy dnia dzisiejszego

Widze że wszyscy z okolic tarnowa. Ja też.

0
  • #7 04 Lip 2013 14:02
    LoLek85
    Poziom 28  

Kolego strumień, ja mam bliżej do Ciebie niż nawet do Tarnowa... Swego czasu nawet zajeżdżałem do jednej z Waszych dziewoi :)

Sorry za offtopic.

0
  • #8 04 Lip 2013 15:18
    jokerro
    Poziom 33  

lolek to malo wiesz co sie dzieje w okolicy i jakie sa ceny spowodowane poprzez grzebanie wlascicieli/czytelnikow internetowych.
    niebede opowiadał o akcjach jakie sam doswiadczyłem.
    dobrze ze autorowi sie udalo zrobic auto bez kosztownie.

0
  • #9 04 Lip 2013 16:08
    kuczyko
    Poziom 11  

kuczyko napisał:
    Nie do konca nadal nie dziala elektryka szyb i radio :/ a mialem przyjemnosc wstawiac webasto w autoryzowanym serwisie w ełku: spalony komputer modul komfortu, modul swiatel , wzmacniacz antenowy, pociete kable od centralek w kolejnym serwisie poprawiano po nich 2 dni po 12 h kazdy

0