Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook 2010 - MS Outlook 2010 pozostawia kopie wiadomości na serwerze

poniatxd 25 Jul 2013 16:31 5190 2
    poniatxd
    Level 9  
    Witam.
    Mój problem polega na tym, że po przesiadce na nowego laptopa ora na nowszego Outlooka, program pozostawia kopie wiadomości na serwerze webmail, na którym mam tylko 40mb przestrzeni. Na poprzednim sprzęcie wyglądało to tak, że wiadomości spływały na laptopa i znikały z serwera, a teraz zapychają skrzynkę. Gdy usunę wiad. z serwera poczty, to znikają również z O2010 więc odpada czyszczenie skrzynki.

Typ konta to IMAP. Podobno tylko na koncie POP3 można wyłączyć opcję zapisywania kopii na serwerze.
    Dziwne jest to, że 2 konta na tym samym serwerze mają różne typy (jedno IMAP a drugie POP3) i jedno zapisuje kopie, a drugie nie...

Czy jest jakaś opcja aby zmienić typ konta IMAP na POP3 lub po prostu wyłączyć zapisywanie kopii na serwie ?
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Nie wiem, czy w wersji 2007 jest wszystko tak samo jak w Twoim Outlooku, ale sprawdź to:
    W menu Outlooka kolejno:
    Quote:
    Narzędzia -> Opcje -> Ustawienia poczty -> Wyślij/Odbierz... -> Edytuj... -> Właściwości konta... -> Zaawansowane

Odznacz opcję "Pozostaw kopie wiadomości na serwerze".
    Pozdrawiam
    poniatxd
    Level 9  
    Problem rozwiązany. Wszystko spowodowane było typem konta. Po prostu IMAP automatycznie pozostawia kopie wiadomości na serwerze i nie da się nic z tym zrobić (opcji "pozostaw kopie..." nie ma w ustawieniach). Po wymianie poczty na O2007 i ponownym dodaniu konta typ ustawił się na POP3...

(Wina leżała po stronie typu poczty)