Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duży kąt -brama skrzydłowa - wybór

nodan 07 Sie 2013 16:33 7686 19
  • #1 07 Sie 2013 16:33
    nodan
    Poziom 9  

Szukam automatyki do bramy skrzydłowej. Waga skrzydeł ok 140kg każde. Zawiasy zamontowane są nie od strony wewnętrznej słupków, a od strony posesji. Brama teraz może otwierać się do środka o kąt 180 stopni. Mi zależy aby otwierała się o kąt 140-160 stopni wtedy będzie ok

Proszę polećcie mi jakiś automat. Jeżeli chodzi o mocowanie do napędu to mam możliwość wkopania-wbetonowania dodatkowego słupka

0 19
  • #2 07 Sie 2013 20:41
    azibik
    Poziom 32  

Faac osiąga 120 stopni.Więcej napęd podziemny,ale drogi i pełen wad.Inne napędy podobnie

2
  • #3 08 Sie 2013 11:55
    PrzyjaznyDom
    Poziom 12  

Przy standardowych siłownikach osiągniesz max.130 stopni przy zachowaniu odpowiednich wymiarów. Szczegóły w załączniku.
    Pozostają jedynie siłowniki podziemne, gdzie przy dodatkowych akcesoriach mogą otwierać nawet o 180 stopni.

2
  • #4 21 Lis 2014 16:57
    rocco26l
    Poziom 14  

Witam.
    Prosiłbym o poradę jaki napęd zamontować.
    Garaż przy domowy bardzo blisko wjazdu brama się zamyka jak samochód stoi przed garażem( duże niebezpieczeństwo zawadzenia bramy o samochód, wąski wjazd do drugiego wolnostojącego garażu, klient nie chce ograniczników w kostce tylko po środku bramy. Jedno skrzydło musi się max otwierać. Słupki 120 na 120 metalowe brama 150-200 kg

0
  • #5 21 Lis 2014 18:55
    azibik
    Poziom 32  

Długie siłowniki i instrukcja montażu

2
  • #6 21 Lis 2014 23:13
    rocco26l
    Poziom 14  

azibik napisał:
    Długie siłowniki i instrukcja montażu

instrukcje obsługi będę czytał przed montażem. :D
    prosiłbym Cie o konkrety jakiej firmy siłownik i jaki model żeby jedno skrzydło otwierało się pod dużym kątem. I jakieś rady co do bezpieczeństwa jak wstawić fotokomórki 2 parę ??? Będzie klient chciał umyć auto wycofa z garażu za daleko dziecko naciśnie pilota przypadkowo i zderzak do malowania...

1
  • #7 22 Lis 2014 08:50
    azibik
    Poziom 32  

Nie chce Ci się czytać instrukcji ? Zalecam lekturę przed zakupem.Potem odpowiem na pytania.

0
  • #8 22 Lis 2014 11:45
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 22 Lis 2014 14:53
    rocco26l
    Poziom 14  

Mareczny napisał:
    Nie zrealizujesz wymagań technicznych na siłownikach tubowych , wysuwanych czy w wersjach long - jedynie na siłownikach podziemnych typu Came Frog , Nice Metro , lub Faac S800 H do cięższych bram . Niestety , ale nie są to tanie siłowniki , i aby je montować trzeba DOKŁADNIE przeczytać instrukcję i mieć znajomość różnych technik montażowych i instalatorskich , nieprawidłowa instalacja powoduje zniszczenie siłowników i utratę gwarancji , a nie zamontowanie spływów podziemnych powoduje zamarznięcie napędu zimą...

Dzięki wielkie za jakąś konkretną odpowiedź.
    Podziemny napęd odpada bo jest bardzo drogi.
    Longi mają większy kąt otwarcia niż zwykłe ????
    Np. przy faac 414 można tak wymiarami pomieszać żeby przyspawać płaskownik całkowicie z boku słupka mianowicie A 90 a B 150 żeby to dało większy kąt otwarcia chociaż 120 stopni ???
    Co do ograniczników to można nad spawać płaskownik w bramie( bo jest wysoko od podłoża) i grzybek w kostce przymocować( tylko nie wiem czy na kotwę chemiczną czy kołek rozporowy) z drugiej strony coś w trawniku trzeba wbić głęboko...
    Najgorzej to to że nie ma opcji zamontowania 2 pary fotek a odległość od bramy do garażu bardzo mała i wielkie prawdopodobieństwo zarysowania samochodu przez bramę....

0
  • #10 22 Lis 2014 19:41
    azibik
    Poziom 32  

Faac fabrycznie daje się otworzyć do 110 stopni,eksperymentowałem i uzyskiwałem 120,działa.

1
  • #12 22 Lis 2014 20:18
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

rocco26l napisał:
    Witam.
    Prosiłbym o poradę jaki napęd zamontować.
    Garaż przy domowy bardzo blisko wjazdu brama się zamyka jak samochód stoi przed garażem( duże niebezpieczeństwo zawadzenia bramy o samochód, wąski wjazd do drugiego wolnostojącego garażu, klient nie chce ograniczników w kostce tylko po środku bramy. Jedno skrzydło musi się max otwierać. Słupki 120 na 120 metalowe brama 150-200 kg

Przekonaj klienta ( a i dla Twojego dobra) - nie rób nic "po Polsku".
    Jeśli klient ma być zadowolony, i nie uszkodzić sobie samochodu to przy jego wymaganiach albo będzie "drogo a dobrze", albo będziesz do niego jeździł co kilka miesięcy na "reklamacje" bo a to słupek wyrwie, a to się nie otworzy / zamknie.
    Jak chce mieć komfort zdalnego otwierania to MUSI zapłacić.
    Są rozwiązania - jak podpowiadają koledzy.
    Narobisz się, kupisz coś co nie do końca się sprawdzi i Ty będziesz miał w plecy.
    Producenci podają dane katalogowe, przy zachowaniu których sprzęt będzie działał poprawnie i w miarę bezawaryjne.
    Sory z off-top, ale fachowiec powinien stać na stanowisku, że jest rozwiązanie ( nawet bezpieczniejsze dla "aut" i komfortu) ale to kosztuje, druciarstwo i kombinacje odbijają się potem czkawką.

0
  • #13 22 Lis 2014 21:08
    azibik
    Poziom 32  

Rubens.Zgadzam się ,ale czasami trzeba.Zgodnie ze sztuką.
    Czy widziałeś kiedyś w oryginalnej instrukcji system otwierania na zewnątrz z siłownikami od posesji.Wykonałem kilka i chodzą dłużej niż 5 lat.
    Czy widziałeś system jedno skrzydło na zewnątrz a drugie do wewnątrz ?
    Czy widziałeś w instrukcji fabrycznej bramę przesuwną pochyłą ?
    Czy widziałeś kiedyś w instrukcji fabrycznej bramę uchylną otwieraną do wewnątrz ,jeżeli podjazd od płaszczyzny bramy wznosi się o 15 stopni ?.

Fabrycznie samochody są optymalizowane,ale można je przerabiać,tylko też zgodnie ze sztuką .

1
  • #14 22 Lis 2014 22:11
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

azibik napisał:
    Rubens.Zgadzam się ,ale czasami trzeba.Zgodnie ze sztuką.
    Czy widziałeś kiedyś w oryginalnej instrukcji system otwierania na zewnątrz z siłownikami od posesji.Wykonałem kilka i chodzą dłużej niż 5 lat.
    Czy widziałeś system jedno skrzydło na zewnątrz a drugie do wewnątrz ?
    Czy widziałeś w instrukcji fabrycznej bramę przesuwną pochyłą ?
    Czy widziałeś kiedyś w instrukcji fabrycznej bramę uchylną otwieraną do wewnątrz ,jeżeli podjazd od płaszczyzny bramy wznosi się o 15 stopni ?.

Fabrycznie samochody są optymalizowane,ale można je przerabiać,tylko też zgodnie ze sztuką .

Nie ujmuję Ci wiedzy ani doświadczenia.
    Znam jednak podejście klientów - w większości chcieli by za darmo, a jak się coś uszkodzi to wielkie pretensje.

0
  • #15 22 Lis 2014 22:19
    azibik
    Poziom 32  

W przypadku rozwiązań nietypowych klient podpisuje warunki pracy urządzenia i związane z tym zagrożenia użytkowania i awaryjności urządzenia.

0
  • #16 23 Lis 2014 00:12
    rocco26l
    Poziom 14  

azibik napisał:
    W przypadku rozwiązań nietypowych klient podpisuje warunki pracy urządzenia i związane z tym zagrożenia użytkowania i awaryjności urządzenia.

W dalszym ciągu czekam na jakąś konkretną wypowiedź montażową jak uzyskać maksymalny kąt otwarcia przy bezproblemowej pracy siłownika...
    Podaj odległości po jakich uzyskałeś 120 stopni

0
  • #18 23 Lis 2014 16:32
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 23 Lis 2014 22:00
    rocco26l
    Poziom 14  

Mareczny to rozwiązanie ciekawe tylko że nie w moim przypadku ponieważ mam inaczej zawiasy do bramy...
    Poza tym książkowe montaże biorą u mnie firmy które mają już wieloletni staż na rynku mi zostają tylko najgorsze przypadki czy jaki inni mówią że się nie da ( bo mają dużo prostszej i szybszej) albo mówią klientowi taki pieniądz że od razu dziękuje.
    Dla mnie to wyzwanie a ja lubię wyzwania i chce żeby moje montaże miały wysoką jakość oraz duże bezpieczeństwo.
    Książkowo z instrukcji jest prosto założyć robi się problem jak trzeba improwizować...
    a że nie mam doświadczenia to zwracam się o pomoc do doświadczonych instalatorów
    Prosiłbym Cie żebyś napisał jak przy longu pokombinować wymiarami żeby uzyskać kąt 120-140 stopni ???

0
  • #20 24 Lis 2014 13:22
    208885
    Użytkownik usunął konto