Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subiekt GT + Elemis GIGA - Nagły błąd z połączeniem z drukarką ?

03 Wrz 2013 19:33 2343 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam nagły i niespodziewany problem z połączeniem Subiekta Gt z drukarką fiskalną ELEMIS GIGA.
    System WIN7 PRO
    Subiekt GT wersja 1,25. Ostatnio paragony i raporty drukowane 31 sierpnia bez jakichkolwiek problemów. Dziś pierwszy dzień w pracy i połączenie padło.
    W kasiarzu przy sprawdzeniu połączenia wyskakuje błąd:
    "Błąd połączenia z drukarką na komputerze "NAZWAKOMPA" (błąd 0x80040154)".
    Dodatkowo jeśli w Kasiarzu wybiorę opcję Popraw to mam nagle pole z komunikatem
    "funkcja którą chcesz użyć znajduje się w niedostępnym zasobie sieciowym. Kliknij przycisk Ok aby spróbować ponownie lub wprowadź alternatywną ścieżkę do folderu zawierającego pakiet 'sterowniki firmy insert.msi' w polu poniżej. I na dole okienka jest pole dostępu i przycisk przeglądaj"
    Wcześniej po zainstalowaniu subiekta Gt wszystko chodziło cacy. Drukarkę bez problemu dodałem z listy i zainstalowały się sterowniki.
    Teraz jeśli chciałbym zainstalować drukarkę jeszcze raz to po wyborze drukarki ELEMIS Giga z listy drukarek wyskakuje mi komunikat:
    "Błąd COM:8007007E nie można odnaleźć określonego modułu"
    Proszę o pomoc co mam w tym wypadku zrobić?
    Z góry wielkie dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam. Miałem dokładnie to samo. Musisz ściągnąć ze strony Insert-a Sterowniki urządzeń zewnętrznych ze strony Link.
    Nowa wersja to 5.09. Na liście jest też Twoja drukarka, więc nie powinno być problemów. Przed instalacją zamknij wszystkie programy Inserta. Po zaktualizowaniu sterowników (ja wcześniej miałem wersję 5.07) i uruchomieniu kasiarza, sterowniki zostały automatycznie zaktualizowane i moja drukarka(Novitus Bono e) już działa. U mnie problem wystąpił dopiero dziś i także nagle. Daj znać, czy pomogłem.
    Pozdrawiam, Adam.
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak zrobiłem. Co prawda po zmarnowanym dniu udałem się do miejscowego serwisu. Tam sprzedawca polecił mi wgranie jeszcze raz sterowników, nawet mi je szybciutko ściągnął i wgrał na kompa. Co prawda za pierwszym razem próbowalem wgrać sterowniki ze starej płyty bo obawiałem się że najnowszy update sterwników jeszcze coś zaszkodzi a mam wersję Subiekta 1,25. Niestety, to nie zadziałało. Wtedy odpaliłem właśnie sterowniki bodajże 5.09 i wszystko zaskoczyło. Jest to więc dokładnie takie rozwiązanie jakie poleciłeś. Nie wiem skąd ten problem. Wydaje mi się że być może update windowsa wprowadził jakieś zamieszanie.
  • Poziom 16  
    Witam. Tak, jak pisałem wcześniej, ja także miałem taki sam problem. Nagle przy próbie wystawienia paragonu na Novitus Bono e mam komunikat o błędzie i próba instalacji sterowników. Problem w tym, że nie zostały one odnalezione na dysku, a zgodnie z informacją na stronie subiekta, powinny być na płycie cd w podanym na stronie katalogu. Owszem, sterowniki tam były, jednak przy ich instalacji dostałem informację, że sterowniki już są zainstalowane, więc usunąłem drukarkę z kasiarza i niestety z marnym skutkiem, bo ani sterowników, ani drukarki nie udało mi się już później zainstalować. Pomyślałem, że cofnę system o kilka dni, jednak, jak usunąłem drukarkę, to po przywróceniu systemu nadal jej nie było, a próba wybrania jej z listy zakończyła się komunikatem błędu. Miałem trochę strachu w oczach, bo nie mogę prowadzić sprzedaży, więc zacząłem szukać i znalazłem sterowniki nowsze od tych, które miałem. Wcześniej też miałem problem z tym, że subiekt wywalał mi błąd w losowych porach dnia i telefonicznie dowiedziałem się, że muszę zainstalować poprawioną wersję mojej wersji programu. Wcześniej miałem zrobioną archiwizację, odinstalowałem stary program i zainstalowałem go na nowo. Za pomocą archiwizatora przeprowadziłem derchiwizację i chyba także zainstalowałem też nowe sterowniki do drukarki. Później, jak wszedłem w kasiarza, aby dodać drukarkę, dodałem ją z listy, sterowniki same się zaktualizowały i wszystko działa. Ja także nie znam powodu, dlaczego nagle w podobnym okresie ludziom przestaje działać komunikacja z drukarką fiskalną, a pomoc producenta jest właściwie żadna. Nie mam e-abonamentu, bo w jego ramach właściwie ciągle tylko dostawałem powiadomienia o nowych kursach walut, co w moim przypadku wcale nie jest potrzebne, a wydaje mi się, że przy tej cenie programu pomoc techniczna, jak i aktualizacje powinny być bezterminowe.

Pomijając problemy z programem i drukarką, cieszę się, że pomogłem.

Pozdrawiam
    Adam