Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs & Stratton seria 500 - Spadające obroty, wrażenie dławienia

prz_bziq 09 Sep 2013 20:23 20154 7
    prz_bziq
    Level 10  
    Mój problem dotyczy kosiarki a konkretnie silnika Briggs & Stratton:
    Seria 500, Model/Type/Code: 10T502 0111 B1 07040551.
    Przeczytałem dużo o podobnej tematyce jednak mojego przypadku dalej nie rozwiązałem i proszę o pomoc.
    Mój problem polega na falujących obrotach (a w zasadzie chwilowych spadkach obrotów i wrażeniu jakby silnik miał za chwilę zgasnąć) oraz na trudnym uruchomieniu silnika gdy jest rozgrzany. Przewertowałem wiele tematów i zrobiłem tak: wymieniłem membranę z uszczelką na nową, zbiornik i gaźnik bardzo dokładnie wyczyszczony, wymieniony filtr powietrza, nowe sprężynki założone, nowe oringi za gaźnikiem w miejscu łączenia z kolektorem. Nowy olej, nowa świeca. Co się poprawiło - jest dużo lepiej przy próbie zapalenia na rozgrzanym silniku, jednak spadek z obrotów nie zlikwidowany. Wyraźnie widać jak wariuje regulator obrotów. Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu co dalej. To nie jest dokładnie zjawisko falowania obrotów, tylko co jakiś czas spadek obrotów prawie do zera i ponownie wejście na obroty. Czy problemem mogą być źle dobrane sprężynki na regulatorze obrotów? Nie są oryginalne, sa dobrane nowe. Z góry dziękuję.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    prz_bziq
    Level 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Jutro dokładnie przyjrzę się jeszcze raz tym sprężynkom, będzie trzeba zakupię ori i założę. Ale z tymi sprężynkami to już "mocowalem" sie dosyć długo i nie znalazłem
    optymalnego rozwiązania tematu. Nie wyeliminowałem tego "dławienia".
    Czy jest możliwość szybkiej wymiany samej fajki albo samego kabla świecy od strony cewki ? Czy jest to raczej złożona sprawa ?
    Bo jeżeli to luz zaworowy to poddam to serwisowi.
    P.S. Kosiarka ma ok. 4 lat i nie było wiekszych problemów.
    Dzięki.
    User removed account
    User removed account  
    prz_bziq
    Level 10  
    Osłona metalowa z fajki zdjęta, próba ponowna - żadnej poprawy.
    Regulator dalej na chwilę zmienia położenie, dlawi ją na chwilę i ponowny powrót na obroty. A silnik nie dymi ani nie dymił - ani na czarno ani na niebiesko.
    Dzieki.
    User removed account
    User removed account  
    prz_bziq
    Level 10  
    Witam ponownie,

Zakupiłem nóweczka sprężynki do regulatora, po wszystkim sytuacja wygląda tak:
    obroty przestały spadać jakby silnik miał za chwilę zgasnąć. Delikatnie jeszcze falują obroty ale to już akceptowalne - to już nie to co było poprzednio, duuużo lepiej.
    Wszystkie zabiegi czyszczące na pewno na źle mu nie wyszły - mimo tego że prawdopodobnie to była wina sprężynek.
    Jest jeszcze mały problem z odpalaniem na rozgrzanym silniku i tutaj nie mam pojęcia gdzie może tkwić przyczyna. Na zimnym ładnie pali, gorzej na rozgrzanym.
    Trzeba się chwilę nagimnastykować zanim załapie. I tutaj już nie wiem o co kaman, czy po prostu już TTTM.
    Dołączam zdjęcie założonych sprężynek.
    Dzięki.

Briggs & Stratton seria 500 - Spadające obroty, wrażenie dławienia