Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVS 04DR Rejestrator Cyfrowy - Nie działa sterowanie, przyciski i myszka

misiek2705 23 Sep 2013 12:59 3915 11
    misiek2705
    Level 10  
    Mam problem z Rejestratorem cyfrowym firmy DVS model 04DR.
    Rejestrator normalnie się uruchamia, na ekranie monitora widać obrazy ze wszystkich kamer.
    Po podłączeniu myszki do rejestratora nie pojawia się na ekranie strzałka, w wyniku czego nie można wejść w menu rejestratora. Nie działa także żaden z przycisków funkcyjnych na rejestratorze. Pilota do niego nie posiadam.

Przypuszczam, że jest to wina oprogramowania, lecz nie mogę zaktualizować oprogramowania bez wejścia w menu.
    Istnieje sposób żeby odratować rejestrator?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Marek31415
    Level 31  
    Masz kilka możliwości do sprawdzenia:
    1. Inna myszka (nie ważne, że ta jest sprawna).
    2. Klawiatura.
    3. Po sieci.
    misiek2705
    Level 10  
    hmm

1. 3 myszki sprawdzałem - żadna nie działa
    2. klawiatura - na pewno można podłączyć klawiature pod usb przeznaczone dla myszki? jest też drugie usb do spożądzania archiwum na pendrivie.
    3. po sieci - można połączyć się z rejestratorem z komputera (xp) przez router, ewentualnie bezpośrednio z komputerem przez przewód skrosowany?
    misiek2705
    Level 10  
    Wskaźnik pracy który sygnalizuje po poprawnym uruchomieniu nie świeci się.
    misiek2705
    Level 10  
    W serwisie elektronicznym (nie firmowym) orzeczono, że procesor i układ scalony są uszkodzone. Czy to możliwe?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Pewnie że jest możliwe.
    misiek2705
    Level 10  
    A stało się tak, że sterowanie przestało działać, po tym jak leżał tydzień bez baterii w biosie (na płycie głównej)..
    bemka
    Level 15  
    Oddaj do serwisu napewno poradzą coś na to. Ewentualnie sprawdź przetwornice. śmierdzi mi brakiem napięc 12V i 5V w przetwornicy
    misiek2705
    Level 10  
    Dzięki. Sprawdzę jeszcze przekaźnik na płycie głównej.

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

Orientuje się ktoś z Państwa gdzie mogę oddać taki sprzęt do naprawy? Bo ciężko jest znaleźć kogoś, kto zajmował by się naprawą rejestratorów tej marki.

Dodano po 21 [minuty]:

Jest to marka DAHUA.

Dodano po 6 [minuty]:

Czyli podobno to samo co BCS.

A może zainstalowanie czegoś takiego dałoby jakiś rezultat, jeśli usterkę powoduje firmware:

Link
    sosarek

Level 43  
    Ostatnio miałem podobny problem z jakimś Smartem, na początek sprawdź czy informacje OSD (a nie tylko sam obraz z kamer) nie są wyświetlane przypadkiem na innym wyjściu sygnału Video, a także na co wpadłem przypadkowo - po podłączeniu myszki pokręć kółkiem (w smarcie powoduje to przełączanie wyświetlania OSD z wyjścia D-SUB na BNC i HDMI).
    misiek2705
    Level 10  
    Dziękuję za rzeczową odpowiedź - jutro sprawdzę co i jak :)