Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVS 04DR Rejestrator Cyfrowy - Nie działa sterowanie, przyciski i myszka

23 Wrz 2013 12:59 3252 11
  • Poziom 10  
    Mam problem z Rejestratorem cyfrowym firmy DVS model 04DR.
    Rejestrator normalnie się uruchamia, na ekranie monitora widać obrazy ze wszystkich kamer.
    Po podłączeniu myszki do rejestratora nie pojawia się na ekranie strzałka, w wyniku czego nie można wejść w menu rejestratora. Nie działa także żaden z przycisków funkcyjnych na rejestratorze. Pilota do niego nie posiadam.

Przypuszczam, że jest to wina oprogramowania, lecz nie mogę zaktualizować oprogramowania bez wejścia w menu.
    Istnieje sposób żeby odratować rejestrator?
  • Poziom 31  
    Masz kilka możliwości do sprawdzenia:
    1. Inna myszka (nie ważne, że ta jest sprawna).
    2. Klawiatura.
    3. Po sieci.
  • Poziom 10  
    hmm

1. 3 myszki sprawdzałem - żadna nie działa
    2. klawiatura - na pewno można podłączyć klawiature pod usb przeznaczone dla myszki? jest też drugie usb do spożądzania archiwum na pendrivie.
    3. po sieci - można połączyć się z rejestratorem z komputera (xp) przez router, ewentualnie bezpośrednio z komputerem przez przewód skrosowany?
  • Poziom 10  
    Wskaźnik pracy który sygnalizuje po poprawnym uruchomieniu nie świeci się.
  • Poziom 10  
    W serwisie elektronicznym (nie firmowym) orzeczono, że procesor i układ scalony są uszkodzone. Czy to możliwe?
  • Poziom 10  
    A stało się tak, że sterowanie przestało działać, po tym jak leżał tydzień bez baterii w biosie (na płycie głównej)..
  • Poziom 15  
    Oddaj do serwisu napewno poradzą coś na to. Ewentualnie sprawdź przetwornice. śmierdzi mi brakiem napięc 12V i 5V w przetwornicy
  • Poziom 10  
    Dzięki. Sprawdzę jeszcze przekaźnik na płycie głównej.

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

Orientuje się ktoś z Państwa gdzie mogę oddać taki sprzęt do naprawy? Bo ciężko jest znaleźć kogoś, kto zajmował by się naprawą rejestratorów tej marki.

Dodano po 21 [minuty]:

Jest to marka DAHUA.

Dodano po 6 [minuty]:

Czyli podobno to samo co BCS.

A może zainstalowanie czegoś takiego dałoby jakiś rezultat, jeśli usterkę powoduje firmware:

Link

• Poziom 43  
    Ostatnio miałem podobny problem z jakimś Smartem, na początek sprawdź czy informacje OSD (a nie tylko sam obraz z kamer) nie są wyświetlane przypadkiem na innym wyjściu sygnału Video, a także na co wpadłem przypadkowo - po podłączeniu myszki pokręć kółkiem (w smarcie powoduje to przełączanie wyświetlania OSD z wyjścia D-SUB na BNC i HDMI).
  • Poziom 10  
    Dziękuję za rzeczową odpowiedź - jutro sprawdzę co i jak :)