Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA mp 630 wyswielta mi blad B200

12 Paź 2013 00:37 68355 69
  • Poziom 2  
    Jestem nieszczesliwa wlascicielka PIXMA mp 630 ktora sie na mnie obrazila i wyswielta mi blad B 200, robilam juz rozne resety programami itd. i kilka razy juz wydawalo sie ze po wlaczeniu dziala po czym znowu na pierwszy plan pcha sie ten blad. Zeby skorzystac ze skanera udalo mi sie wylaczyc boczna tasme (bo rozdzielczosc tego skanera jest bardzo dobra) niestety brakuje mi funkcji drukowania. Czyscilam glowice, ktora oddaje pieknie wzory na reczniku papierowym i wydaje sie drozna ale przez ten blad KTORY NIKT NIE WIE CO ZNACZY nic nie mozna zrobic z tym sprzetem. POMOCY !!!!! P.S. Udalo mi sie nawet zlokalizowac gdzie po prawej stronie sa pady pampersa ale po dotykaniu ich bagietkami nic nie wskazuje zalania mimo ze sa w szarawym kolorze to nie sa nasaczone. To chyba wiec nie to. Wolanie POOOMOOOOCYYYYY jest nadal aktualne :) Pozdrawiam
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Zrob tak jak na tych zdjeciach - nie musisz dokladnie sobie tlumaczyc, bo tam nic takiego nie ma. Ogolnie odpinasz chyba tasme od glowicy (ktora np. u mnie chyba jest walnieta tak podejrzewam, ale poniewaz nie oplaca mi sie naprawiac tej drukarki, bo lepiej kupic nowa to zanim to nastapi mozna wykorzystac skanner, ktory jest znakomitej rozdzielczosci). Gdy cokolwiek jest nawalone lub nawet nie masz jednego tuszu wyglada pozornie na to ze cale urzadzenie jest do smieci, ale okazuje sie ze jednak z czegos mozna korzystac. Drukarke odlacz od sieci, zdejmij prawa obudowe i rozlacz srodkowa tasme - patrz czerwone strzalki. Skanner dziala na 100% a drukarka przepuszcza papier bialy jak nawet dasz drukowanie - niestety. Jak kiedys wpadne jakos na nowa glowice albo uzywke, to moze zrobie test i podepne tasme na powrot. Powodzenia i daj znac czy u Ciebie dziala.

http://uninst.ru/misc/101-canon-mp540-error-b200

P.S. Tutaj jest podany model MP540 ale po rozlozeniu obudowy zobaczysz ze to jest to samo.
  • Poziom 2  
    Generalnie z tym bledem b200 jest jakis cyrk, mam instrukcje serwisowa do Canona mp 640 ale chcialam sprawdzic co odpisze mi Canon. Jak napisalam do serwisu w Dublinie to ochoczo zapraszaja mnie z drukarka (jest juz po gwarancji wiec za otwarcie na dzien dobry pewnie jaks suma + ewentualne czesci = nie oplaca sie). Szkoda tylko skanera bo drukarki z ta rozdzielczoscia skanowania nie sa wcale takie tanie. Na tej drukowalam na CD i ogolnie mimo ze miala strasznie wolny rozruch to bylam zadowolona - najbardziej ze zdjec A4.

W servis Manual - ktory mam po angielsku (przy okazji mam ich jeszcze kilka do innych drukarek :) - stoi bykiem ze przy tym bledzie to trzeba wymienic z 4 czesci - tylko po co skoro karetka chodzi, skaner dziala, to musi byc jakis maly pic na wode, bo po resecie pampersa startuje normalnie i nawet myslalam ze juz bedzie OK. Glowica nie wygladala na spalona i po czyszczeniu i jest drozna, ale nigdy nie wiadomo. Wiem ze to jest ta sama glowica do w IP4600, 4700.
    Jak weszlam w tryb serwisowy, uruchomilam program, dalam czyszczenie glowicy, EPROM, zrobilam restart - pokazalo mi wybierz jezyk. Wiec reset nastapil a potem znowu wlaczyl sie ten blad b200 - doslownie po paru sekundach mojej przedwczesnej radosci :( Moze masz racje ze to jakis czujnik.
    Nie wskakuje jak nie ma glowicy - no ale wtedy tez nic nie dziala. Gdyby to byl jakis powazny blad to nie oplacaloby sie im naprawiac. A glowica kosztuje tyle co nowa drukarka. Tak sobie szukam tu i tam czy da sie jeszcze cos ukrecic znalezc jakas uzywana moze. Nie wiem jak sie do tego dobrac bo to moze byc tasma od karetki albo piny w karetce od glowicy - ale dalej sama juz chyba nie poradze. Moze cos jeszcze znajde (wszystko mi jedno po angielsku czy rusku) jak cos namierzysz to daj znac. Chetnie przetlumacze, moze to jakis maly bezpiecznik przy karetce ktory da sie ominac lub wymienic.

Canon podobno zaprasza do programu dla lojalnych klientow i daje znizke na kolejna drukarke tylko ze ja chyba nie bede sie z tym wozic na drugi koniec miasta.

Tak czy owak nie rzucam drukarka jak na filmikach YT bo mam ciagle fajny skaner a moze ktos wpadnie jak sie pozbyc tego bledu i bedzie sie chcial podzielic. Pozdrawiam
    Magda

P.S. Dzieki za punkty :)
  • Computer ControlsComputer Controls

• Poziom 16  
    magdalenajolanta napisał:
    mam instrukcje serwisowa do Canona mp 640

Czy mogłabyś się podzielić tą instrukcją serwisową do MP640? Z góry dziękuję.
    PS. A może jest gdzieś dostępna na Elektrodzie, tylko nie umiem znaleźć?

Edycja: Teraz to już chyba całkiem siadła, a może to zasilanie?
    Naciskam ON, na wyświetlaczu pojawia się napis CANON i za chwili drukarka się wyłącza. :(
  • Poziom 22  
    Właśnie padła mi po raz trzeci głowica w MP640. Ponieważ nie mam już sił inwestować w canona, zakupiłem inną drukarkę a teraz siedzę i rozbieram brutalnie głowice na części.
    Mając uszkodzoną głowicę wystarczy obciąć taśmę od płytki stykowej na plecach koszyka i drukarka uruchamia się normalnie.
    Włożyłem do drukarki tylko koszyk z dołożoną płytką stykową - nawet bez porcelany z głowicami, bez tuszy. Skaner działa normalnie.
    Tylko próba wydruku daje komunikat U051 "Głowica drukująca nie jest zainstalowana. Zainstaluj głowicę". i blokuje drukarkę, z czego wyprowadza ją tylko OFF i ponowny ON.
  • Poziom 22  
    Sługa WSI napisał:
    Witam,
    szanując to co napisał poprzednik ale mając na względzie nieodwracalność odcinania/przecinania (czegokolwiek) podam mniej inwazyjnego gotowca.

Już sam problem B200 polega na tym, że jest nieodwracalny. Inwazji poddałem głowicę z góry już spisaną na straty.
    W drugiej głowicy, również uszkodzonej, z błędem B200, sprawdziłem te wyklejanki. Akurat w moim wypadku zasłonięcie żółtej ramki dało efekt taki, że głowica zaczęła być widziana przez drukarkę. Nawet rozpoznawane są tusze i ich poziom.
    Problem tylko, że drukuje mi wyłącznie kolor niebieski i czerwony, na dodatek byle jak - reszta najprawdopodbniej zatkana.
    Tak więc w moim wypadku metoda nieinwazyjna dała niewiele więcej - drukarka i tak nie nadaje się do normalnego użytku.
  • Poziom 22  
    Sługa WSI napisał:
    Czyli - po udrożnieniu - ta głowica, o której pisałeś, może drukować cz-b jednostronnie na zwykłym papierze. To już coś.

No dobra, zgodzę się, że dla kogoś może to być ratunek. Dla mnie niestety nie. Od biedy mógłbym zastąpić czerwony tusz czarnym (trzeba przełożyć tylko chip kartridża) i drukować wszystkie teksty po zmianie koloru fontu. Ale nie po to mam drukarkę kolorową, dużej rozdzielczości, żeby takie półśrodki mnie zadowoliły.

Sługa WSI napisał:
    Mam małe pytanie - jak to jest z czipami gdy ceramika jest odcięta. Czy muszą być w karetce? Jeśli nie muszą, to by znaczyło, że obsługa czipów idzie przez EEPROM głowicy. I pewnie czujniki położenia i poziomu tuszów też stają się martwe.

Głowica z błędem B200. Wsadzenie samego koszyka, bez ceramiki i styków generuje (o ile dobrze pamiętam) komunikat o braku głowicy. Dołożona sama płytka stykowa (odcięta od ceramiki) reanimuje tylko skaner (pewnie też inne funkcje nie związane z drukiem). Na płytce stykowej, po drugiej stronie pinów jest mały układ - pewnie eeprom głowicy. Oznaczeń na nim z powodu starości nie udało mi się odczytać.
  • Poziom 10  
    Eeprom głowicy ma oznaczenia jak na zdjęciu (głowica z mp 540, QY6-0073)
  • Poziom 10  
    U mnie niestety działa jak zakleję żółte :( Rozumiem, że b200 to nie wina eepromu ?
  • Poziom 10  
    Witam
    Też się borykałem z tym problemem tylko ze w MP550.
    O dziwo udało się usunąć awarie.
    Wyczyściłem głowice uruchomiłem ja w trybie serwisowym przeczyściłem te piny co głowica się z nią styka. Odłączyłem kabel od prądu wcisnąłem ON na chwile się podświetliła i zgasła tak jak by coś prąd podtrzymywało.
    Wsadziłem wtyczkę przycisk ON i o dziwo zagadała działa !!!!!
    Męczyłem się 2 miesiące chyba. Może miałem fuksa nie wiem.
  • Poziom 10  
    Witam
    Przyszły tusze wsadziłem je i się stało tak jak mówiłeś nie drukowało z PGBK ale dalej zacząłem z nią wałczyć i coś tam się pokazało.
    I teraz mam pytanie jakieś sugestie żeby wydruk z PGBK wyglądał lepiej ????
  • Poziom 9  
    Witam
    Mnie również dotknął problem z błędem B200. Na mojej głowicy zauważyłem mały burchelek na brązowej części ze ścieżkami przy dyszach. W moim przypadku pomogło zaklejenie żółtych pinów i dalej mogę używać drukarki i skanera :). Fakt że nie działają mi kolory dozowane przez te dysze , ale nadal mam tanie drukowanie czarnym tuszem.
  • Poziom 10  
    Sługa WSI napisał:

Ewentualnie możesz jeszcze dodatkowo zakleić ramkę zieloną (a potem zamiast zielonej żółtą) i zobaczyć, czy "posiekanie" minęło.

Niestety dodatkowe zaklejenie pól zielonego lub żółtego nic nie zmieniło w moim przypadku. Sieczka pozostała.
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam podobny problem z MP 550 - czyli błąd B200.
    Drukarka działała prawie 4 lata na zamiennikach.
    Przeczytałam wątek i eureka! Trochę działa. Konkretnie: w niedzielę drukowałam bez problemu, dzisiaj ten błąd.
    Zrobiłam tj w odpowiedzi Sługi WSI - nr 13.
    Zakleiłam górne żółte pole - błąd pojawiał się dalej.
    Zakleiłam żółte, zielone i czerwone pole (wszystkie górne) - błąd znika - skaner działa świetnie, drukują się puste strony.
    Zakleiłam żółte i zielone górne pola - wszystko działa. Tzn druk tylko czarny. Na kontrolnym wydruku ładna kratka PGBK.
    Nie wiem jak sprawdzić co z kolorem?
    Co ewentualnie odkleić, przekleić itp?:)
    Byłabym wdzięczna za podpowiedzi:)
    Pozdrawiam:)
  • Poziom 8  
    Witam,
    spróbowałam jeszcze tę głowicę wyczyścić pod parą - na nic.
    Więc pozostaje to zaklejenie.
    Z tym, że mam problem, które styki zakleić w dolnym rządku. Bo ja nie mam tak, jak na zdjęciu: 12 styków w rządku.
    U mnie ostatni rządek to 7 styków, 2 puste miejsca i kolejne 3 styki (licząc od lewej).
    Czy mam zakleić te ostatnie 3?
    Pozdrawiam:)
  • Poziom 14  
    W mojej MG5150 też znalazłem burchelek przy kolorze jak na fotkach Sługi WSI , czyli koloru-brak , ale jest czarny i skaner- zawsze to coś. A błąd B-200 pojawił się ot tak. Dzięki za rady, bo dzięki nim drukarka jeszcze mi posłuży.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam drukarkę Canon MG5150. Od jakiegoś czasu miałem problem z kolorem purpurowym - paskował. Paskowanie pojawiło się po przejściu z tuszy PrintLab na Sadhaus, ale możliwe, że to zbieg okoliczności, bo wielokrotne próby czyszczenia nie przyniosły efektów. Nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie, bo ostatnio drukarka była używana w zasadzie tylko do druku materiałów szkolnych dla dzieci i drobne paskowanie było do zaakceptowania. Potrzebuje teraz jednak wydrukować pakiet kilkudziesięciu stron A4 na papierze fotograficznym. Jakość musi być perfekcyjna. Podjąłem próbę czyszczenia, ale tym razem użyłem silniejszego płynu udrażniającego OCP Noozle Rocket. Pomimo całonocnego moczenia, oraz przepuszczenia podgrzanego płynu pod ciśnieniem, kolor purpurowy nie odpuścił. Myślę więc, że błąd wydruk wynikał z uszkodzenia, a nie zatkania. Po czyszczeniu i wydrukowaniu kilku testowych kartek drukarka wyświetliła dzisiaj komunikat o błędzie B200. Tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12877536#12877536 znalazłem wiele przydatnych informacji i miałem zamiar dopisać się z moim problemem, ale temat jest już zamknięty.

W moim przypadku pomogło zaślepienie pinów oznaczonych żółtym kolorem

Drukarka działa w trybie czarno-białym i wygląda, że uszkodzeniu uległa głowica, jednak nie jestem pewien czy to jedyny uszkodzony element. Jeżeli kupię nową głowicę, to drukarka odzyska pełną sprawność? I tak nosiłem się z zamiarem kupna nowej głowicy, ale po wystąpieniu błędu mam wątpliwości, czy wszystko będzie ok. Tutaj znalazłem głowicę w dobrej cenie: http://www.aliexpress.com/item/Original-NEW-Q...MP540-MP560-MP568-MP620-MX860/1987173579.html więc nie jest to jakiś duży wydatek. Gdyby jednak istniało ryzyko, że mimo nowej głowicy błąd powróci, to chyba przemyślałbym zakup nowej drukarki.
    Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu, wydrukowałem na zamiennikach górę zdjęć i drukarka dawno się już wróciła.
    Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam.
    Paweł.