Witam,
komputer wskazuje błąd P0505 "Układ regulacji biegu jałowego - usterka", zapala się check engine. Do tego na początku pokazywał się P0115 "Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - usterka". Napięcia raz były za wysokie, raz za niskie (w załączonym obrazku). Potem zniknął błąd P0115.
W wielu miejscach, np. tutaj znalazłem:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1899953.html
że chodzi po prostu o czujnik temperatury na bloku silnika. Pojechałem, wymieniłem, błąd zgasł, ale za to wskazówka od temperatury skoczyła prawie do maksimum. Wymontowałem więc nowy zamiennik czujnika i okazuje się, że ten zamiennik w stanie spoczynku i w tej samej temperaturze ma inne właściwości (inną oporność). Dotarło więc do mnie, że inna oporność, to inny odczyt temperatury na zegarze. Wymieniłem zamiennik, temperatura jest wskazywana prawidłowo, za to pokazuje się znowu błąd.
O co tu może chodzić? Alternatywne wyjaśnienie?
Tutaj otrzymywane są informacje na temat czyszczenia przepustnicy
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1469563.html#7205397
Tutaj sugerowane jest ERG
http://forum.opel24.com/topic/29316-zaslepienie-zaworu-egr-w-silniku-10-12v-x10xe/
o takie bzdury jak krokowiec to nawet nie pytam.
komputer wskazuje błąd P0505 "Układ regulacji biegu jałowego - usterka", zapala się check engine. Do tego na początku pokazywał się P0115 "Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - usterka". Napięcia raz były za wysokie, raz za niskie (w załączonym obrazku). Potem zniknął błąd P0115.
W wielu miejscach, np. tutaj znalazłem:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1899953.html
że chodzi po prostu o czujnik temperatury na bloku silnika. Pojechałem, wymieniłem, błąd zgasł, ale za to wskazówka od temperatury skoczyła prawie do maksimum. Wymontowałem więc nowy zamiennik czujnika i okazuje się, że ten zamiennik w stanie spoczynku i w tej samej temperaturze ma inne właściwości (inną oporność). Dotarło więc do mnie, że inna oporność, to inny odczyt temperatury na zegarze. Wymieniłem zamiennik, temperatura jest wskazywana prawidłowo, za to pokazuje się znowu błąd.
O co tu może chodzić? Alternatywne wyjaśnienie?
Tutaj otrzymywane są informacje na temat czyszczenia przepustnicy
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1469563.html#7205397
Tutaj sugerowane jest ERG
http://forum.opel24.com/topic/29316-zaslepienie-zaworu-egr-w-silniku-10-12v-x10xe/
o takie bzdury jak krokowiec to nawet nie pytam.